TEMAT: Projekt "Rodzimowiercza Ziemia"

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 3 lata 5 miesiąc temu #7751

• Wodrik
  • Wodrik Avatar
  • Użytkownik
  • Ario(lo)vistus maga te runy.
SPK: Jak wspomniałem bywa, że na 30 arach ledwo się już mieścimy, wiec mniejszy teren nie wchodzi w grę. Marzy nam się od jednego do trzech, a może nawet i pięć hektarów.

Mam podobny kawałek ziemi 5,8 ha, ale dla mnie jest to sprawa indywidualna, mam nawet oczka wodne na bazie rowu melioracyjnego (cieku wodnego), które mogą sprawiać wrażenie jakiejś rzeczki, też planuję kilka koników polskich tyle, że dla mnie to bardziej pod prymitywne "koniki suevskie" bardziej do indywidualnej rekonstrukcji, u mnie w okolicy Sudety/Karkonosze ziemia jest po 30-40 tysięcy zł za hektar.

Coś takie jak to mi się podoba... www.slowianszczyzna.pl/en/main/mapa-grodu

www.slowianszczyzna.pl/en/mokoszowisko-k...ziemi/o-mokoszowisku
...czy może oni są jakoś związani z RW czy RKP, czy bardziej to rekonstrukcja.
Mokoszowisko....
... spotkanie dla kobiet - rekonstruktorek...
... ku czci Matki Ziemi i kobiecego pierwiastka w otaczającym nas świecie.
Sto województw tysiąca czyli Suevia - "trzymał województwo tysiąca" = "kraj ich ma sto okręgów plemiennych, z których rokrocznie wyprawiają za granicę w celach wojennych po tysiąc zbrojnych" (województwo tysiąca = okręg tysiąca zbrojnych)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez Wodrik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 3 lata 5 miesiąc temu #7754

• Pitol
  • Pitol Avatar
  • Użytkownik
No więc o to właśnie chodzi, żeby to nie była sprawa indywidualna czy rekonstrukcja ale teren, który będzie konkretnie do celów rodzimowierczych i nie zmieni swojego charakteru gdy się komuś zemrze lub ktoś raptem zmieni zdanie. Dla tego taki teren w założeniach ma być zakupiony na związek wyznaniowy, a nie np. dzierżawiony czy udostępniany w ramach innej umowy.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez Pitol.

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 3 lata 5 miesiąc temu #7770

• Wodrik
  • Wodrik Avatar
  • Użytkownik
Tzn., nie mam nic przeciw takiej inicjatywie, ale jako praktyk, to ten projekt jeśli by to było 5 he, jest nierealistyczny pod kątem hodowli paru koników, 2 wystarczy by wypasły 2 hektary (sąsiadce tyle użyczam), a na projekcie jest 5 koni, a łąk i pastwisk tyle co nic.
Moja wizja "stylu życia" Słowianina też jest jakaś agrarystyczna, swoje miejsce na ziemi daje niezależność, gdyby było 100 000 takich "gospodarstw" 5ha, ludzi odtwarzających stary styl życia, tworzących swą masą inną rzeczywistość.

Właśnie coś w ten deseń... coś znalazem o w/w słowianki

A co do świątyni marzy mi się jakiś związek wyznawców "Lado, Boda, Leli" którzy występują na drogę sądową o zwrot Łysej Góry, są tam te podziemne zalane wodą komory wyglądające jak świątynia. Oddadzą nie oddadzą ale reklamę zrobią, użyteczność dla sprawy jakaś by była.
Sto województw tysiąca czyli Suevia - "trzymał województwo tysiąca" = "kraj ich ma sto okręgów plemiennych, z których rokrocznie wyprawiają za granicę w celach wojennych po tysiąc zbrojnych" (województwo tysiąca = okręg tysiąca zbrojnych)

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 3 lata 5 miesiąc temu #7772

Wodrik napisał:
Moja wizja "stylu życia" Słowianina też jest jakaś agrarystyczna, swoje miejsce na ziemi daje niezależność, gdyby było 100 000 takich "gospodarstw" 5ha, ludzi odtwarzających stary styl życia, tworzących swą masą inną rzeczywistość.
Czy w Twojej wizji "stylu życia" Słowianina zawiera się np. generowanie prądu na własne potrzeby, kolektywne płacenie rachunków za internet czy współdzielenie ze sobą sprzętu nagłaśniającego?

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 3 lata 5 miesiąc temu #7776

• Wodrik
  • Wodrik Avatar
  • Użytkownik
Ale to są trzeciorzędne rzeczy, na razie płacę za internet u jednego dostawcy 15zł, u drugiego 40zł, za rok-dwa może nie będę już w ogóle płacił, bo zrobię sobie przerwę na internet. Jestem zwolennikiem budowy elektrowni jądrowych czy docelowo termojądrowych, a wtedy prąd powinien być za grosze, teraz płacę ze 150zł, całkiem do wytrzymania. Całkiem inny cel jest w osobistym posiadaniu wiejskiego kawałka ziemi, to indywidualny azyl, wolność, ostoja.

herb ostoja klejnot jest ciekawy prawie jak mój awatar "W klejnocie między dwoma księżycami złotymi głowa smoka z szyją czarna, ziejąca ogniem czerwonym."

Projekt "Rodzimowiercza Ziemia" 3 lata 5 miesiąc temu #7783

• Pitol
  • Pitol Avatar
  • Użytkownik
Wodrik napisał:

...Ale od czegoś trzeba zacząć, a biorąc pod uwagę silne rozproszenie rodzimowierczego środowiska (już nawet pomijając jego wewnętrzne podziały), najpierw ogarnijmy jedno takie miejsce, a później będziemy myśleć o kolejnych. Póki co udało się w przeciągu ok. 2 miesięcy zebrać na Polak Potrafi przeszło 20.000 (minus prowizja serwisu i potrącenia kosztów przelewów - w sumie jakieś 10% całości, a także minus zakładany w wysokości 5.000 koszt wyprodukowania i rozesłania materiałów reklamowych, o których była mowa w projekcie). Do tego należy doliczyć to, co wpłynęło na ten cel bezpośrednio na konto RKP (pełne rozliczenie będzie przedstawione najpewniej w styczniu nowego roku). Można to niewątpliwie uznać za sukces. Gdybyśmy tylko utrzymali dotychczasowe tempo, to za rok, góra dwa, swobodnie moglibyśmy się cieszyć własnym kawałkiem ziemi. Jest to więc jak najbardziej realny do osiągnięcia cel. Wszystko zależy od naszego rzeczywistego zaangażowania. Zarówno od tego, na ile wspólnie dla tego projektu jesteśmy wstanie okazać wsparcie, ale też ile zdołamy włożyć w to własnej pracy.

W każdym razie zbiórka jest wciąż kontynuowana. Choć skończyła się na Polak Potrafi, to nadal realizowana jest bezpośrednio na konto RKP za pomocą strony RODZIMOWIERCA.PL oraz dodatkowo za pośrednictwem serwisu ZRZUTKA.PL. Ofiary na ten cel składać można również za pomocą systemu PayPal.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 4 miesiąc temu przez Pitol.

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 25 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος