TEMAT: Rodzima Wiara a Romuva i Dievturiba

Rodzima Wiara a Romuva i Dievturiba 2 lata 3 miesiąc temu #8105

• Hollars
  • Hollars Avatar
  • Użytkownik
Witam ponownie! Wiem, że zarówno Rodzima Wiara, jak i Romuva czy też Dievturiba, należycie do ECER, w związku z tym mam pytanie - czy utrzymujecie jakieś kontakty z rodzimowiercami bałtyckimi, bo ten temat od niedawna bardzo mnie nurtuje B) . Jeśli macie z nimi jakieś kontakty, to czy macie jakieś informacje na temat współczesnych obrzędów, gdzie oni je odprawiają(widziałem zdjęcie z drewnianymi posągami, bodajże na jednym ze wzgórz na Żmudzi, domyślam się, że to jest miejsce obrzędowe), do jakich modlą się bóstw przy okazji swoich świąt(ponoć, gdy bałtyjscy neopoganie zawierają ślub, modlą się do Perkuna, domyślam się również, że przy okazji równonocy wiosennej wznoszą swe modły do Pergrubriusa), jak do nich ustosunkowują się litewscy i łotewscy chrześcijanie i wszystkie inne, o których macie wiedzę, a nie wymieniłem w niniejszym poście. Z góry dzięki wielkie za wszelkie info w tym temacie :) .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rodzima Wiara a Romuva i Dievturiba 2 lata 2 miesiąc temu #8128

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na ich stronie: www.romuva.lt/wordpress/ Możesz też do nich napisać z pytaniami. Na pewno znają lingua franca czyli angielski.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2018 20:00 37 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος