TEMAT: Pytanie

Pytanie 6 lata 2 miesiąc temu #5679

Spotkałem się na tym forum z taką oto wypowiedzią: "Sambir krótko zwięźle na temat zgodnie z postanowieniami II RWS w Kobryniu na Białorusi z 2004r. nie jesteś Rodzimowiercą Słowiańskim pytanie to nie było kierowane więc do Ciebie."
Wobec powyższego - Kto jest Rodzimowiercą Słowiańskim zgodnie z postanowieniami II RWS w Kobryniu i dlaczego Sambir nim nie jest? Czym trzeba się legitymizować aby wg powyższych postanowień móc określić się mianem rodzimowiercy i czy jest to jedyny (i konieczny) wyznacznik?
Pozdrawiam.
„Drzewa nie są zielenią: to bracia unieruchomieni, dawne plemię porośnięte sierścią, pełne wilgoci, obrosłe rogami i obdarzone dla człowieka cechą niepojętą: bezmierną dobrocią”.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pytanie 6 lata 2 miesiąc temu #5682

Portal, na którym jest niniejsze forum należy do Związku Wyznaniowego Rodzima Wiara związek ów przestrzega postanowień II Rodowego Wiecu Słowian w tej materii. Zgodnie z postanowieniami:

do Rodzimej Wiary należą osoby, które:
- są z pochodzenia Słowianami (nie chodzi o dokumentowanie drzewa genealogicznego czy robienie testów DNA, jeśli ktoś tak daleko jak sięga pamięcią uważa, że należy do Narodów Słowiańskich to znaczy, że tak jest)
- wyznaje/Sławi Rodzimych Słowiańskich Bogów
- szanuje i kultywuje Tradycje Słowiańskie
- uznaje Rodzimowierczy Światopogląd

do Rodzimej Wiary nie należą osoby, które:
- nie utożsamiają się z Słowiańskim pochodzeniem
- odrzucają wielobóstwo
- wyznają obce religie, zarówno monoteistyczne jak i politeistyczne
- czczą zmyślonych bogów
- wymyślają albo dokonują obrzędy nie mające żadnego związku z tradycją narodową
- przedstawiają siebie jako wyrazicieli jakichś proroków lub własnych nauk

Sambir głosił poglądy nie uznawane przez Społeczność Rodzimowierczą za mające coś wspólnego z naszą społecznością Wyznaniową.

Deklaracja Ideowa z zawartym światopoglądem jest dostępna tutaj

Nie jest wykluczone, że jakaś grupa uważająca się za Rodzimowierczą będzie takie poglądy głosiła aczkolwiek Związek Rodzima Wiara ma pewne standardy, których przestrzega inaczej sami byśmy się stawiali w świetle niekorzystnym, jako osoby, które do końca nie wiedzą czego chcą. Mamy Swoje cele, które realizujemy. To, że nie zgadzamy się by pewne tezy były głoszone na tym portalu nie znaczy, że są na 100% nie prawdziwe ale My się z tym nie utożsamiamy. Jesteśmy społecznością, która bada dawną obrzędowość i ją kontynuuje. Nie jesteśmy grupą rekonstrukcyjną ale też nie tworzymy wiary od nowa. Podjęliśmy trud odtworzenia dawnych wierzeń i ich kontynuacji. Lecz nadal jest to wiara a nie zwykła zabawa.

Dopuszczamy sporą różnorodność w podejściu teologicznym do istoty Bogów. Lecz są pewne Normy i wyznacznik naszego postępowania zawarty w Słowie RODZIMY oznaczający to co nasze własne wypracowane w naszym kręgu Etnicznym a niejako z Automatu odrzucające to co zostało wypracowane w obcym kręgu kulturowym.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc temu przez Twardostoj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 27 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος