• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby?

Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby? 3 lata 4 miesiąc temu #8020

• Pomir
  • Pomir Avatar
  • Użytkownik
Jak wiecie za pomocą chrzestu w 966r. Mieszko I przyjął chrzest i polska stała się "chrześcijańska" jednak aktywność pierworodnych wierzeń trwala do XIV w. Mieszko przyjął chrzest by pozbawić sąsiadów uzasadniena do najeżdżania Polski gdyż papież kazał "pogan" nawracać krwią i żelazem. Jak sądzicie czy gdyby Polska jednak nie przyjęła chrztu poradziłaby sobie? Moim zdaniem mogłaby bitwy mówią same za siebie: Bitwa pod Cedynią w 972r.-było to starcie z Niemcami które Polacy wygrali, zwycięskie najazdy Bolesława Chrobrego Przyjęcie Milska i Łużyc, Grodów Czerwieńskich, złupienie bogatego Kijowa, wtedy to Ruś Kijowska i Cesarstwo było pokonane przez Polskę, co prawda w 1005r. na wskutek buntu "pogan" Pomorze Zachodnie zdołało się wyrwać spod władzy,1022r. doszło do buntu przeciwko chrześcijańskim panom (niewiele mamy informacji na temat tego buntu najprawdopodobniej zostal stłumiony) , Polska na arenie międzynarodowej była odizolowana od innych krajów jednak dokonał on wiele,a słynna bitwa pod Grunwaldem 1410r. kiedy to rozgromilismy potężny niemiecki zakon. Napiszcie co o tym sądzicie :)
Tylko od Ciebie zależy jak przeżyjesz własne życie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby? 3 lata 4 miesiąc temu #8026

• Nolgo
  • Nolgo Avatar
  • Użytkownik
Nie ma prostej odpowiedzi tak albo nie. Jako oficjalna wiara państwowa, nie przetrwała by. Bo żadne państwo w europie nie przetrwało w pogańskiej wierze. Pogaństwo było idealnym pretekstem do ataków. Rozszarpali by Polskę i wchłonęli.
Natomiast to, w co wierzy sobie władza i to w co wierzy lud to już dwie różne sprawy. To forum i ludzie na nim są najlepszym dowodem na to,że Polska jednak przetrwała w starej wierze...zipie ale przetrwała :)

Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby? 3 lata 4 miesiąc temu #8027

• Pomir
  • Pomir Avatar
  • Użytkownik
Pewnie masz racje ale dobrze ze przynajmniej pierwotna religia przetrwala ledwo ale przetrwala z jakiego jesteś regionu jesli mozna spytac :)

Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby? 3 lata 4 miesiąc temu #8028

• Nolgo
  • Nolgo Avatar
  • Użytkownik
Można zapytać-jestem z Wlkp. Niedaleko ode mnie Mieszko I zrobił deal ;) jak twierdzi KK.

Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby? 3 lata 4 miesiąc temu #8030

• Pomir
  • Pomir Avatar
  • Użytkownik
Aha ja z Małopolski i to z samego dołu niestetyale zadnego rodzimowiercy z Zakopanego nie widzialem i o zadnymnie slyszalem:( W Zakopanem jestem osamotniony w tym ; (

Czy Polska o wiarze słowiańskiej przetrwałaby? 3 lata 4 miesiąc temu #8031

• Nolgo
  • Nolgo Avatar
  • Użytkownik
Pocieszę Cię,że ja też jestem osamotniony. Nie udzielam się "bywaniem" na obrzędach czy spotkaniach.Nie znam osobiście żadnego Rodzimowiercy. Więc uszy do góry, najważniejsze co czujesz :)
Jak jesteś z Zakopca to ogłoś, że wynajmiesz gratis kwaterę. Na pewno Cię ktoś z forum chętnie odwiedzi :laugh:
Ostatnio zmieniany: 3 lata 4 miesiąc temu przez Nolgo.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 32 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος