TEMAT: GMO - Realne zagrożenie !

GMO - Realne zagrożenie ! 7 lata 11 miesiąc temu #3438

Masz rację Gammadion w tym wątku powinniśmy pisać o GMO a nie o czarnych, ale rozpędziłem się trochę ponieważ ekonomia to drugie z moich zainteresowań.
...wewnątrz zaś stoją Bogowie zrobieni ludzką ręką w straszliwych hełmach i pancerzach, każdy z wyrytym u spodu imieniem. Pierwszy z pośród Nich nazywa się Swarożyc i szczególnej doznaje czci...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

GMO - Realne zagrożenie ! 7 lata 10 miesiąc temu #3498

Jeszcze raz mi ktoś tutaj wyjedzie z wypowiedzią oderwaną od tematu GMO to posypią się ostrzeżenia wraz z blokadą konta. Nie potraficie się upilnować czy jak?

Wypowiedzi nie na temat zostały skasowane. I przypomnienie: TO FORUM JEST PUBLICZNE - zastanówcie się co piszecie i kto to może przeczytać.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

GMO - Realne zagrożenie ! 7 lata 10 miesiąc temu #3499

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
wilk napisał:
Osobiście uważam, że każdy powinien móc uprawiać to co chce. Jeden chce stuprocentową naturę, drugi chce mieć półmetrowe marchewki, proszę bardzo. Niestety Modyfikowanie żywności to jeden z dwóch sposobów na rosnącą liczbę ludności - drugi to wyrżnięcie nadmiaru.
Problem w tym, że dwumetrowe marchewki i 500 kilogramowe krowy będą jedli wszyscy, nie tylko zwolennicy gmo. Jeśli miało by być tak, że w sklepie masz podział, na produkty naturalne i modyfikowane, i byłoby by to prawidłowo oznakowane - czemu nie? niestety jeśli wprowadzą gmo to nie będziemy mieć wyboru. Dlatego jestem przeciwny.
Podnieś swą broń, bo tam stoi Twój wróg
To Twoja ziemia, tutaj Ty jesteś panem!

GMO - Realne zagrożenie ! 7 lata 7 miesiąc temu #3764

GMO - Realne zagrożenie ! 6 lata 7 miesiąc temu #4794

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
W przypadku GMO trzeba podzielić sprawą na 2. części.
1. Jedzenie - człowiek jest istotą myślącą i jeżeli chce jeść pomidory modyfikowane to je kupuje i jak umrze to będzie to jego problem. Ważne, żeby były informacje o tym, że ten towar jest GMO a ten nie.
2. Nasiennictwo - tutaj dopiero pojawia się problem, bo te geny trafią do normalnych też roślin i potem się tego procesu nie odwróci.
Dlatego najlepiej by GMO było w Polsce ino importowane.
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl

GMO - Realne zagrożenie ! 6 lata 7 miesiąc temu #4796

• Wizymir
  • Wizymir Avatar
  • Zrzeszony
Chciałem dodać tylko w tej sprawie, że problemem jest to również poza całym gmo, że jemy dzisiaj żywność bardzo przetworzoną, często mięsa w mięsie nie ma za dużo.
Z kilograma mięsa robi się 2 kg szynki, a prawdziwa z 1 kg wychodzi 0,5 kg.
Żywność ekologiczna świetnie i pełno jest sklepów z taką żywnością, ale czy przeciętnego zjadacza stać na to? Ja zauważyłem, że ludzie często wybierają tańsze produkty ze względu na finanse.
Oczywiście można samemu kupić mięso i zrobić szynkę.

Ja pamiętam jeszcze czasy kiedy mieszkałem jako dzieciak na wsi i wieś nie była zniszczona
jak to jest dzisiaj. Ludzie mieli swoje uprawy, swoje hodowle i jedzenie było zdrowe, nie z puszek i słoików.
Kogo stać na zdrową żywność w miastach? bogatych.
Inni zadowalają się pomidorami z Holandii, ryby z Wietnamu itd. Palce lizać.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 60 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος