czwartek, 23 czerwiec 2016

Ogólnopolska Noc Kupały 2016 (ZW Rodzima Wiara Mazowsze) 

Dnia 18 czerwca 2016 roku odbyła się w Warszawie nad Wisłą kolejna Ogólnopolska Noc Kupały organizowana przez mazowiecki oddział Związku Wyznaniowego Rodzima Wiara.

Obrzęd zgromadził blisko 70 osób z różnych części Polski, którzy poświęcili swój cenny dar jakim są wiara, siła i energia wypływające z ponadczasowej Wspólnoty, którą utworzyli tego dnia przy Świętym Ogniu.

Po raz kolejny Rodzimowierstwo Polskie stało się symbolem jedności na naszej pięknej ziemi lechickiej w czas, gdy Bogów moc otaczała Święty Krąg. Zebrani z różnych gromad ludzie dali świadectwo swej dojrzałości poprzez godne i dojrzałe obchody święta Nocy Kupały, która trwała do samego rana, a zakończyła się pożegnalnym obrzędem dla Bogów około południa dnia następnego.

Wspólnie śpiewano, tańczono, skakano przez ogień. Nie zabrakło też - zgodnie z tradycją - puszczania wianków i ich wyławiania przez kawalerów. Słowem Kupalnocka udaną była od początku do końca.

Związek Wyznaniowy Rodzima Wiara jako organizatorzy dziękuje wszystkim osobom przybyłym na obrzęd, gdyż to właśnie dzięki Wam nabrał on Mocy i swego znaczenia. Dziękujemy gościom spoza Warszawy, którzy przyjechali do nas z Olsztyna, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Piotrkowa i Siedlec, a także wszystkim obecnym - gromkie Sława!!!

Więcej zdjęć w galerii...

Logowanie

Najbliższe święto

Szczodre gody 23.12.2017 20:00 31 Dni Szczodre gody

Ostatnio na forum

1996-2017 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος