obrzed warszawa

Nadchodzi czas kiedy przyjdzie do wody niewiastom krasnym wianki powrzucać. Zbliża się czas kiedy młodsi, czasem i starsi samotni jurni wojowie ruszą w bój dziki by wianki te łowić i szczęście swe odnaleźć z wybranką w poszukiwaniu kwiatu paproci. Wreszcie czas wielki przychodzi Nam wszystkim, kiedy trzeba będzie godnie Bogów przywitać, obiatę należną złożyć dla Nich, dla Przodków naszych i Dziadów o których Pamięć niech nigdy nie zaginie! Wszak zbliża się czas radości i jurności, czas zabawy i wielkiej uczty kupalnej kiedy przyjdzie Nam zapalić Święty Ogień przy którym jak jedna wielka wspólnota staniemy do kręgu by obrzęd poprowadzić, a następnie godnie biesiadować do samego rana ku czci Naszych Bogów!

Oddział mazowiecki Związku Wyznaniowego Rodzima Wiara ma zaszczyt zaprosić na organizowaną, jak co roku, w Warszawie – Ogólnopolską Noc Kupały. Obrzęd odbędzie się dnia 23 czerwca (sobota). Spotykamy się na pętli autobusowej Gwiaździsta o godzinie 16.00, jednak jeśli ktoś zna miejsce proszony jest o kierowanie się bezpośrednio do celu. Dojazd do pętli autobusami linii: 122, 157, 185, 197, również 121 i 205 (przystanek boczny). Przydatna strona informacyjna: www.ztm.waw.pl

Prosimy wszystkich przybyłych o uszanowanie tradycji i zachowanie wstrzemięźliwości w piciu napojów wysokoprocentowych do czasu biesiadnego przez wzgląd na religijny charakter święta i szacunek do samych Bogów. Zalecamy też zabranie śpiworów i karimat, względnie namiotów (jeśli ktoś takowy posiada i lubi wygody), gdyż przewidujemy nocowanie pod gołym niebem do samego rana przy dobrym jadle i śpiewie. Dlatego każdy z prowiantu może zabrać co tylko dusza zapragnie, aby podzielić się potem z resztą naszej słowiańskiej braci lub najbliższą osobą. Wszak w tym roku zadbamy o to, aby gościom naszym niczego nie zbrakło.

Istnieje możliwość przenocowania w hotelu lub w inny możliwy domowy sposób. Czynimy taką propozycję zwłaszcza pod kątem gości przyjezdnych, którzy pragnęliby spocząć w bardziej przychylnych i wygodnych warunkach niż namiotowe, jednak prosimy o niezwłoczny kontakt w tej sprawie, najdalej pod koniec drugiego tygodnia czerwca abyśmy mogli zorganizować Wam godne noclegi.

W razie wszelkich pytań dotyczących tegorocznej Kupalnocki prosimy o pilny kontakt z organizatorem w tej sprawie:

Marcin ‘Wojnar’ Sadowski, tel. 692-123-914.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Najbliższe święto

Szczodre Gody 21.12.2018 20:00 5 Dni Szczodre Gody

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.
1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος