czwartek, 23 czerwiec 2016

Ogólnopolska Noc Kupały 2016 (ZW Rodzima Wiara Mazowsze) 

Dnia 18 czerwca 2016 roku odbyła się w Warszawie nad Wisłą kolejna Ogólnopolska Noc Kupały organizowana przez mazowiecki oddział Związku Wyznaniowego Rodzima Wiara.

Obrzęd zgromadził blisko 70 osób z różnych części Polski, którzy poświęcili swój cenny dar jakim są wiara, siła i energia wypływające z ponadczasowej Wspólnoty, którą utworzyli tego dnia przy Świętym Ogniu.

Po raz kolejny Rodzimowierstwo Polskie stało się symbolem jedności na naszej pięknej ziemi lechickiej w czas, gdy Bogów moc otaczała Święty Krąg. Zebrani z różnych gromad ludzie dali świadectwo swej dojrzałości poprzez godne i dojrzałe obchody święta Nocy Kupały, która trwała do samego rana, a zakończyła się pożegnalnym obrzędem dla Bogów około południa dnia następnego.

Wspólnie śpiewano, tańczono, skakano przez ogień. Nie zabrakło też - zgodnie z tradycją - puszczania wianków i ich wyławiania przez kawalerów. Słowem Kupalnocka udaną była od początku do końca.

Związek Wyznaniowy Rodzima Wiara jako organizatorzy dziękuje wszystkim osobom przybyłym na obrzęd, gdyż to właśnie dzięki Wam nabrał on Mocy i swego znaczenia. Dziękujemy gościom spoza Warszawy, którzy przyjechali do nas z Olsztyna, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Piotrkowa i Siedlec, a także wszystkim obecnym - gromkie Sława!!!

Więcej zdjęć w galerii...

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2021 20:00 527 Dni
1996-2022 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος