• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Reakcja pogańska

Reakcja pogańska 8 lata 4 miesiąc temu #922

• Kenneth
  • Kenneth Avatar
  • Użytkownik
Szukam wszelkich informacji o reakcji pogańskiej. To co mówi wikipedia to za mało.. Potrzebuje wszystkich informacji ponieważ przymjerzam sie do pisania książki. Zbiór opowiadań których akcja dzieje sie między innymi podczas reakcji pogańskiej. Informacje o Bezprymie i Macławie również mile widziane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Reakcja pogańska 8 lata 4 miesiąc temu #3186

• Kenneth
  • Kenneth Avatar
  • Użytkownik
Szukam wszelkich informacji o reakcji pogańskiej. To co mówi wikipedia to za mało.. Potrzebuje wszystkich informacji ponieważ przymjerzam sie do pisania książki. Zbiór opowiadań których akcja dzieje sie między innymi podczas reakcji pogańskiej. Informacje o Bezprymie i Macławie również mile widziane.

Reakcja pogańska 8 lata 4 miesiąc temu #3187

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
Cel szczytny, życzę powodzenia ;) niestety nie mam materiałów. Ale zobacz w tych książkach:
Pogańskie Tajemnice Pomorza Zdzisława Mechło - chyba było tam trochę. Wydaje mi się, żę Zofia Kossak miała co nieco informacji w Troi Północy.
Podnieś swą broń, bo tam stoi Twój wróg
To Twoja ziemia, tutaj Ty jesteś panem!

Reakcja pogańska 8 lata 4 miesiąc temu #3188

W przypisie do opisu reakcji, w kronice Galla Anonima znalazłem odsyłacz do pracy D. Borawskiej "Kryzys monarchii wczesnopiastowskiej w latach trzydziestych XI wieku" z 1964 r, jednak nie wiem na ile aktualna jest ta pozycja. Z innych wydawnictw pomocne może być chyba "Państwo Miecława" J. Bieniaka z 2010 r., info na temat tej pozycji tutaj: http://gniazdo.rodzimowiercy.pl/tekst.php?tekstid=1273. Również życzę powodzenia w tym projekcie :)

Reakcja pogańska 8 lata 4 miesiąc temu #3190

• Dobromir
  • Dobromir Avatar
  • Użytkownik
Gall Anonim był chrześcijańskim mnichem, więc mógł być stronniczy i zapewne nie przebadał za Masławem. Ja bym nie wierzył we wszytko co pisał. Poza Wikipedią, znalazłem jeszcze taką stronę: maslaw.org.pl/pl/o-nas/patron-stowarzyszenia

Reakcja pogańska 8 lata 4 miesiąc temu #3192

• Kenneth
  • Kenneth Avatar
  • Użytkownik
Bogi zapłać za pomoc
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 32 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος