czwartek, 26 maj 2016

obrzed warszawa

Związek Wyznaniowy Rodzima Wiara ma zaszczyt zaprosić po raz kolejny na Ogólnopolską Noc Kupały która odbędzie się już niedługo na ziemi mazowieckiej w grodzie Warsa i Sawy!

Przybywajcie drugowie i siostry nasze! Niechaj siła Was będzie w bezmiarze wielka, tak jak nasze Rodzimowierstwo Polskie! Przybywajcie z każdej strony naszej Lechickiej Ojcowizny, zaś my darujemy Wam w darze naszą mazowiecką gościnę, jadło i napitek.

Nie zabraknie też wspaniałej zabawy, pląsów i śpiewów do rana, gdyż nasza Kupała na dwa dni przewidziana!

Spotykamy się - o ile warunki pogodowe nam pozwolą, a wierzę że tak - na pętli autobusowej Gwiaździsta dnia 18 czerwca o godzinie 17:00. Stamtąd udamy się na miejsce obrzędu, gdzie nad Wisłą przeżyjemy i uczcimy jedno z najważniejszych świąt w roku - Noc Kupały. Święty Ogień będzie płonął całą noc, zatem weźcie ze sobą namioty (kto ma) a na pewno karimaty i śpiwory, gdyż tym razem pożegnamy Bogów dopiero dnia następnego, w niedzielne popołudnie.

Istnieje możliwość przyprowadzenia ze sobą na obrzęd gości za których się ręczy.

Dla przyjezdnych spoza Warszawy cenna informacja - dojazd do pętli autobusem linii 185 z Pl. Wilsona (metro).

Zdrawice dla wszystkich!

PS. Gości przybyłych z dziećmi i wymagających dodatkowego noclegu prosimy o pilny kontakt z organizatorem na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ewentualnie telefon 692-123-914 (Marcin 'Wojnar" Sadowski).

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2021 20:00 527 Dni
1996-2022 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος