TEMAT: Projekt "Rodzimowiercza Ziemia"

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 2 lata 7 miesiąc temu #7799

• Wodrik
  • Wodrik Avatar
  • Użytkownik
  • Ario(lo)vistus maga te runy.
Akurat mam napięte finanse więc reszty nie dorzucę ;) , na wiosnę chcę coś budować, a domek ok. 100m2 to 110 000zł w stanie surowym otwartym, a parę zł gotówki do tego mi brakuje.
Tak przy okazji. Czy w ogóle macie jakieś plany obrzędów pogrzebowych, "kościół" to kościół czyli rzecz pospólna użyteczna, jest w tym projekcie cmentarz, można by sprzedać rezerwacje miejsc na cmentarzu czy na urnę czy na trumnę, z 1000zł, za rezerwację to nic dziwnego to podstawowa działalność wspólnot religijnych. Zasiłek pogrzebowy to 4000zł, najczęściej podpisuje się umowę, i za pogrzeb w zasadzie to się wszystko oddaje zakładowi pogrzebowemu.
Sto województw tysiąca czyli Suevia - "trzymał województwo tysiąca" = "kraj ich ma sto okręgów plemiennych, z których rokrocznie wyprawiają za granicę w celach wojennych po tysiąc zbrojnych" (województwo tysiąca = okręg tysiąca zbrojnych)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 2 lata 7 miesiąc temu #7801

• Pitol
  • Pitol Avatar
  • Użytkownik
Póki co jeszcze nieco za wcześnie na rozważanie tego rodzaju kwestii. Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Najpierw musi być ziemia.

PS. Ale chyba nie masz aż tak napiętych, by nie móc przeznaczyć choćby symbolicznych 5 zł?
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez Pitol.

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 2 lata 7 miesiąc temu #7808

• Wodrik
  • Wodrik Avatar
  • Użytkownik
Wiem to taki nieco smutny i ciężki obowiązek. A co do 5zł, piszę publicznie jak nawrócicie się na autochtonizm Kostrzewskiego i innych, uznacie, tak jak on, że Suewi są Słowianie, a Germanie to tylko peryferyjny nowotwór etniczny, to wpłacę nie 5 nie 50, a nawet 500.

Tacyt "nazwa Germania jest świeża i nadana niedawno, ponieważ Germanami nazywali się niegdyś ci, którzy pierwsi przekroczyli Ren i wypędzili Gallów, dziś zwani Tungrami"

Pliniusz Starszy (ur. 23 r. n.e. zm. 79) (Naturalis historia” ) IV 80. Od tego miejsca (Dunaju) wszystkie ludy są wprawdzie ogólnie rzecz biorąc ludami Scytów, obszary przybrzeżne zajęły jednak różne plemiona, pewne tereny - Getowie, zwani przez Rzymian Dakami, inne – Sarmaci, których Grecy nazywają Sauromatami (…) 81. (...) Agrypa podaje, że cały ten obszar od Dunaju do Oceanu ma na długość 1200 mil, na szerokość 396 mil, do rzeki Wisły (Vistla) od pustkowi Sarmacji. Nazwa „Scytowie” przeszła całkowicie na Sarmatów i Germanów. Starą nazwę zachowali jedynie ci, którzy będąc najbardziej oddalonymi częściami tych ludów – żyją niemal nieznani reszcie ludzkości.

Niżej faktycznie między Sarmatami, a zachodnimi Germanami są Suevi, jak pisał Bogusławski Niemcy we wszystkich przepisywanych i przedrukowywanych tekstach starożytnych, skrupulatnie poprawiali nazwę Suevi na Swebi, by zatrzeć ewidentne podobieństwo nazw Suevi i Sławi.

Strabon 3,1. Południową częsć Germanii zaraz za Łabą zamieszkują Swebowie(Suevi), zaraz za nimi leży ziemia Getów (Dacja).

VISTULA AMNE DISCRETA
Sto województw tysiąca czyli Suevia - "trzymał województwo tysiąca" = "kraj ich ma sto okręgów plemiennych, z których rokrocznie wyprawiają za granicę w celach wojennych po tysiąc zbrojnych" (województwo tysiąca = okręg tysiąca zbrojnych)

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 2 lata 7 miesiąc temu #7812

• Pitol
  • Pitol Avatar
  • Użytkownik
Akurat u nas nikt się na nic nie musi nawracać (a już tym bardziej za pieniądze), bo u nas zasadniczo dalecy jesteśmy od popadania w bezkrytyczny dogmatyzm (czy narzucania na siłę swoich poglądów innym)... Zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. To miejsce ma być płaszczyzną wolnej wymiany myśli i wiedzy, a nie kolejnym polem służącym szerzeniu jedyniesłusznych tzw. prawd objawionych i indoktrynacji.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 7 miesiąc temu przez Pitol.

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 2 lata 7 miesiąc temu #7814

• Wodrik
  • Wodrik Avatar
  • Użytkownik
Nie o to chodziło, że chciałem was tanio kupić, ale o jakoś waszą dla mnie użyteczność, choćby pokrewieństwo duszy, czyli podobieństwo wyznawanych prawd, tego co dla człowieka ważne, czego bronicie, nie wiem o co walczycie, co kochacie do czego dążycie. O prawdę? ...niemiecka prawda, czy ruska prawda, to nie polska prawda.

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 2 lata 7 miesiąc temu #7816

• leliwa
  • leliwa Avatar
  • Użytkownik
Mimo wszystko projekt " Rodzimowiercza Ziemia" jest bardzo ciekawym i wartym zachodu.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2018 20:00 37 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος