TEMAT: Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze?

Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze? 2 lata 3 tygodni temu #8181

Witam, ostatnio spotkałem się w internecie jak i w rozmowie ze znajomym, udzielającym się politycznie jako właśnie narodowiec, ze zdaniem, że 'to cale 'słowiańskie przebudzenie' to propaganda przeciwko katolicyzmowi, która przyszła do nas z Rosji.' Po części to prawda, bo w Rosji jest o wiele więcej rodzimowierców, którzy od zawsze bardziej kultywowali dzieło przodków ;)
Pytanie brzmi: czy wy też spotkaliście się z takim zdaniem? Bo przeraża to, że teraz, kiedy coraz więcej osób wraca do wyznawania Naszych Bogów, przeciwko naszym wierzeniom, staje coraz więcej osób/ugrupowań.. Co Wy o tym sądzicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze? 2 lata 3 tygodni temu #8184

 • leliwa
 • leliwa Avatar
 • Offline
 • Użytkownik
 • Posty: 191
Rodzimowierstwo nie przyszło z Rosji.
Wierzenia przyrodzone, etniczne rozwijają się w wielu krajach nie mogły przyjść bo zawsze tu były. Wierzenia Rodzime są dużo starsze niż formy państwowości a że w Rosji rozwija się szybciej to inna sprawa.
A co do narodowców to cenię sobie poglądy Zadrugi bo są to narodowcy Polscy- Słowiańscy.
A narodowców o których piszesz bardziej utożsamiam z narodowcami watykańskimi ( jest to spore uogólnienie).
Jeżeli ktoś chce być narodowcem Polsko-Watykańskim to jego sprawa.
Ja wolę narodowców Polsko-Słowiańskich bo mój Ród wywodzi się od Słowian, którzy na tych ziemiach żyli setki , tysiące lat przed nastaniem chrześcijaństwa, katolicyzmu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze? 2 lata 3 tygodni temu #8185

Z tym, że 'przyszły' chodziło mi o to, że w ostatnich latach to właśnie w Rosji wielu ludzi postanowiło wrócić do prastarych wierzeń. Teraz w Polsce obserwujemy to samo, jednak nasi sąsiedzi mają o wiele większą świadomość co do przeszłości swojego narodu, jeśli chodzi o religię.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze? 2 lata 3 tygodni temu #8187

 • leliwa
 • leliwa Avatar
 • Offline
 • Użytkownik
 • Posty: 191
A skąd taka informacja i takie wieści, że mają większą świadomość?
A może mają mniejszą świadomość?
Zależy o co Ci chodzi.Bo jeżeli ostatni modnych Inglistów Hiniewicza,Trechlebowa,Lewaszowa,Kurowskiego to nawet to nawet Rosyjscy Rodzimowiercy wyparli się ich. A w necie sporo jest filmów Inglistów.
wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/01/0...stwo-i-mistyfikacja/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze? 2 lata 3 tygodni temu #8190

Leliwo, chodzi mi o świadomość przeszłości narodu, wierzeń przodków. W Rosji ludzie ogarniają to, że są potomkami pogan i nie wyrzekają się tego tak jak u nas. Podobnie jest w Skandynawii, gdzie stare wierzenia są znane społeczeństwu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Narodowcy przeciw Rodzimej Wierze? 1 rok 11 miesiąc temu #8219

Bartoszu katoliccy nacjonaliści atakują wszystko co nie jest zgodne z ich wizją Wielkiej Polski Katolickiej. Rodzimowierstwo i rodzimokulturostwo to dla nich ruska agentura. Propaganda tłoczona w ich umysły z ambon kościelnych i przez ludzi pokroju Brauna utwierdzają ich w przekonaniu, że gdyby nie judeochrześcijaństwo nie było by Polski, chrzest postrzegają jako początek Polski, która nagle za dotknięciem kropidła wyrosła z podziemi a "prymitywni" Słowianie zeszli z drzew. Nie potrafią zrozumieć, że nacjonalizm i chrześcijaństwo to dwa sprzeczne pojęcia co ostatnio widać bardzo wyraźnie za sprawą papieża, ataków kleru na nacjonalizm, oraz przykaz przyjmowania imigrantów. Poza tym nacjonalista z założenia powinien dążyć do zachowania jak największej niezależności narodu i budowy samodzielnie jego siły. Wyznając "Wielką Polskę Katolicką" z automatu oddają się pod dyktat Watykanu. Jakie są tego skutki, historia pokazała już wiele razy. Jest jednak alternatywa. Są nacjonaliści słowiańscy odwołujący się do rodzimej kultury, są niezależni choćby Zadruga czy Niklot. Opór ze strony kk oraz chrystowierców jest czymś naturalnym można by rzec. Rodzima Kultura godzi w podstawy na jakich zbudowany jest ich świat, wprowadza całkowicie odmienny etos, etykę, sposób życia i postrzegania świata. Jak pisał Stachniuk "nie można podnieść krzesła na którym się stoi" dlatego też niewielu z nich jest w stanie pojąć tego typu kwestie. Rodzime wierzenia w Rosji mają się o wiele lepiej niż u nas, panuje tam zdecydowanie większe poczucie słowiańskiej tożsamości i dumy z dziedzictwa przodków. U nas kler bardzo radykalnie zwalczał to co rodzime. Tak po prawdzie to zdecydowana większość naszego narodu jest duchowymi Semitami nawet jeśli nie są katolikami, mam na myśli ideologię grupy.

Podsumowując jest akcja-jest więc reakcja. Słowiańska kultura zaczyna wychodzić powolutku z podziemia i wielu to bardzo boli, stąd ten opór. Zadaniem nas wszystkich-pogan-jest walka (szeroko rozumiana) o rodzimą tożsamość, oraz kulturę narodu.
Wola Tworzenia wciąż każe nam iść, depcząc co marne bez strachu przed złem
Ostatnio zmieniany: 1 rok 11 miesiąc temu przez Tomek Toporzeł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2018 20:00 65 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

 • Brak postów do publikacji.
1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος