• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Akceptacja w Rodzinie

Akceptacja w Rodzinie 4 lata 3 tygodni temu #6633

Hej witajcie jestem tu nowa. Myślałam wiele o przejście na naszą rodzimą wiarę ale się strasznie boję. Z tego względu że moja rodzina jest gorliwie katolicka. I nie akceptują moich poglądów przez co wynikają awantury. :dry: Jak to było u was kochani ? :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Akceptacja w Rodzinie 4 lata 3 tygodni temu #6634

• Podag
  • Podag Avatar
  • Użytkownik
Gorliwie katolicka rodzina może faktycznie być sporym problemem. Musisz się uzbroić w cierpliwość i starać się pomału, nienachalnie, otwierać im oczy. Ja miałem to szczęście, że dwie starsze siostry są antyklerykalne, a rodzice niepraktykujący (i psioczą na kler aż miło). Życzę Ci wytrwałości i powodzenia, i pamiętaj, że poprzez kłótnie z katolikiem do niczego się nie dojdzie - trzeba postawić na swoim i pokazać, że to ostateczna decyzja. Powodzenia!

Akceptacja w Rodzinie 4 lata 3 tygodni temu #6635

Powoli ich do tego przekonuje że nie jestem zła tylko dlatego że inaczej czuję :) Nawet książka "Tajemnice Słowian" wpadła im do gustu. Dzięki :kiss:

Akceptacja w Rodzinie 4 lata 2 tygodni temu #6648

• Domiemir
  • Domiemir Avatar
  • Użytkownik
Jest też taka droga że nie musisz nikomu z rodziny tłumaczyć że masz inną wiarę bo to od razu nastawia anty... Możesz tłumaczyć że to są zainteresowania naszą historią.
Ja często sugeruję otoczeniu że nawet ateista powinien pamiętać dawnych bogów Lechickich choćby z szacunku dla naszych przodków i świadomości narodowej.
Pozdrawiam!

Akceptacja w Rodzinie 4 lata 2 tygodni temu #6650

Domiemir nie chwalenie się Swoją Wiarą a zakłamywanie to dwie różne sprawy. Gdyż owszem można się nie obnosić z Swoją Wiarą ale jak już ktoś się o to pyta to powinno się uczciwie postawić sprawę.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Akceptacja w Rodzinie 4 lata 2 tygodni temu #6653

• Domiemir
  • Domiemir Avatar
  • Użytkownik
Miałem na myśli niechwalenie się. Nietłumaczenie się nie jest zakłamaniem.
Poco tłumaczyć sens wierzeń rodzimych silnie zindoktrynowanemu katolikowi jeśli ma to powodować starcia, szczególnie na tle rodziny.
Pozdrawiam!
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2018 20:00 25 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος