TEMAT: New age a rodzimowierstwo

New age a rodzimowierstwo 1 rok 4 miesiąc temu #8764

• Alum89
  • Alum89 Avatar
  • Użytkownik
Witam wszystkich. Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ nieco odbiega od mojego wczesniejszego watku. Otóż, jaki stosunek rodzimowierstwo ma do new age? Nie chce nikogo obrażać ani ublizać, chce się czegoś dowiedzieć, ponieważ widzę pewne powiazania. A mianowicie, w RW jak i w new age mowa jest o czystej świadomości (bezkształtnym obserwatorze), o tu i teraz, że jesteśmy jednią i wszyscy jesteśmy połączeni z prasiłą (Bogiem). Czytałem takie coś bodajże na stronie Opolczyka, ale również słyszałem od łudzi na yt. RW uznaje również telepatie, oobe itp. To sa typowe elementy new age. Jak rodzimowiercy maja sie do tego tematu? Jeśli sie nie utożsamiacie z tym, to jaka jest zasadnicza różnica pomiedzy tym wszystkim?? Dziekuje i pozdrawiam.
Ps. Co sie dzieje z dusza po śmierci według rodzimej wiary?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

New age a rodzimowierstwo 1 rok 4 miesiąc temu #8766

• Gryzek
  • Gryzek Avatar
  • Użytkownik
Co do New Age to się nie wypowiem, ponieważ nigdy się tym tematem specjalnie nie interesowałem, więc nie będę tu głupot wypisywał.

Natomiast jeśli chodzi o pytanie:
Co sie dzieje z dusza po śmierci według rodzimej wiary?

Cóż, istnieje kilka odpowiedzi. Rodzimowierstwo zrzesza wiele osób, a te osby mają różny punkt widzenia. Spotykałem się z podejściem bardziej ateistycznym, tj. mówiącym, że po śmierci nie ma nic. Inni wierzą w reinkarnację. Jest jeszcze (chyba najpopularniejsza) wersja, mówiąca o przejściu duszy do Nawii, gdzie władzę sprawuje Weles siedzący na złotym tronie u stóp Drzewa Kosmicznego oraz wyprowadza dusze zmarłych na zielone pastwiska Nawii.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 4 miesiąc temu przez Gryzek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 61 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος