• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary

Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary 3 lata 2 tygodni temu #8019

• Pomir
  • Pomir Avatar
  • Użytkownik
A ty czcisz jakieś Święte miejsca i działasz jakoś lokalnie leliwa? Ciężko ludziom powiedzieć aby zaczeli wierzyć w rodzimowierstwo macie jakieś sposoby na nawracanie innych? Chętnie bym sie dowiedział i może coś bym wskórał:)
Tylko od Ciebie zależy jak przeżyjesz własne życie...
Ostatnio zmieniany: 3 lata 2 tygodni temu przez Pomir.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary 3 lata 2 tygodni temu #8021

• leliwa
  • leliwa Avatar
  • Użytkownik
Niestety osobiście nie znam nikogo choć wiem, że są tu osoby o podobnych zainteresowaniach. Był krótki kontakt na necie ale jak pisałem wcześniej na razie się to rozmyło.
Ważne jednak aby zacząć od siebie. Sporą szukam w necie po różnych blogach a ważniejsze obrzędy sam kultywuję czy to w domu czy w naturze.
W Rodzimowierstwie w zasadzie nie istnieje żadna ewangelizacja czy nawracanie, każdy sam do tego musi dojść. Nie ma tu jakiegoś określonego systemu religijnego , żadnych dogmatów. Jest natura , przyroda, wszechświat.
Co do świętych miejsc- każde może takie być dla Ciebie jeżeli poczujesz w nim moc , która daje Ci siłę , energię. Gdzie chcesz zjednoczyć się z naturą i często Cię do niego ciągnie. Ja bardzo lubię lasy, wzgórza z przestrzennymi widokami, stare drzewa, strumyki. Ogólnie w lesie odpoczywam i czuje się idealnie. Wiara w siły natury dane nam przez Bogów bardzo mi odpowiada.

Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary 3 lata 2 tygodni temu #8022

• Pomir
  • Pomir Avatar
  • Użytkownik
Wiem że nie ma żadnej ewangelizacji tylko po prostu nie chce byc w moim mieście osamotniony i chcę aby też podzielał moje poglądy, chciałbym pokazać ludziom że Rodzimowierstwo to życie zgodne z naturą i wszechświatem (uwielbiam chodzić pod Wodospad Siklawe jest piękny i uwazam ze ma w sobie to cos albo Kopieniec piękne widoki też uwazam ze ma także to coś) a jezli chodzi o katolicyzm to nie podobo mi się to że ksiądz z parafi Audi R6(dosc drogie auto) pozatym jeszcze te afere o pedofili szkoda gadac:(

Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary 3 lata 2 tygodni temu #8023

• leliwa
  • leliwa Avatar
  • Użytkownik
Tak Siklawa jest piękna. Mieszkasz w takim miejscu, że nie trudno znaleźć dla siebie jakiś magiczny zakątek. A co do ludzi to z czasem znajdziesz zapewne kogoś o podobnych zainteresowaniach albo sam zainteresuj tym jakiegoś dobrego kumpla.
Można zacząć od historii Prasłowian, Ariów, Scytów, Sarmatów. Historii związku plemion lechickich.
Ja przynajmniej zaczynałem od historii, którą zawsze się interesowałem a tam siłą rzeczy pojawiają się Bogowie i to mnie wzięło na dobre.
Spadam już do pracy.
Trzymaj się. Sława Bogom.

Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary 3 lata 2 tygodni temu #8024

• Pomir
  • Pomir Avatar
  • Użytkownik
Dzięki wiele mi pomogłes:)
SŁAWA TOBIE I BOGOM!

Kapłanie i święte miejsca Rodzimej Wiary 3 lata 17 godzin temu #8081

• leliwa
  • leliwa Avatar
  • Użytkownik
I jak Ci Pomir w krzewieniu naszych wierzeń na Podhalu?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 63 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος