• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: warunki

warunki 2 lata 5 miesiąc temu #8533

A więc, zacznę od tego, iż jestem nowy na stronie, o rodzimowierstwie wiem od jednego roku i jestem jeszcze niepełnoletni(nie wiem czy to dobra kategoria). Moje pytanie do forumowiczów brzmi, czy są jeszcze jakieś warunki dołączenia, którym może nie być na stronie? (‡ są pochodzenia słowiańskiego
‡ szanują tradycyjne słowiańskie obyczaje
‡ uznają rodzimowierczy światopogląd
‡ sławią odwiecznych Słowiańskich Bogów) np. jakiś wiek, czy inne takie warunki? Z góry dziękuje :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

warunki 2 lata 5 miesiąc temu #8534

jakiśpoganin napisał:
A więc, zacznę od tego, iż jestem nowy na stronie, o rodzimowierstwie wiem od jednego roku i jestem jeszcze niepełnoletni(nie wiem czy to dobra kategoria). Moje pytanie do forumowiczów brzmi, czy są jeszcze jakieś warunki dołączenia, którym może nie być na stronie? (‡ są pochodzenia słowiańskiego
‡ szanują tradycyjne słowiańskie obyczaje
‡ uznają rodzimowierczy światopogląd
‡ sławią odwiecznych Słowiańskich Bogów) np. jakiś wiek, czy inne takie warunki? Z góry dziękuje :)

Rodzima Wiara generalnie do formalnego dołączenia wymaga kilkukrotnego pojawiania się na obrzędach. Chodzi o to, aby nie przyjmować kogoś kto zachłyśnie się tematem w internecie, aby po krótkiej chwili się rozmyślić. Dodatkowo niektóre oddziały cenią sobie poczucie wspólnoty i wolą poznać osobę pragnącą do nich dołączyć osobiście. Jeśli zatem interesuje Cię rodzimowierstwo odezwij się do kogoś z najbliższego oddziału i zapytaj o najbliższy obrzęd.

warunki 2 lata 5 miesiąc temu #8535

Bardziej miałem na myśli ten wiek ;)

warunki 2 lata 5 miesiąc temu #8536

Z tego co wiem, to trzeba być pełnoletnim lub mieć zgodę rodziców aby zapisać się do związku wyznaniowego, ale to są kwestie prawne, w których się nie orientuję w 100%. Ale przynależność do grupy rodzimowierczej i przychodzenie na obrzędy to dwie różne sprawy. Możesz być rodzimowiercą i na takie obrzędy chodzić, bez żadnych formalności.

warunki 2 lata 5 miesiąc temu #8537

Czarny Bies napisał:
Z tego co wiem, to trzeba być pełnoletnim lub mieć zgodę rodziców aby zapisać się do związku wyznaniowego, ale to są kwestie prawne, w których się nie orientuję w 100%. Ale przynależność do grupy rodzimowierczej i przychodzenie na obrzędy to dwie różne sprawy. Możesz być rodzimowiercą i na takie obrzędy chodzić, bez żadnych formalności.

;-; wiek przychodzenia na obrzędy. ale chyba go nie ma z tego co jeszcze widzę i póki umiem czytać

warunki 2 lata 5 miesiąc temu #8538

jakiśpoganin napisał:
Czarny Bies napisał:

;-; wiek przychodzenia na obrzędy. ale chyba go nie ma z tego co jeszcze widzę i póki umiem czytać

Napisz do wybranej grupy, że chcesz przyjść na obrzęd, tylko zaznacz, że nie możesz jeszcze pić alkoholu, może ktoś Cię przygarnie :) A poważnie to, czy Cię przyjmą zależy już od konkretnej grupy, ja osobiście nie widzę problemu, ale nie mogę wypowiadać się w czyimś imieniu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 61 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος