TEMAT: Kalendarz Słowiańsko-Aryjski

Kalendarz Słowiańsko-Aryjski 6 lata 2 miesiąc temu #5923

• n_one
  • n_one Avatar
  • Użytkownik
Pierwsze pytanie → między innymi z mego dzieciństwa
Drugie pytanie → z wykopalisk
Temat został zablokowany.

Kalendarz Słowiańsko-Aryjski 6 lata 2 miesiąc temu #5924

n_one napisał:
Pierwsze pytanie → między innymi z mego dzieciństwa

Doświadczenia Twego dzieciństwa pozwalają na twierdzenie, że wołchwowie czy inni czarownicy mieli jakąś "nadwiedzę religijną" względem rozpowszechnionych mitów i legend? :ohmy: Wybacz, ale to nie brzmi wiarygodnie, chyba, że to rozwiniesz. Oni wiedzę w sferze religii niewątpliwie mieli szerszą od przeciętnego włościanina, ale to nie oznacza, że mity były tylko dla "gawiedzi".
Drugie pytanie → z wykopalisk

Z jakich to wykopalisk wynika wykorzystywanie przez Słowian run? Konkrety proszę.
Żmisław Trygławic
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc temu przez Trygławic.

Kalendarz Słowiańsko-Aryjski 6 lata 2 miesiąc temu #5925

• n_one
  • n_one Avatar
  • Użytkownik
Konkretnie to o odrobinę samodyscypliny poproszę.
Poproś Modka o wydzielenie nowego topika lub załóż własny. Postaw pytanie, to tam podyskutujemy, bo póki co... offtopujesz :P

Kalendarz Słowiańsko-Aryjski 6 lata 2 miesiąc temu #5926

Nie ja pierwszy zacząłem się tu rozpisywać o jakichś bliżej niesprecyzowanych "dwóch kręgach wiedzy" i o runach wśród Słowian, czemu każdy poważny badacz zaprzeczy z braku dowodów. Pachnie mi to wymysłami Trehlebowa, dlatego nie będę zakładał nowego tematu. Możesz mi nie odpowiadać szerzej na postawione przeze mnie pytania, brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.

Jeśli "drugi krąg wiedzy" i rzekome runy, są fragmentem Twej argumentacji nt. kalendarza, to nie czuję bym offtopował, pytając o to. Jeśli nie są Twoją argumentacją w tym temacie, to nie wiem po co kwestię tę poruszałeś. Innymi słowy nie do mnie jest uwaga o samodyscyplinie i offtopowaniu.
Żmisław Trygławic
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc temu przez Trygławic.

Kalendarz Słowiańsko-Aryjski 6 lata 2 miesiąc temu #5930

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Dlaczego Słowianie mieliby używać systemu 9 miesięcy i 3 pór roku? Księżyc 12x w roku powtarza swój cykl, więc to argument za 12 miesiącami, a za 9? Słowianie mieli 4 główne święta w roku, związane z przesileniami i równonocami. Dlaczego więc nie opierali się na tych datach granicznych w porach roku?
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl

Kalendarz Słowiańsko-Aryjski 6 lata 2 miesiąc temu #5931

• n_one
  • n_one Avatar
  • Użytkownik
Nie pytaj się o rzeczy, na które nie znam odpowiedzi, a prawdopodobnie nikt nie zna :)
Możemy jednak spekulować, domyślać się i robić założenia.

Pierwsze pytanie, które powinniśmy zadać, to nie "po co?", lecz "czy istniał?", "czy są ślady?"

Otóż są i to wiele, choć w większości poszlakowe. Najczęściej skany carskich dokumentów, w których są jedynie poszlaki, tzn "datowanie", ewentualnie rosyjskie bajki takie jak "Konik Garbusek" choćby, gdzie również jest odwołanie do tego systemu odmierzania czasu oraz tygodnia 9 dniowego. Jednak i w skanach dokumentów polskojęzycznych można małe co nieco znaleźć. Np czterdziestnik czyli nazwa dla odpowiednika miesiąca występuje w Słowniku j. polskiego Samuela Bogusława Linde wydanym w 1807 w Warszawie. Również w dawnych systemach liczenia istnieją ślady posługiwania się systemem 9/16. Np mendel chłopski. Normalny miał 15 sztuk, a chłopski 16.

To wszystko jednak nie udowadnia, że taki kalendarz zwany "Koliady Dar" istniał w takiej formie, w jakiej używają go Rosjanie. Są to jedynie poszlaki. Tu jest cała mandala wraz z dokładnym opisem astrologii (j. rosyjski) allziz.blogspot.com/

Mi nie daje spokoju coś innego → dokładność tego systemu. Np kalendarz Gregoriański, którym się posługujemy "chodzi" z dokładnością 1 dnia na 3300 lat. Tym czasem ten... to kalendarz wieczny, gdyż uwzględnia precesję oraz... przedstawia ruch po gmachach (gwiazdozbiorach) nie z punktu obserwatora z Ziemi, a... Słońca. Stąd takie udziwnienia, ruch odwrotny do wskazówek zegara, etc.

Wiele nazw zostało zmienionych przez Hiniewicza, gdzie musiał wtrynić swą karunę. Prawdopodobnie to jest powód przypisywania mu autorstwa. Jednak Hiniewicz to analfabeta, który ledwie rosyjskim włada, a gdzie tak skomplikowany zarówno astronomicznie, jak i matematycznie system skonstruować. Po za tym... oni (Inglingi) nie rozumieją idei pomiaru czasu w tym systemie. Czy można skonstruować coś niezwykle poprawnego, a jednocześnie nie umieć się tym posłużyć błędnie konwertując daty?

Posługiwanie się kalendarzem przypomina system astrologów i alchemików. Z tym, że oni podawali czas według konkretnej konfiguracji planet. Np. Gdy Mars w koniunkcji z Plutonem w znaku Ryb, a Jowisz... Taki opis podaje dokładną datę, z tym, żeby go odczytać potrzeba... efemeryd czyli tablic astronomicznych. Ten kalendarz działa podobnie, lecz tablice ma wkodowane w siebie. Przykładowy zapis:

Na początku Lata Kapłanki Ognia, na pięćset siedemdziesiątym szóstym Kręgu Życia od Wielkiego Przesiedlenia z Daarii.
  1. 69 lat - dopełnienie 1 Kręgu Życia od przeniesienia z Daarii
  2. 82656 lata - 574 pełnych Kręgów Życia po 144 lata
  3. 131 Lato Kapłanki Ognia na Kręgu Życia
111819-69-82656-131=28963 Lata temu.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος