TEMAT: Chorwaci są Potomkami Polaków

Chorwaci są Potomkami Polaków 6 lata 4 miesiąc temu #5511

• Arturro777
  • Arturro777 Avatar
Ciekawe co to jest odkrycie dla mnie ciekawe bo nie słyszałem o tym nigdy nigdzie ;)

Biała Chorwacja
Ostatnio zmieniany: 6 lata 4 miesiąc temu przez Arturro777.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chorwaci są Potomkami Polaków 6 lata 4 miesiąc temu #5513

Ja słyszałem o Chorwatach Białych i Chorwatach Czerwonych.
Są to Plemiona Słowiańskie. Co prawda z tego co kojarzę to Chorwaci Biali byli lokalizowani gdzieś w pobliżu Grodów Czerwińskich a Chorwaci Czerwoni gdzieś na terenie dzisiejszej Chorwacji i później o ile się nie mylę zostali poddani Islamizacji.

Choć oczywiście nie dam sobie głowy uciąć to było dawno jeszcze za czasów Podstawówki. Mój Nauczyciel od Historii miał wielkiego bzika na punkcie Słowian i dlatego mieliśmy o nich 10 godzin lekcyjnych mimo, że podstawa programowa narzucała tylko jedną. :)
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Chorwaci są Potomkami Polaków 6 lata 4 miesiąc temu #5514

Nie :) Chorwaci nie są potomkami Polaków :D Mówisz o plemionach Słowiańskich. Kiedy na terenie dzisiejszej Polski mieszkali ludzie zorganizowani w plemiona a te w związki plemienne to nie mogło być mowy o istnieniu POLAKÓW. O polakach możemy mówić w chwili kiedy powstała tożsamość narodowa a tej w czasach plemiennych nie było.

Zatem prawidłowo: dzisiejsi Chorwaci są prawdopodobnie potomkami plemion chorwackich, które wyruszyły na południe z terenów dzisiejszej Polski.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Chorwaci są Potomkami Polaków 6 lata 4 miesiąc temu #5518

Arturro777 napisał:
Może też tak być że oni są naszymi protoplastami żyliśmy we Włoszech i przenieśliśmy się nad Wisłę co umacniało by tezę że możemy być także potomkami Etrusków założycieli Rzymu i jej cywilizacji tak się składa że tylko w języku słowiańskim odczytano ich pismo .

Bez przesady :) O ile się nie mylę to kultura etruska przypominała grecką, nie słowiańską. Zresztą skoro wyrośliśmy na naszych ziemiach, to czemu mamy szukać naszych korzeni w Rzymie?
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος