poniedziałek, 23 luty 2015

Marsz Wiosenny i Jare Gody

W dniu 21 marca (sobota) tego roku mazowieckie środowiska rodzimowiercze podjęły się wspólnymi siłami organizacji Marszu Powitania Wiosny w Warszawie.

Spotykamy się planowo o godz. 12.00 pod pomnikiem Syrenki na starówce (Rynek Nowego Miasta) skąd ruszy wielki pochód z Marzanną w myśl prastarej tradycji. Jak co roku dojdziemy do Wisły, aby tam pożegnać Zimę a przywitać Wiosnę w czas odradzającego się Słońca. Zatopimy kukłę Marzanny i podzielimy się ze wszystkimi kraszankami, planowany jest też krótki obrzęd dla przybyłych na marsz.

Podczas marszu szykujemy wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników, więc komu nieobcy obyczaj słowiański - tego zapraszamy na wspólny pochód. W tegoroczną organizację Marszu zaangażowały się osoby związane z różnych gromad rodzimowierczych - grupa Leszy Ślężyńskiej, Grupa WiD oraz ZW Rodzima Wiara, który po rozwiązaniu Marszu zaprasza zainteresowanych na obrzęd Jarych Godów, jaki odbędzie się w godzinach wieczornych i będzie w tym roku połączony ze swaćbą jednego z naszych drugów. O szczegółowe informacje dotyczące samego święta proszę pisać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udzielimy stosownych informacji we właściwym czasie wszystkim zainteresowanym osobom. Prosimy też o poważne potraktowanie naszego święta, osoby nietrzeźwe będą wypraszane. Sława Słońcu!

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 30 Dni Kupała

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος