• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mój dziwny przypadek

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5013

Sława! :)

Dzisiaj zdarzyła mi się dziwna rzecz, a mianowicie podczas treningu Jumpstyle w moim domu odczułem potrzebę przyglądania się czarnej, osobliwej rzeczy znajdującej się nad drzwiami. Okazało się, że jest to wysuszony motyl - paź królowej. W sumie to zerkałem na niego codziennie, odkąd tylko rozpocząłem przygodę z tym tańcem (1,5 roku). Odczepiłem więc biedaczka, postawiłem na półce i poszedłem kontynuować trening. Jednak coś kazało mi wracać do motylka. Podszedłem więc do niego, zrobiłem kopułę z dłoni i bezwiednie wyszeptałem:

Wielki Jaryło, spraw aby sługa Twój powstał i nadal cieszył się życiem, którym ofiarowujesz wszelkie stworzenie.

I jakież było moje zdziwienie, gdy ten wyschnięty motyl rozłożył skrzydła i wzbił się w powietrze! Stałem jak dziecko i obserwowałem, jak motylek lata sobie po pokoiku :laugh:
Możecie się śmiać, jednak wiedzcie, że nie robię sobie jaj. Fakt to dokonany czy się nam podoba, czy nie. Albo Jaryło naprawdę wysłuchał prośby, albo był to ciekawy przypadek półtorarocznej hibernacji imago, co jest raczej małoprawdopodobne (sic!) :whistle:

Pozdrawiam gorąco,
Kamcio Rędzia aka Ktoś Serdeczny
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5014

A, i oprócz "Hahaha, ale bajeczka" chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.
Tako uczą mię rodzice,

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5025

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Ktoś Serdeczny napisał:
Taka to była moja reakcja, gdy usłyszałem o tym, że Jezus to swój własny syn, który urodził się z dziewicy ^^
A co do tej sprawy to w zasadzie to możliwe, zauważyłem ostatnimi czasy, iż od 8 miesięcy, czyli odkąd jestem poganinem, zawsze jak proszę o coś któregoś z Bogów, ale to nie może być taka prośba, jak do kumpla, tylko raczej z szacunkiem, to oni mnie zawsze wysłuchują, dzisiaj dla przykładu wracałem samolotem z Hiszpanii, stewardessa powiedziała nam, iż są marne szanse wylądowania na naszym lotnisku, bo nie nadążali z odśnieżaniem, poprosiłem Mokosz, Welesa i Swarożyca i pomoc, a 3 min później wylądowaliśmy spokojnie na naszym lotnisku ;).
Aaa, tak właściwie to zrobiłeś to samo co Jezus " ponoć " robił sam z siebie . :)

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5026

Izbor napisał:
A co do tej sprawy to w zasadzie to możliwe, zauważyłem ostatnimi czasy, iż od 8 miesięcy, czyli odkąd jestem poganinem, zawsze jak proszę o coś któregoś z Bogów, ale to nie może być taka prośba, jak do kumpla, tylko raczej z szacunkiem, to oni mnie zawsze wysłuchują

I taka jest istota rodzimej wiary :) Prośby, które wypowiadane są szczerze od serca muszą zostać wysłuchane. Oczywiście nie ma porównania do chrześcijańskich próśb do zwłok wiszących na ścianie (facepalm)
Tako uczą mię rodzice,
Ostatnio zmieniany: 6 lata 7 miesiąc temu przez siristru. Powód: Poprawa formatu cytowania

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5035

W każdym z nas drzemie Boska Iskra a szczera wiara czyni cuda.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5124

• Ber
  • Ber Avatar
  • Użytkownik
Izbor napisał:
dzisiaj dla przykładu wracałem samolotem z Hiszpanii, stewardessa powiedziała nam, iż są marne szanse wylądowania na naszym lotnisku, bo nie nadążali z odśnieżaniem, poprosiłem Mokosz, Welesa i Swarożyca i pomoc, a 3 min później wylądowaliśmy spokojnie na naszym lotnisku ;).
Калі я лячу самалётам, дык я заўжды звяртаюся да Стрыбога! У паветры ён адзіны гаспадар.
А Макаш ды Вялеса я прашу пра іншае і ў іншых выпадках!
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος