TEMAT: Zasięg kultu Świętowita

Zasięg kultu Świętowita 6 lata 3 miesiąc temu #5606

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
To cudnie, ale co mają położone na południe od Himalajów terany do Słowian ? Co mają najwyżsi Bogowie Hinduizmu do Słowiańskich Bogów ? Co ma podział kastowy w Indiach do terenów Słowian ? Dla mnie rzeźba Światowid osobiście przedstawia wszystkich Bogów i Drzewo Życia. A Trzygłów to nie jest żadna spekulacja do 3 Bogów tylko do jednego Boga o chtonicznym znaczeniu, utożsamiany jest on z Welesem i czczony był głównie w Szczecinie i Wolinie. Nie wiem skąd bierzesz te teorie, ale mogę Cię zapewnić, że na pewno Indie nie mają aż tak dużo do Słowian . :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zasięg kultu Świętowita 6 lata 3 miesiąc temu #5607

Pogan pisał o posągu ze Zbrucza zwanego Światowidem

Posąg ów jest podzielony na trzy poziomy.
Poziom Bogów na górze pod wspólną czapą
Poziom Ludzi na środkowej części
Poziom Velesa na dole czyli Nawia.

Czyli drzewo kosmogologiczne kolejno od góry Prawia, Jawia, Nawia.

Sambir jak się nie orientujesz to się nie udzielaj.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 6 lata 3 miesiąc temu przez Twardostoj.

Zasięg kultu Świętowita 6 lata 3 miesiąc temu #5609

• sambir
  • sambir Avatar
  • Zablokowany
Pogan napisał:
To cudnie, ale co mają położone na południe od Himalajów terany do Słowian ? Co mają najwyżsi Bogowie Hinduizmu do Słowiańskich Bogów ? Co ma podział kastowy w Indiach do terenów Słowian ? Dla mnie rzeźba Światowid osobiście przedstawia wszystkich Bogów i Drzewo Życia. A Trzygłów to nie jest żadna spekulacja do 3 Bogów tylko do jednego Boga o chtonicznym znaczeniu, utożsamiany jest on z Welesem i czczony był głównie w Szczecinie i Wolinie. Nie wiem skąd bierzesz te teorie, ale mogę Cię zapewnić, że na pewno Indie nie mają aż tak dużo do Słowian . :)

Re:
o jakim ...hinduiźmie ? Mylisz hinduizm ...z prastarożytną nauką wedyjską Arian sprzed 5000 lat.Hinduizm to pojęcie historycznie nowożytne - związane z okupowaniem terytorium Indii w Średniowieczu przez Muzułmanów.Słowo Hindus oznacza tego który zamieszkuje po drugiej stronie rzeki i zostało nadane mieszkańcom Indii po zajęciu ich terytorium przez Islamczyków jako słowo arabskie.Indie poprzednio nosiły nazwę Bharata-warsza i byłu cesarsstwem pod panowaniem którego znajdowały się wszystkie bez wyjątku narody na Planecie Ziemskiej.W wyniku 1 wędrówki z półwyspu indyjskiego w prahistorycznych czasach ludność Cesarstwa Bharata-warszy w niej uczestnicząca w wędrówce na kontynet EUROPY w wyniku kolonizacji osiedliła się w dorzeczu Odry .Stąd Słowianie zamieszkujący w dorzeczu Odry podobnie jak Germanie (w pierwszej wędrówce nie było podziału na 2 etniczne nacje narodowe -obie mówiły tym samym językiem )-to "lud indoeuropejski".Jest zatem zrozumiałe ,iż obrzędy w tym panteon bóstw -pomimo transformacji nazw na przestrzeni czasu historycznego liczonego w n-tysiącleciach na nazwy słowiańskie - ze względu na tą samą etnogenezę historyczną - zachowały daleko idące podobieństwo .I tym bardziej,iż ostatnia historycznie wędrówka na kontent Europejski miała miejsce w V w.n.ery dotycząc Łużyczan (Serbo-łużyczanie)czyli Słowian.
Jeżeli zatem nie uznajesz tezy ,iż Słowianie(Polacy)to lud indoeuropejski-tezy naukowej-to jest Twoja prywatna sprawa.I w świetle zasady wolności słowa poglądów ONZ - nie możesz wymuszać na zasadzie fanatyzmu na forumowiczach wyznawania wyłącznie Twojego światopoglądu jako światopoglądu dotąd jeszcze nie potwierdzonego jako naukowego.Natomiast jeżeli chodzi o drzewo życia to jest to pojęcie judeochrześcijańskie a nie Słowiańskie i związe z pojęciem :drzewa wiadomości dobrego i złego .A którą to funkcję współcześnie może pełnić :internet ?Skąd zatem wziołeś termin Drzewo Życia ...jako jakoby pojęcie :Słowiańskie??

Zasięg kultu Świętowita 6 lata 3 miesiąc temu #5610

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Po pierwsze nie pisałem, że Słowianie nie pochodzą z tamtych terenów, bo się na tym specjalnie nie znam. Pisałem o tym, że Ty wymieniasz Bogów panteonu Hinduistycznego, a z tego, co mi wiadomo to mamy swoje imiona Boskie. Po drugie jakiego fanatyzmu, nie wiem, czy u Ciebie na monitorze wyświetlają się inne słowa, czy coś, ale ja na 100% fanatykiem nie jestem, a jeszcze pewniejsze, że nie masz podstaw do nazywania mnie tak. Po trzecie to Drzewo Życia, jest to termin zastępczy do Axis Mundi, czyli Osi Kosmicznej.

Zasięg kultu Świętowita 6 lata 3 miesiąc temu #5612

sambir napisał:
Skąd zatem wziołeś termin Drzewo Życia ...jako jakoby pojęcie :Słowiańskie??

Z Mitologii Słowiańskiej czyli zbioru legend opisujących Powstanie Świata i ludzi. Słowiańskich legend dodajmy, których Ty najwyraźniej nie znasz.

Przypominam, że jest to Forum Rodzimowierców Słowiańskich a nie Indyjskich. Więc uwzględniając tematykę tego forum Twoje rewelacje ni mają na nim umocowania.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Zasięg kultu Świętowita 6 lata 3 miesiąc temu #5614

Na zdjęciu bóg z wąsami (prawdopodobnie Perun) posiada szablę i konia, a więc symbole koczowniczych plemion. Czemu na przykład nie przedstawiono go z toporem?
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος