TEMAT: Nowe poglądy na nasza historię

Nowe poglądy na nasza historię 5 lata 7 miesiąc temu #6518

Wklejam linka do strony,którą często odwiedzam.Są tu treści nawiązujące do naszej historii,jak i życia.Forum Rodzimowiercze nie jest tak przepastne jak bym tego chciał.Aby jednak takie było dodaję cząstkę od siebie.Łączmy się by odtworzyć naszą historię,której nie znamy.

kefir2010.wordpress.com/2013/12/27/zapom...janskie-niewolnictwo
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Twardostoj. Powód: Poprawienie osadzenia Linku - Twardostoj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowe poglądy na nasza historię 5 lata 7 miesiąc temu #6524

Przypominam, że aby dany fakt uznać za historyczny, musi być poparty przez dwa niezależne źródła.

Chrobacja istniała naprawdę, tego podważyć się nie da. To, że Frankowie mogli zniszczyć świątynię Wandy, też jest wielce prawdopodobne. Ale coś mi tu nie pasuje. Skąd ten cały Kefir wziął postać coś takiego jak "kagan słowian"? Z tego co wiem, to kagan był tytułem koczowniczych władców (np. kaganat Chazarów). Chyba że pragnie przeciągnąć władztwo Awarów na Małopolskę i Śląsk.

Aha, jakby ktoś miał jakiś opis tego demona Warszowy, byłbym wdzięczny :)
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Kamcio Jumper.

Nowe poglądy na nasza historię 5 lata 7 miesiąc temu #6530

• poles
  • poles Avatar
  • Użytkownik
(wyznawców żydowskiego bożka – bałwana – jahwe)

Dalej nie czytałem - bo i po co? Żal, smutek, rozpacz wręcz. Budowanie rodzimowierstwa na fundamentach antykatolicyzmu to pomyłka, takie strony tylko psują wizerunek wszystkim wyznawcom, którzy nie zawsze w swojej wierze na pierwszym miejscu stawiają chrześcijaństwo (a konrektniej swój bunt w stosunku do niego), a chcą sobie poprostu żyć. I potem się dziwić opinii wśród ludzi, że rodzimowierstwo to albo nie religia, albo zabawa, albo odmiana satanizmu...
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez poles.

Nowe poglądy na nasza historię 5 lata 6 miesiąc temu #6557

• Jaromir
  • Jaromir Avatar
  • Użytkownik
Artykuł ciekawy, choć nie do końca zgodny z ustaleniami historyków - ale rzuca nowe tropy, którymi można było by się zająć na poważnie....

Nie będę się szerzej rozpisywał, ale gdzieś,kiedyś przy innej okazji czytałem poważne wydawnictwo naukowe, gdzie zapisano, że Rusini, bodajże za Swiatosława rozbijając imperium Chazarskie (którzy także mieli kagana, a nie tylko awarowie, po prostu ten tytuł był bardzo popularny na stepach środkowoazjatyckich !) - w swoim ataku wbił się klinem w ich tereny (a była to przeciez konfederacja róznych plemion) i tych zachodnich odrzucił jeszcze dalej na zachód, rozpoczynając ich migracje na tereny dzisiejszej Polski. Więc legenda, o wschodnim pochodzeniu (przynajmniej niektórych plemion) na terenie Polski jest całkiem prawdopodobna, a oni przecież "odłączeni od macierzy" :-D mogli zachować część swoich obyczajów i obrzędów, jak choćby tytuł "kagana"
Swięte Gaje wytrzebione,
Bogi nasze wypędzone,
Wierzyć każą w martwe ciała,
Tak wygląda Sławia cała.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 32 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος