• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Anioły

Anioły 4 lata 8 miesiąc temu #6692

ZielonyLiść napisał:
Jak RW odnoszą się do różnego rodzaju czarostwa? Nie potrafię się odnieść, wiem że oczyszczanie np. domostw poprzez kadzenie szałwiom czy odczynianie uroków nie jest brane za "złe" ale interesują mnie inne zabiegi, teraz zgrabnie ubrane we współczesne nazwy. Mam na myśli wszelkie bioenergoterapie, reiki( leczenie energią poprzez dotyk), tarot, runy, radiescezja(np.wachadełka),czytanie aury czy energii i inne takowe zabiegi powodujące toczenie piany w środowisku katolickim.

Rodzimowiercy postrzegają to różnie lecz na pewno nie można łączyć takowych zainteresowań z Wiarą.

Tarot wywodzi się z Judaistycznej tajemnej sztuki Quaballach więc jako taki nie powinien być w sferze Praktyk Rodzimowiercy gdyż nie jest ta sztuka Nasza (Słowiańska). Jednak Słowianie mieli Wieszczki, Wołchwów i wróżby więc próba uzyskania wskazówek, podpowiedzi typu co będzie/jak się zachować nie jest sprzeczna z duchem Rodzimym.

Zaś jeśli chodzi o pozostałe zabiegi to powiem krótko Moje OSOBISTE zdanie jest takie, że jeśli ktoś rzeczywiście został obdarzony przez Bogów jakimiś Paranormalnymi zdolnościami, to nie powinien czerpać z tego tytułu żadnych dochodów a jedynie dzielić się nimi dla dobra ogólnego. Gdyż owy Dar jest bezcenną łaską od Bogów i jak można nim kupczyć skoro nie ma ceny. :P
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 4 lata 7 miesiąc temu przez Twardostoj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Anioły 4 lata 7 miesiąc temu #6728

Więcej o metodach wróżenia rodzimowierczego w "Kulturze Ludowej Słowian" K. Moszyńskiego, w rozdziale "Wróżbiarstwo".
Żmisław Trygławic

Anioły 2 lata 1 miesiąc temu #8514

• sylwius
  • sylwius Avatar
  • Użytkownik
Czytałam "Kulturę Ludową Słowian" i rzeczywiście dział "Wróżbiarstwo" jest bardzo rozwinięty pod tym kątem. Warto sięgnąć i się o tym przekonać, bo jest tak wiele interesujących kwestii i zagadnień.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Szczodre Gody 21.12.2018 20:00 58 Dni Szczodre Gody

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος