TEMAT: Rasa słowiańska

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5503

Zna ktoś może jakieś źródła historyczne dotyczące wyglądu Słowian? Wiem, że są jakieś na ten temat.
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5504

Zadrug napisał:
Słowianie są Autochtonami: www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/823726...-Archeolodzy-w-szoku

Posłuchajcie wywiadu !

Niech o tym będzie jak najgłośniej! Potwierdza się to o czym mówiono już jakiś czas temu wbrew niemieckiej historiozofii. Byliśmy tutaj od zawsze!
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5505

• Lutymir
  • Lutymir Avatar
  • Użytkownik
Czego dowiadujemy się z zaprezentowanego wywiadu ponad to, że na pewnym obszarze funkcjonował dany genotyp? Zasady genetycznego dziedziczenia można podzielić na ilościowe (przeważające lub mniejszościowe występowanie danego genotypu na danym obszarze) oraz jakościowe (recesja bądź dominacja danego genomu). Być może haplogrupa autochtoniczej ludności zamieszkującej tereny dzisiejszej Polski była dominująca względem odmiennej kulturowo (na co wskazują dowody archeologiczne) napływowej "nacji" słowiańskiej. Tak więc tubylcza kultura mogła ulec slawizacji "udostępniając" jej niejako swój genotyp.
Bardzo bym chciał aby genetyka naszych "praszczurów" była spójna z dziedzinami bazującymi na szeroko pojętej memetyce, jednak to dwie odrębne dziedziny, więc nie dajmy się ponieść naszym emocjom, pragnieniom i nadziejom oraz zachowajmy zdrowy rozsądek nie separując się od jednej na koszt drugiej.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez Lutymir. Powód: byk

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5506

• Zadrug
  • Zadrug Avatar
  • Użytkownik
zdaje się, że nie dokładnie słuchałeś a może źle zrozumiałeś wywiad...tutaj chodzi o genotyp występujący nie tylko w Polsce ale i na wschód od Polski... na ogół jest tak, że to wieksza grupa wchłania mniejszą a nie na odwrót...wg Twojego rozumowania Słowianie musieliby wyrwać się niewiadomo skąd w liczbie kilkuset tysięcy luda i najeżdżając biedne kilkaset liczące głów plemiona germańskie wchłaniając je i narzcając własną kulturę tworzyć nowe związki plemienne....Rozmnożyliśmy się w przeciągu jednego wieku do tak niepomiernej liczby, że trzeba było poszerzyć terytorium i zająć 2/3 Euuropy ;)... hm... ;) Przecież te teorie o pragermańskim osadnictwie na terenach Polski przed 2000 lat sł już dawno przez naukowców obalone dlatego rewizyjna archeologia głównie niemiecka próbwała jeszcze przerobić z plemion kultury Przewarskiej plemiona pra-germańskie ! ale i to im nie wyszło i szybko była swego czasu ta teoria przez Czeskich jak i DDRowskich naukowców obalona !
Jaksar

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5507

• Lutymir
  • Lutymir Avatar
  • Użytkownik
Zadrug, przeczytaj jeszcze raz (tym razem uważnie) co napisałem ;)

Że nie dokładnie słuchałem bądź pobłądziłem we właściwym zrozumieniu wykładu? ;)

Grzybowski:
"Cechy genetyczne wcale nie muszą być tożsame z pewną charakterystyką kulturową właściwą dla tych populacji".

Czego nie zrozumiałem lub/i gdzie pobłądziłem? ;)

Poczytaj Ty se chłopie konkretów genetyce i co jak i z czym się dziedziczy a co nie...

Jak pisałem wcześniej "Bardzo bym chciał aby....", ale chęci chęciami a dowody to dowody....
może kiedyś....?

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5508

Lutymir napisał:
Być może haplogrupa autochtoniczej ludności zamieszkującej tereny dzisiejszej Polski była dominująca względem odmiennej kulturowo (na co wskazują dowody archeologiczne) napływowej "nacji" słowiańskiej. Tak więc tubylcza kultura mogła ulec slawizacji "udostępniając" jej niejako swój genotyp.

Pewnie chciałeś powiedzieć, że Słowianie przynosząc swoją kulturę przejęli dany (dominujący) genotyp?

W materiale jest powiedziane, że daną haplogrupę dziedziczyły potomkinie jednej kobiety. Ta sama haplogrupa występowała u każdej następnej. Określili czas powstania tej haplogrupy i miejsce. Skoro potomkowie posiadający ta samą haplogrupę wciąż znajdują się w znacznej ilości w tym samym miejscu to znaczy, że są autochtonami a nie, że przywędrowali skądś.

Widziałem mapy haplogrup obrazujące wędrówkę ludzi z afryki. Mapka pokazywała czas i przestrzeń. Widać było przemieszczenia. W omawianym przypadku przemieszczenia w czasie nie ma lub jest bardzo niewielkie.

A przecież bycie Słowianinem to nie tylko kultura jak i nie tylko genotyp :) Właśnie to wynika ze słów pana Grzybowskiego.

Kultura może się przecież zmieniać w czasie przy tej samej haplogrupie. Poza tym jak do tej pory nikt nie utożsamił żadnej kultury archeologicznej z konkretnym genotypem.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος