• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jaka przyszłość rodzimowierstwa za 50, 100... lat?

Jaka przyszłość rodzimowierstwa za 50, 100... lat? 6 lata 4 miesiąc temu #5451

Na dwóch zdjęciach z góry masz przedstawiony wizerunek jaki jest na obrzędach. Zaś dwa ostatnie to chyba sytuacje z życia codziennego.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaka przyszłość rodzimowierstwa za 50, 100... lat? 6 lata 4 miesiąc temu #5452

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Powiem Ci tak, otóż znam bardzo dużo metali-chrześcijan, znam też dresów-chrześcijan, skaterów ( czy jak to się piszę )-chrześcijan oraz tych starszych i młodsych, kolorowych czy czarnych itp. itd. i powiem Ci tak, widziałem metali-rodzimowierców, kilku hip-hopowców-rodzimowierców i także tych " typowych " rodzimowierców. Zatem to nie jest tak, że każdy rodzimowierca to metal, zresztą metale nie robią aż tak złego wrażenia, jak ci pseudo, bez obrazy, death,black itp metalowcy. Ja osobiście ubieram glany, chodzę na czarno, czasami wkładam pieszczochę, ale zdecydowanie nikogo jeszcze nie odstarszyłem/zgorszyłem :laugh: W każdym razie większość to tzw. " metale " ponieważ głównie zespoły folk/pagan-metalowe przypominają nam o korzeniach, to muzyka do nas dociera ... Więc co do subkultury nie mam zastrzeżeń, bo sam przynależe, ale jestem przeciw takim przesadom, co za dużo to nie zdrowo.

Jaka przyszłość rodzimowierstwa za 50, 100... lat? 6 lata 4 miesiąc temu #5453

No właśnie o to mi chodzi, że za dużo. Osoba, która nie ma zielonego pojęcia o RW może skojarzyć nas z jakimiś metalami - satanistami (!)

Bo na Facebooku na przykład co druga (przesadzam, raczej co dziesiąta, może co dwudziesta) ma na swoim zdjęciu profilowym środkowego palucha i (lub) jęzor na wierzchu.
Mi tam rybka, niech robią co chcą, ale nie wiem, czy nie cierpi na tym nasz wizerunek.
Twardostoj napisał:
Zaś dwa ostatnie to chyba sytuacje z życia codziennego.

O, dziękuję za takie życie codzienne. Ciekawe co na to by powiedzieli nasi przodkowie :D
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.

Jaka przyszłość rodzimowierstwa za 50, 100... lat? 6 lata 3 miesiąc temu #5528

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Jeszcze sporo czasu minie zanim bedziemy zyc na stalowych planetach z mozgami wszczepionymi do robotycznego ciala. Tak wiec przyszlosc rodzimowierstwa zalezy od samych wyznawcow. Trzeba sie tylko wypromowac, poniewaz teraz ma dobre warunki, zwiazane z regionalizmem, a ten odwoluje sie o kultury ludowej... Niech wiec Rodzima Wiara pokaze, ze zrodla tej kultury sa zywe. Poki co z okazji probuja korzystac luteranie i prawoslawni.
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος