TEMAT: GMO - Realne zagrożenie !

GMO - Realne zagrożenie ! 6 lata 5 miesiąc temu #4833

Aleksy te rośliny nie mogą się rozmnażać.
Wizymir powiedz ty mi co rozumiesz przez stwierdzenie ,że wieś jest teraz niszczona , bo chyba mijasz się teraz z prawdą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

GMO - Realne zagrożenie ! 6 lata 5 miesiąc temu #4834

• Wizymir
  • Wizymir Avatar
  • Zrzeszony
Rozmnażać się nie mogą jak naturalne rośliny, ale poprzez zapylanie krzyżowe roślin tradycyjnych ze zmodyfikowanymi dochodzi do tworzenia kolejnych obcych gatunków Te skutki mogą stać się nieodwracalne.

A jak określić to że rolników jest na palcach, wszyscy co mieli małe gospodarstwa uciekają do pracy w miastach itd.
Że wszystko porasta brzózka? Ale to nie wina rolnika, że nie uprawia bo jeżeli się nie opłaca to tego nie robi.
Że opłaca się tylko mieć wielkie farmy, ale żeby takie założyć trzeba mieć odpowiednia gotówkę i ilość hektarów i zazwyczaj one nie są ekologiczne bo chodzi o jak największe zyski.

Co do pomidorów. Jeżeli ktoś zarabia 900 zł to kupi za 3 zł kg pomidorów czy GMO pomidory 1 zł?
Kto nie musi oszczędzać kupi szynkę prawdziwa 50 zł za 1kg. Kogo nie stać kupuje 10 zł za 1 kg.
Na wsi o tyle prosto że ktoś sam może założyć sobie ogródek czy wyhodować świnkę na szynkę i zrobić samemu.

Cieszę się że was stać na wszystko :)

GMO - Realne zagrożenie ! 6 lata 5 miesiąc temu #4836

Wizymir napisał:
Co do pomidorów. Jeżeli ktoś zarabia 900 zł to kupi za 3 zł kg pomidorów czy GMO pomidory 1 zł?
Kto nie musi oszczędzać kupi szynkę prawdziwa 50 zł za 1kg. Kogo nie stać kupuje 10 zł za 1 kg.
Na wsi o tyle prosto że ktoś sam może założyć sobie ogródek czy wyhodować świnkę na szynkę i zrobić samemu.

Dodam, że choć jest obowiązek znakowania towaru to czasami nawet w supermarketach a co dopiero w małych sklepach się tego nie robi jak ostatnio widziałem w jednym markecie jak obsługa sypała z opakowań zbiorczych pomidorki (ogórki zresztą tak samo) z dwóch różnych pak na jednej był znak żywności naturalnej na drugiej GMO a sklepowa wszystko do jednego pojemnika jak zacząłem ją opieprzać podeszła kierowniczka. Spytała się o co chodzi i ... oczy jak pięć złotych. Odpowiedziała, że jakoś Sanepid nigdy się do tego nie przyczepił a gdy zaszedłem do rzecznika Ochrony Praw Konsumenta to mnie wyśmiał ze słowami, że on ma o wiele ważniejsze sprawy na głowie jak ściganie sklepowej za mieszanie towaru i brak oznakowania.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez Twardostoj.

GMO - Realne zagrożenie ! 6 lata 5 miesiąc temu #4837

• Wizymir
  • Wizymir Avatar
  • Zrzeszony
To ja znam z opowieści ludzi z Anglii , którzy pracowali w fabrykach jak to z jednej farmy przychodzą warzywa i te ładniejsze pakowane jako ekologiczne, a brzydkie jako uprawa zwykła. Obydwie paczki w sklepie, inna cena a z jednego pola nieekologicznego.
Albo jajka. Z tej samej fermy i takiej samej metody chowu i karmienia kur, a ładniejsze jajka jako te lepsze, brzydkie wyglądające jako te gorsze jakościowo.

A jeszcze jedna. Jak babcia sprzedawała jajka w Polsce jako od swoich kurek, dopóki ktoś jej nie nakrył, że po prostu kupuje nieznakowane jajka w fermie hehe
A cena zupełnie inna.

GMO - Realne zagrożenie ! 1 rok 11 miesiąc temu #8647

Ja zazwyczaj kupuję jajka od kolegi, który ma kury głównie na własny użytek i puszcza je luzem. Mają swój wybieg, ale chodzą też po łące i dzióbią sobie co chcą. Jaja są bez porównania do sklepowych. A jeśli akurat nie mogę podjechać do niego, to kupuję jajka tylko od Farmio, bo oni mają naprawdę dużą świadomość szkodliwości GMO http://www.farmio.com/co-to-jest-gmo
Ostatnio zmieniany: 1 rok 11 miesiąc temu przez zdrowutek.

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 26 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος