TEMAT: Zioła

Zioła 2 lata 11 miesiąc temu #7408

• Nolgo
  • Nolgo Avatar
  • Użytkownik
To ciekawe bo były w ostatnich tematach z wykrzykniczkiem :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zioła 2 lata 11 miesiąc temu #7409

Tam pomylił Kategorię i napisał post w innym dziale, który został usunięty a potem zdublował ten Sam post w dziale właściwym. Trzeci temat dotyczył innej sprawy i był w dziale właściwym. Po za tym żadnych tematów sensu stricte o ziołach na Forum nie było z tego co kojarzę nigdy.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Zioła 2 lata 11 miesiąc temu #7410

• wolchw
  • wolchw Avatar
  • Zrzeszony
Ale był wolchw :P Przepraszam faktycznie pomyliłem działy.

Zioła 2 lata 11 miesiąc temu #7412

• Nolgo
  • Nolgo Avatar
  • Użytkownik
Nie no tak zauważyłem, to napisałem. nie tam żebym coś miał ... :)

Czytałem gdzieś (chyba w Tajemnicach Słowian) ,że dawni Słowianie wieszali w domu np gałęzie różnych drzew, które to miały magiczną moc i pomagały na różne dolegliwości. Na katar-takie, na gorączkę- inne itd... Pierdoły i zabobony można by powiedzieć. Ale w XX wieku naukowcy zainteresowali się tymi zabobonami i zbadali kilka drzewek. Okazało się, że faktycznie niektóre wydzielają coś co zabija np mikroby, inne likwidują grzyby, aromaty niektórych działają kojąco i uspokajają. Wyobrażacie sobie jaką "tamci" ludzie mieli wiedzę? I co straciliśmy ?

Zioła 2 lata 11 miesiąc temu #7415

Mój Dziadek w oborze czy stajni wieszał Czeremchę świeżo złamaną. Sok Czeremchy odstrasza Komary, Muchy i insze owadzie natręty.

Mydlnicy można używać zamiast mydła.

Tam dosyć duża część owej wiedzy jest jeszcze dostępna np. w Poradnikach Zielarskich a najlepiej usiąść koło jakiejś Starej Babiny i z nią pogadać o tym jak dawniej bywało. Możliwe też, że tak jak na Podlasiu znajdzie się jakąś Zielarkę/Znachorkę na Podlasiu określaną mianem Szeptuchy i poprosić o Naukę. :P
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 2 lata 11 miesiąc temu przez Twardostoj.

Zioła 2 lata 11 miesiąc temu #7428

• wolchw
  • wolchw Avatar
  • Zrzeszony
Polecam wszystkim herbatkę ziołową z przytulii, macierzanki i skrzypu. Do Dzbanka wsypać po 3 łyżeczki każdego z ziół. Pić cały dzień. Wspaniale oczyszcza organizm z toksyn i regeneruje nerki które przecież są razem z wątrobą najbardziej obciążone w tej kwestii. Oczyszczanie jest bardzo ważne dla zdrowia. Organizm wszelkimi sposobami robi to sam. A są to mocz, kał, pot, krwawienia miesięczne... POLECAM

Nie należy jednak oczyszczać organizmu stale.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 11 miesiąc temu przez Twardostoj. Powód: sklejenie postów - T

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 21.06.2018 20:00 2 Dni Kupała

Ostatnio na forum

1996-2018 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος