• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mój dziwny przypadek

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5136

Wywołujecie wilka z lasu :)

Zadrug, to o czym piszesz jest zbliżone do poglądów RKP, to raczej panteizm a nie politeizm. Rodzima Wiara jest z natury politeistyczna - zawsze taka była na co jest mnóstwo dowodów archeologicznych oraz odniesień kulturowych. To dzisiejsze wymysły o jedności wszystkich Bogów to pochodna chrześcijaństwa i chrześcijańskiego światopoglądu (który z resztą dziedziczy po iluś tam poglądach kolejnych).

Nawet jeśli Bogowie występują w różnych wcieleniach to nie oznacza to, że wszyscy są jednością. Razem utrzymują świat w równowadze ale nie są jednym i tym samym.

Zresztą przypominam ustalenia z Kobrynia z 2004 roku.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5137

• Ber
  • Ber Avatar
  • Użytkownik
Zadrug napisał:
Bear, ciut przesada :) każdy może prosić tych Bogów których chce, nie ważne czy Strzybog czy Weles lub Mokosz. Bogowie Natury są ze sobą powiązani to nie indywidualne istoty ktore maja swoj podworko i nic wiecej... to jest pelen Absolut, ze tak sie wyraze ;)
Па-першае, я не Bear, я - Ber. ;)
Па-другое, я і згодны с табою, і не згодны. Нашы Богі яны розныя. Вялес, напрыклад, гэта Бог мудрасці, і ён ніяк не бог Лёсу, як Макаш. Але ж у той час, яны розныя кавалкі аднаго цэлага - РОДу!

ГОЙ!

Mój dziwny przypadek 6 lata 7 miesiąc temu #5138

• Zadrug
  • Zadrug Avatar
  • Użytkownik
Ber ;)
Мы былі толькі крыху іншы выклік, вы знаходзіцеся ў Велеса з намі Nyja з вамі Rodzanice палярных зьзяньне з намі, але тое ж самае ў вас, а таксама ў нашай частцы Вялес, Макошы, Род і Rodzanice :) Як славяне маюць тыя ж карані, як у дні перад нашым plemiony адправіліся заняць 2/3 ад Еўропы, мы былі адным племем, гэтак жа, якія гучаць імёны багоў, і г.д. .. і г.д. ...
Jaksar
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος