• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: A co gdyby chrystianizacji nie było ?

A co gdyby chrystianizacji nie było ? 2 lata 2 miesiąc temu #7983

• Nolgo
  • Nolgo Avatar
  • Użytkownik
Sulimir nie zgodzę się z Tobą.

"Religia już nie musi nam mówić tak jak kiedyś co jest dobre, a co złe"

Rozumiem,że mowa o religii chrześcijańskiej? A więc w jaki sposób ona nam to mówiła przez wieki? Poprzez tortury i stosy. Wymuszała postawę wygodną przede wszystkim dla nich, niezbędną do budowy imperium. Religia chrześcijańska to religia kultu śmierci i krwi. Zabijali bardzo chętnie wciskając kit, że poprzez śmierć dusze nieszczęśników trafią do raju. Zostaną zbawione tak,jak śmierć pańska zbawiła całe stado baranów.Ale to trwa nadal. Dzięki temu co mówił JP II co jest dobre a co złe połowa ciemnej, pobożnej afryki zaraziła się hivem.

"Chrystianizacja to nie tylko aspekt religijny, ale przede wszystkim uniwersalny system moralny i etyczny, który dał Europie uniwersalne prawodawstwo i wspólnotę językową oraz ułatwił przekaz wynalazków."

Tak...tylko,że jeśli idzie o naukę to w dobie największych odkryć, osiągnięcia naukowców kościół sprowadził do roli herezji a ludzkość cofnęła się o tysiące lat. To co wiedzieli starożytni Majowie czy Egipcjanie trzeba było odkrywać na nowo i można było za to spłonąć a świat wtedy liczył 6000 lat. Jeszcze w 19 wieku ogień w oświetleniu gazowym pochodził z piekła i był wytworem szatana.
Natomiast jeśli chodzi o postęp technologiczny to uważam,że odbył by się on z powodzeniem bez udziału chrześcijaństwa ponieważ taka jest natura ludzka. Religia chrześcijańska według mnie była i nadal jest wrogiem nauki. Wtykają nosy wszędzie gdzie można. A jeśli ich teorie są już kompletnie absurdalne to zrobią tak,że znów polecą z wiatrem.Gdy w ostatnich latach Kepler sfotografował tysiące planet, wymyślili bajkę, że naturalnie może istnieć życie na innych planetach. Dlaczegóż Bóg w swej doskonałości nie mógł by stworzyć życia na innej planecie? ...oczywiście przecież to dla niego jak splunąć (to już mój przypis :) ) I znów wszystko gra i jest zgodne z wiarą. Nawet gdyby jutro ufo wylądowało to w zależności czy byli by pokojowo nastawieni czy nie to wg.KK stworzył by ich Bóg albo Szatan- jestem tego pewien :) bo jak wspomniałem wyżej już sobie wymyślili teorię w razie jakby...

"Rodzimowierstwo trwało tysiące lat, a postęp prawie się nie odbywał"

Gdyby się nie odbywał to Mieszko I siedział by w jaskini a nie w twierdzy z 600 metrowym mostem.
Na Słowiańszczyźnie postęp faktycznie odbywał się wolniej niż w krajach śródziemnomorskich, nie ma co dyskutować na ten temat. Ale to głównie za sprawą zróżnicowanego klimatu. Natomiast tam gdzie klimat jest stabilny przez prawie cały rok nie można powiedzieć,że nie było postępu, jak wiemy był ogromny a jak by tej religii nie nazywać była to religia rodzimowiercza.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc temu przez Nolgo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2018 20:00 25 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος