TEMAT: Rasa słowiańska

Rasa słowiańska 6 lata 9 miesiąc temu #4759

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
To powiedzmy Słowianie 1000 lat temu.
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rasa słowiańska 6 lata 9 miesiąc temu #4760

• Zadrug
  • Zadrug Avatar
  • Użytkownik
o nich nie wiemy prawie nic....wiecej jest przypuszczen i domyslow anizeli dowodow. Faktem jest jednak, ze wbrew roznym sceptykom, musialo istniec, i to dobrze zorganizwane plamie Slowian (umowna nazwa) gdzies w praojczyznie zanim pojawilo sie w Europie i pierwszych o nim wzmiankach Antycznych kronikarzy. W koncu nie mozliwe, zeby nagle i z nikad pojawilo sie tak duze plemie, ktore znalo juz sztuke obrabiania stali i ktore potrebowalo jedynie 3oo lat by zajac 2/3 polnocnej i wschodniej Europy. Spolecznosc dopiero sie tworzaca nie bylaby w stanie tak szybko rozwinac od zera lub tylko z zalazkiem indoeuropejskiej kultury, wlasna jakzesz bogata kulture....
Jaksar
Ostatnio zmieniany: 6 lata 9 miesiąc temu przez Zadrug.

Rasa słowiańska 6 lata 9 miesiąc temu #4761

• Мядзьведзь
  • Мядзьведзь Avatar
  • Zrzeszony
  • Слава Перуну! - Жыве Беларусь!
To tylko przyczynek do głównego pytania:
1)Kilka lat temu byłem w Bułgarii. Spodziewałem się śniadolicych i czarnowłosych ludzi, a spotkałem głównie osoby o stosunkowo jasnej cerze - często jaśniejszej niż latem w Polsce (w Bułgarii byłem też latem) i raczej szatynów - czasem nawet blondynów...
2)Będąc dłużej na Białorusi (w Mińsku) poczyniłem obserwację, iż większość pasażerów transportu miejskiego (tam kwadransami możesz się bez sensu gapić na ludzi), to szatyni z niebieskimi, czy szarymi oczyma.

Rasa słowiańska 6 lata 8 miesiąc temu #4780

• Ber
  • Ber Avatar
  • Użytkownik
У нас многа людзей з светлымі вачамі, і крыху меньш з светлымі валасамі :)

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5498

• Мядзьведзь
  • Мядзьведзь Avatar
  • Zrzeszony
  • Слава Перуну! - Жыве Беларусь!
Przyznam się, że brakuje mi rozumu by zrozumieć fragment "ślad po naszej przeszłości wręcz pokazująca którędy przechodzili Arjowie w dawnych czasach zauważcie że ten gen jest wśród takich Ludów jak które były uznane za kolebkę Arjów"... :dry:
Ale chciałem zwrócić uwagę na inny pomysł - Węgrzy jako potomkowie Hunów!...
Pominę tu kwestię słowiańskości Węgrów, którzy przybyli na ziemie słowiańskie (Panonia), a następnie podporządkowali sobie kolejne ziemie słowiańskie (Słowacja, Chorwacja, Sławonia) - a wpływy słowiańskie widać wyraźnie w - zupełnie nie zrozumiałym - języku.
Ale jak powszechnie wiadomo Hunowie, byli (zbiorem) ludem tureckim, podczas gdy Węgrzy - mimo domieszki słowiańskiej i kilkusetletniego badziania się z Oguzami - to jednak lud ugro-fiński!!! A wywodzenie Węgrów od Hunów, to taka romantyczna legenda. Nie pasuje to do naukowych rozważań o genach...

Rasa słowiańska 6 lata 4 miesiąc temu #5502

• Zadrug
  • Zadrug Avatar
  • Użytkownik
Słowianie są Autochtonami: www.polskieradio.pl/7/179/Artykul/823726...-Archeolodzy-w-szoku

Posłuchajcie wywiadu !
Jaksar

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος