TEMAT: Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem

Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem 6 lata 4 miesiąc temu #5366

• Zadrug
  • Zadrug Avatar
  • Użytkownik
jest prosta utrudnia ją jedynie krk bo liczy na to, że "baranki" się rozmyślą jak wyda im się to skomplikowane. Wysyła się im pismo za potwierdzeniem odbioru z żądaniem potwierdzenia , że jest się skreślonym z ewidencji krk jako chrześcijanin i katolik ! Takie pismno, najlepiej napisać je ręcznie jest wystarczającym dokumentem bez względu na to co z nim zrobi krk !
Jaksar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem 6 lata 4 miesiąc temu #5370

• poles
  • poles Avatar
  • Użytkownik
Zaraz, zaraz
Jak to wystarczy wysłać pismo...? A co z dwoma świadkami, podpisem w obecności proboszcza, akt chrztu itd., he?!
Jako że od paru miesięcy dołączyłem do jakże zaszczytnego grona pełnoprawnych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, zanosze się z zamiarem dokonania aktu apostazji, a co za tym idzie poszukuje dwóch świadków, co na obszarze wiejskim nie jest za łatwe. Próbuje namówić kogoś z bliższych znajomych, ale niestety ciężko jest (strach przed reakcja w domu, co powie ksiądz itp., a niestety, tłumaczenie że to tylko funkcja świadka, praktycznie do niczego nie zobowiązująca nie bardzo działa). Mógłbym od razu znaleźć dwóch z takich mniej bliskich znajomych, którzy poszli by bardziej ,,z ciekawości", co jednak nie bardzo mi się podoba, gdyż właśnie nie znam ich tak bardzo dobrze. Reasumując: szukam świadków już parę tygodni w przekonaniu że inaczej się nie da, a tu się dowiaduje że wystarczy pisemko wysłać... To jak to w końcu działa?

Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem 6 lata 4 miesiąc temu #5372

Poles jak mieszkasz blisko granicy Niemieckiej to wystarczy, że tam pojedziesz i napiszesz takie oświadczenie nie płacisz wtedy podatku w Niemczech od dochodów.

Ostatnio Mój Kumpel się tak "załatwił" pojechał do Niemiec do pracy i żeby nie płacić wysokiego podatku zaznaczył, że nie należy do żadnego wyznania. Po 2 latach przyjechał do Polski chce się ożenić i ochrzcić urodzone już dziecko a tutaj dowiadują się młodzi, że zostali skreśleni z wiernych. Ponieważ Proboszcz Parafii z Niemiec, do której Administracyjnie na ten czas należeli. Przysłał informację o tym, że złożyli Akt Apostaty. :)

Zadrug napisał według starego systemu:

Obecnie sprawa wygląda tak apostazja.pl/jak.html

Dla ciekawych tak wyglądało to dawniej apostazja.pl/jak_old.html
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez Twardostoj.

Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem 6 lata 4 miesiąc temu #5373

• poles
  • poles Avatar
  • Użytkownik
Haha, dobre ;) Niestety mieszkam dość daleko, a od paru lat nie jeżdżę do niemiec, co więcej nie zanosi się na to w najbliższym ani też późniejszym czasie (ani niemcy, ani nic żadne inne państwo dla uscislenia ;) ). Czyli zostaje tylko akt apostazji, czy idzie to załatwić szybciej innym sposobem?

Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem 6 lata 4 miesiąc temu #5374

poles napisał:
Haha, dobre ;) Niestety mieszkam dość daleko, a od paru lat nie jeżdżę do niemiec, co więcej nie zanosi się na to w najbliższym ani też późniejszym czasie (ani niemcy, ani nic żadne inne państwo dla uscislenia ;) ). Czyli zostaje tylko akt apostazji, czy idzie to załatwić szybciej innym sposobem?

Nie wiem czy takie coś będzie dopuszczalne ale możesz na jakimś obrzędzie namówić dwie osoby by poszły z tobą choćby na Komendę Policji i podpisały dokument jako świadkowie na Komendzie potwierdzają własnoręczność podpisu świadków i Twoją i wio do proboszcza z tym.

Nie wiem tylko czy dyrektywy KRK mówią o tym, że Akt Apostazji ma być "złożony" w obecności dwóch świadków czy też ma być "dostarczony" w obecności dwóch świadków. Gdyż to jest zasadnicza różnica. ZŁOŻYĆ Akt Apostaty możesz własnoręcznym podpisem nawet za przeproszeniem siedząc na sedesie. :) Jeśli zaś pisze dostarczyć to musisz zajść z dwoma świadkami. Co prawda można spróbować takiego "myku", że masz innych świadków Złożenia Aktu a innych Dostarczenia. :)

Lub też taki myk pojechać np.: do Szczecina na Kupałę wcześniej ustalić z jakąś osobą ze Szczecina, żeby cię zameldował tymczasowo powiedzmy na dwa tygodnie. Na okres zameldowania tymczasowego Twoja Parafia Adekwatna do miejsca zamieszkania to Szczecin i w Szczecinie dopełnić formalności związanych z aktem Apostaty.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez Twardostoj.

Jak pogodzić Rodzimowierstwo z Chrztem 6 lata 4 miesiąc temu #5375

• poles
  • poles Avatar
  • Użytkownik
Dzięki za wskazówkę, sprawdze jak to wygląda. Zdaje się, że mój podpis musi być w obecności proboszcza, ale ze świadkami to nie mam pojęcia. Sprawdze to później ;)

EDIT:
m.e-prawnik.pl/artykuly/akt-apostazji-ja...apic-z-kosciola.html
potrzebne są dowody świadków, więc trik z innymi osobami niż Ci którzy się podpisali nie przejdzie :evil: cwane te czarne zmory jak mało kto ;D
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez poles.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος