• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Moja wiara-Wiara w Roda

Moja wiara-Wiara w Roda 7 lata 1 miesiąc temu #4229

1.Boga nie da się udowodnić ani zobaczyć to nie znaczy że on nie istnieje,
moc boża obecna jest w przyrodzie np. że ziemia zawieszona jest na niczym,
przyjmuje że jest ich trzech bogów:są osobnymi bytami :Rod o trzech funkcjach(obejmuje ziemie-"wielki duch",wszechświat-"duch nieba",niebo-Bóg,
te wszystkie substancje tworzą istotę Boga Roda
przypuszczam że taka istoty istnieją bo widać jej działanie w przyrodzie.
Bogów nikt nie widział wiec nie można przedstawiać jego podobizn,figur i nie wolno się modlić do figur bo te rzeczy są martwe(podlegają czasowi,niszczeją,w przypadku ludzi jesteśmy śmiertelni-wiec z nikogo nie można robić "Boga",Bóg nie podlega czasowi i Rod jest wieczny i mieszka w niebie do dyspozycji ma rodzanice-" duchy opiekuńcze"
2.Ciało ludzkie i dusza są śmiertelne- wszystko rozsypuje sie w proch-w naturalny sposób człowiek po śmierci sie rozkłada i nie widać jak dusza uchodzi z człowieka,wiec dusza i ciało jest martwe po śmierci.Modlitwa do nieboszczyka nie ma sensu.
3.Przyjmuje zakaz zabójstwa ,samobójstwa ,aborcji ,
człowiek jest wyższy od zwierząt,każdy człowiek jest inny ,posiada sumienie i pojęcie o świecie,
naruszenie tych praw , niszcząc drugiego człowieka niszczy siebie.
4.Zakaz kradzieży i porywania ludzi.
5.Zakaz cudzołóstwa-ranienie w zwiazku powoduje do rozpadu i rozpaczy,zakaz kaziroctwa,zoofilii i kastracji.
6.Zakaz jedzenia krwi i okrucieństwa wobec zwierząt,zwierzęta też czują i kochają,są równie delikatnymi istotami jak ludzie i nalezy im sie opieka.
7.Zakaz kłamania-nie ważne z jakiego powodu się kłamie,kłamstwo powoduje że jesteśmy bezkarni i ukrywanie prawdy jest czymś dobrym dla nas a w rzeczywistości nie jest.
8.Zakaz przyjmowania darowizn na rzecz kościoła- darmo daliście ,darmo dawajcie i brak urzędu kapłańskiego - wszyscy ludzie są równi.

Według mnie Rod stworzył cały wszechświat poprzez ducha nieba i wielkiego ducha,
Bóg ten nie jest częścią przyrody ,nie jest tez jego mocą on rzeczywiście nas kocha i obdarowuje nas miłością.
Temat został zablokowany.

Wiara w Roda 7 lata 1 miesiąc temu #4230

Rod nie potrzebuje żadnych ofiar ze zwierząt i roślin
bo jest wieczny i wszechmogący,
nie potrzebuje pożywienia jak ludzie
Jedynie czego oczekuje to modlitwa(miłość otaczającą bliskich i modlitwy:np. o zdrowie ,
modlitwa dla nie go nie ma ustanowionych ram, można modlić się o dobre polny ,o pokój na świecie i o wszystko co jest dobre)

jedyną ofiarę jaką oczekuje od człowieka jest czynienie dobra i wywiązywanie się z obowiązku : miłości bliźniego(niekrzywdzenia siebie i innych) i miłość do Roda(przestrzegania sześciu zakazów i trzech nakazów-które reprezentują substasncje tych trzech Bogów-Rod)które zbliżają nas do Trzech Bogów-Roda.

Symbolem Roda Najwyższego są ręce Boga: pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99ce_Boga
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez niechrześcijanin.

Moja wiara-Wiara w Roda 7 lata 1 miesiąc temu #4231

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakładam Kościół Roda,
wszystkich zainteresowanych proszę o e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / gg: 41777847

Moja wiara-Wiara w Roda 7 lata 1 miesiąc temu #4232

Wszystko pięknie tylko czemu robisz z rodzimowierstwa monoteizm? :blink: Nie lepiej dołączyć do naszej wspólnoty tylko bawić się w tworzenie odłamów?
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.

Moja wiara-Wiara w Roda 7 lata 1 miesiąc temu #4233

To jest tryteizm nie trójca,
oddaje cześć Białobogowi(Rod,Światowid-duch nieba,Pierwonica- duch wielki)
Nie sympatyzuje się z chrześcijaństwem ,
w to co wierze to zaratusztranizm słowiański a nie monoteizm

Moja wiara-Wiara w Roda 7 lata 1 miesiąc temu #4234

Kościół Roda
Zaratusztrianizm słowiański:
ołtarz spalania-spalanie symbolicznych figur(Makosz,Weles),obrazów(NPM) i krzyży podczas świąt słowiański
-światynie w od wewnątrz pomalowana na biało(zakaz przedstawiania podobizn, sufit w kształcie kopuły w centrum napis : Rod(Białobóg))

-Białobóg-to rada trzech Bogów które współdziałają w celu wspólnego dobra ,są osobnymi bytami: Rod, Światowid, Pierwodnica (Ahura Mazda w zaratusztranizmie perskim) i duchy pomocnicze-rodzanice

Przeciwność Białoboga:
-Czarnobóg i jego inkarnacje(Angra Manyju w zaratusztrianizmie perskim) i demony(kótre zsyłają na świat zarazy, choroby i kataklizmy)

Święta słowiańskie:

Modlitwy są jednynie przykładowe: każdy może napisać wlasną modlitwę do Białoboga.
13-20 marca :święto tygodnia Światowida-Jaryły(moc Boga): modły do Światowida i śpiewy pochwalne ku czci Jaryły(mocy Światowida)

8 kwietnia: Wielkanoc: Topienie Marzanny, palenie figur Mokoszy i obrazów katolickiej czarnej Madonny i Najświętszej Marii Panny
na ołtarzu spalenia. Malowanie pisanek ku czci Pierwodnicy(Pierwodnego Jaja z którego wyłonił się Białobóg)
Prośba do Boga Światowida o wyleczenie z grzechu-spalanie w „świętym ogniu” na ołtarzu :spalenia kartek z grzechem i modlitwa o wyzdrowienie:
„Światowidzie wspomóż mnie w swym cierpieniu,
spraw aby mój grzech nie był mi ciężarem,
spraw aby znikł z mojego serca
a moje życie rozkwitło na nowo”

9 kwietnia: Drugi dzień Wielkanocy: Rytualne Obmywanie ciała wodą dla kobiet i mężczyzn( oczyszczenie z grzechów).Chłopcy obdarowywanie dziewczęta pisankami-symbolem życia.

25 marca : Święto Wiosny (Święto Kobiet) : „Święto przeklinania demonów i Czarnoboga”
Modlitwa kobiet:
„Boże wyniszcz siedziby zła ,przepędź Czarnoboga
pozbaw ich siły o Rodzie ,wspomóż nas Światowidzie
i poddaj pod swoje imię demony,
Rodzie Weles bóg zła już ci nie sprosta boś
ty jest wszechwiedzący, wszechwieczny i wszechmogący”
Kobiety w koło świątyni sadzą kwiaty wiosenne(symbol Białoboga)

15 kwietnia : Święto Roda- Jarowita( jego mocy)- to święto miłości i zabaw,
małżonkowie składają sobie życzenia i prezęty.

23 kwietnia : Święto Światowida -Jaryły(Święto tylko i wyłącznie mężczyzn)
nie biorą w niej udziału kobiety,
mężczyźni spryskują ogniska piwem i picie piwa.

11 maja : Zielnik –zbiór ziół leczniczych , spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.
Ozdabianie domów gałazkami wierzby i innych drzew ,
Chrzest dzieci od 12 roku życia w rzecze i puszczanie wianków na rzekę.
Jest to święto sześciu zakazów i trzech nakazów i przyjęcie przez dziecko chrztu.
Objaśnienie czym są te odwieczne prawa .

15 czerwca: Światowid letni –modlitwy o obfite plony.

30 czerwca : Pogrzeb mocy Światowida –Jaryły : spalanie kukły Jaryły ,Światowid wszystko posiał i zapłodnił.

1 lipca :Święto Sianokosów – modlitwa do Światowida i palenie 3 snopów(żertwa) –podziękowanie Bogu .

8-9 września : Rodzanice – modlitwy kobiet o dobre połogi , zdrowie dla niemowląt i całej rodziny.

25 września : Żniwa– zbieranie plonów i chuczna zabawa ,śpiewy i dziekczynienie Rodowi za obfite plony.

25 grudnia : Święto Roda: wygłaszanie dziękczynienia za cały rok ,
prośby o wyleczenie z chorób i modlitwy o „wszystko co dobre” .

Głową rodziny(Ojciec i Matka) jest jednocześnie kapłanem,
nie potrzeba kapłanów(wołochów)
Każdy może decydować i prosić Boga o wszystko co najlepsze bez pośredników(wołochów i kapłanów)
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος