TEMAT: Filozofia wątek wydzielony

Filozofia wątek wydzielony 6 lata 5 miesiąc temu #5401

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Przeczytałem ten temat i albo to ja jestem opóźniony, albo ta dyskusja jest o wszystkim i o niczym. Sambirze Twoje wypowiedzi są dla mnie nie pojęte, po pierwsze, skąd się wziął ten internetowy regulamin Słowian? Z tego, co wiem to Słowianie od internetu byli bardzo daleko ... Poza tym mam wrażenie, że zmieniasz ciągle zdanie, albo moze to temat zmieniasz, bo sam już nic z tego nie rozumiem ... Może ktoś to wytłumaczyć ?
Temat został zablokowany.

Filozofia wątek wydzielony 6 lata 5 miesiąc temu #5402

• sambir
  • sambir Avatar
  • Zablokowany
Pogan napisał:
Przeczytałem ten temat i albo to ja jestem opóźniony, albo ta dyskusja jest o wszystkim i o niczym. Sambirze Twoje wypowiedzi są dla mnie nie pojęte, po pierwsze, skąd się wziął ten internetowy regulamin Słowian? Z tego, co wiem to Słowianie od internetu byli bardzo daleko ... Poza tym mam wrażenie, że zmieniasz ciągle zdanie, albo moze to temat zmieniasz, bo sam już nic z tego nie rozumiem ... Może ktoś to wytłumaczyć ?

Re:
dyskusja tzw. "o Wszystkim i o Niczym " jest tzw.dyskusją ogólną czyli :1/ze stanowiska filozoficznego -dyskusją nie dotyczączą szczegółów .

Tzm. spojrzeniem na zagadnienie jakby "z lotu ptaka"na las z pominięciem ...zajmowania się pojedynczymi" drzewami vel zagajnikami".

Tzn.w celu uzyskania orientacji w którym miejscu lasu znajduje się jednostka dokonująca analizy przyczyny danego problemu tutaj: idei Słowiańskiej w Oceanie Przyczyn.
Tutaj: na terytorium UE i RP.
Oznacza to ,iż warunkiem rozwiązania danego dowolnie wziętego problemu w Oceanie możliwych Przyczyn jest znalezienie dla rozpatrywanego apeksu znalezienie odpowiadającego antiapeksu.

A co nie jest sprawą łatwą w Oceanie Przyczyn.

Tzn.znalezienie sentencji antiapeksowej wobec danej dowolnie wziętej sentencji apeksowej np:"Zanim pomyślisz o tych ,którzy są głupsi od ciebie-pomyśl o mędrcach którzy stoją ponad tobą.
A to nie jest łatwe uwzględniając liczbę możliwych sentencji w Oceanie Przyczym - w zbiorze istniejących sentencji w skali Globalnej.

Jest to ta saama trudność jak znalezienie ziarnka maku w korcu żyta albo skreślenia 6 trafnych w Toto Lotku?

A która to trudność wynika z tzw.dualnej budowy rzeczywistości światowej:lato-zima,bogaty-biedny,chudy-gruby,mądry-głupi,piękny-brzydki,łagodny-wybuchowy,wykształcony-nie wykształcony,wysoki-niski itd,itp.

W tej sytuacji warunkiem znalezienia ścieżki wyjścia z lasu pozostaje tylko odwołanie się do 1/stanowiska filozoficznego traktującego o wszystkim i o NICZYM ,gdy stanowisko akademickie może traktować tylko o WSZYSTKIM /wiedza encyklopedyczna/ jako warunku nie narażenia się na zarzut postępowania nie naukowego /:"Jestem za a nawet przeciw "jako sentencji filozoficznej i o tyle legalnej dorzecznej jako filozoficznej/.

To zatem na co może sobie pozwolić Filozofia jako nauka ogólna -nie mogą sobie pozwolić nauki szczegółowe.

Dlatego fakty będące nimi z tego pierwszego stanowiska nie muszą być faktami z owych stanowisk drugich.

Jeżeli zatem stwierdziłeś fakt doznania stanu oszołomienia logicznego - po wejściu na Forum Slowiańskie -to oznacza to ,iż z WIDOWNI dla forumowiczów kibiców(gadugadugadu)weszłeś na Ring LOgiki=Forum Rodzimowiercze.

Dlatego Twoje zaniepokojenie znalezienia się w stanie oszołomienia ringowego logicznego(nie mylić ze sportowym na którym oszołomienie mija po kilku sekundach vel minutach)oznacza ,iż możesz być autentycznym wojownikiem Słowiańskim -należącym do słowiańskiej kasty:kszatriów /2 w kolejności vedyjska warstwa społeczna/ czyli do :wojowników?
A tedy Internetowy Regulamin Słowiański czyli Światowy wziął się z naruszania na wszystkich forach krajowych i światowych pkt.1 Regulaminu za pomocą naruszenia pkt.2.

A co oznacza inaczej,iż wziął się z uważania siebie przez forumowiczów internautów za mądrzejszych od Regulaminu Internetowego Światowego Słowiańskiego ? usiłujących dokonać tej sztuki?

Przypominam, że jest to forum Związku Wyznaniowego Rodzima Wiara. Według Mojej oceny nie ma ów wątek nic wspólnego z zagadnieniami Związku. Dlatego też temat przenoszę na Udeptaną Ziemię - Twardostoj
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez Twardostoj.

Filozofia wątek wydzielony 6 lata 5 miesiąc temu #5404

Pogan napisał:
Przeczytałem ten temat i albo to ja jestem opóźniony, albo ta dyskusja jest o wszystkim i o niczym.

W takim razie i ja jestem opóźniony ponieważ odniosłem podobne wrażenie :blink:
sambir napisał:
Dlatego Twoje zaniepokojenie znalezienia się w stanie oszołomienia ringowego logicznego(nie mylić ze sportowym na którym oszołomienie mija po kilku sekundach vel minutach)oznacza ,iż możesz być autentycznym wojownikiem Słowiańskim -należącym do słowiańskiej kasty:kszatriów /2 w kolejności vedyjska warstwa społeczna/ czyli do :wojowników?
A tedy Internetowy Regulamin Słowiański czyli Światowy wziął się z naruszania na wszystkich forach krajowych i światowych pkt.1 Regulaminu za pomocą naruszenia pkt.2.

A co oznacza inaczej,iż wziął się z uważania siebie przez forumowiczów internautów za mądrzejszych od Regulaminu Internetowego Światowego Słowiańskiego ? usiłujących dokonać tej sztuki?

Bardzo pięknie jednak wolę szukać mądrości i wskazówek życiowych w otaczającej mnie przyrodzie, nie zerkając ani w stronę filozofii Indii, ani w stronę filozofii ogólnoświatowej.

I przestrzegać Ogólnoświatowego Słowiańskiego Regulaminu Internetowego :laugh: :laugh:
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez Kamcio Jumper.

Filozofia wątek wydzielony 6 lata 5 miesiąc temu #5405

Mam pytanie do kolegi Sambira regulamin forum czytał?

Wyznanie Rodzimej Wiary czytał?

Jak NIE to niech PRZECZYTA.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Filozofia wątek wydzielony 6 lata 5 miesiąc temu #5406

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Ktoś Serdeczny napisał:
Pogan napisał:
Przeczytałem ten temat i albo to ja jestem opóźniony, albo ta dyskusja jest o wszystkim i o niczym.

W takim razie i ja jestem opóźniony ponieważ odniosłem podobne wrażenie :blink:
sambir napisał:

Bardzo pięknie jednak wolę szukać mądrości i wskazówek życiowych w otaczającej mnie przyrodzie, nie zerkając ani w stronę filozofii Indii, ani w stronę filozofii ogólnoświatowej.

I przestrzegać Ogólnoświatowego Słowiańskiego Regulaminu Internetowego :laugh: :laugh:

Dokładnie,
Sambirze jeżeli dobrze wiem to z początku wszytko opierało się o filozofie rodzimowierczą, której nie widzę w Twoich wypowiedziach. I nie jestem raczej typem wojownika jak to mnie określiłeś, lubię sobie podumać, czasem naskrobię jakiś wiersz, przeczytam knigę, ale w każdym razie jednego jestem pewien. Drzewiej ludzie opierali życie na przyrodzie, naturze. Zobacz jak potężny był kult Bogów natury, Mokosz pozostała w pamięcie ludu do XIX albo XVII w, Dziewanna też byłą wzywana przed łowami, to chyba o czymś świadczy? Jeżeli chcemy powrócić do korzeni to chyba musimy jednak, no niestety, ale bardziej związać się z naturą, a nie Ogólnoświatowego Regulamnu Internetowego, tj Słowian :cheer:
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez Pogan.

Filozofia wątek wydzielony 6 lata 4 miesiąc temu #5577

• sambir
  • sambir Avatar
  • Zablokowany
Twardostoj napisał:
Mam pytanie do kolegi Sambira regulamin forum czytał?

Wyznanie Rodzimej Wiary czytał?

Jak NIE to niech PRZECZYTA.

Re:

udaje się zauważyć ,iż Wyznanie Rodzimej Wiary zostało tutaj zaprezentowane w 2 częściach:

1/skrócone wyznanie wiary /czyli ogólne /
2/poszerzone wyznanie wiary czyli szczegółówe

i z czego należy wnosić ,że nie przypadkowo!

Jest to podobne do 2 rodzajów regulaminów obowiązujących na Forach :

1/skrócony 2 pkt.Regulamin Internetowy Globalny Słowiański

2/szczegółowy poszerzony Regulamin Redakcyjny

A co inaczej oznacza ,iż tekst szczegółowy zawarty jest w tekście ogólnym w formie syntetycznej i odwrotnie.
Pomiędzy pierwszą a drugą częścią nie może być rozbieżności.

W ten sposób powstaje samo pytanie:czy tekst Wyznania Rodzimej Wiary jest redakcją niezmienną stałą czy podlega możliwości dalszego sprecyzowania ?analizowania?

Jeżeli tedy np.nowicjusz wejdzie na stronę www Rodzimej Wiary to u góry z lewej strony napotka na jakby logo w postaci wizerunku Słońca z umiejscowionym wewnątrz znakiem graficznym symbolizującym znak Swarożyca czyli Boga Słońca.

I tutaj zaczyna się problem ponieważ mogłoby to implikować zarzut ,iż Słowianie czcili w modlitwie Słońce oddając Słońcu pokłony ...uważając Słońce za Boga? /.

I tym samym narażając się na możliwy zarzut ze strony chrzęścijaństwa :realizacji pogaństwa ...oddawania czci promieniom słonecznym czyli fotonom itp?

Tymczasem z filozofii vedyjskiej Arian moźemy wiedzieć uwzględniając tezę ,iż "Słowianie (Polacy)to lud indoeuropejski ",iż obiektem czci u Słowian nie było Słońce lecz tzw.bóstwo przewodnie kontrolujące odpowiedzialne za przebieg zjawisk na planecie Słońce czyli :półbóg Słońca.

W nomenklaturze Słowiańskiej europejskiej Swaróg (od sanskryckiego słowa :suria).

Potwierdza to Bhagawad-gita Taka Jaka Jest Rozdz.4.1 "/...ja przekazałem tę niezniszczalną naukę yogi bogu słońca Vivasvanowi,a Vivasvan przekaza ją Manu,ojcu ludzkości.Manu z kolei pouczył o niej Iksvaku"/kon.cyt.

A to oznacza ,iż nie jest bynajmniej sprawą łatwą w tej sytuacji posądzić Słowian ,iż jakoby oddawali pokłony Słońcu i wznosili ku Słońcu modlitwy uważając Słońce za Boga-jak chcieliby tego np.chrześcijanie oskarżając Słowian o tzw.praktyki pogańskie /nienaukowe barbarzyńskie nierozumne /itp.

I. Rodzima wiara Lechitów opiera się na dziedzictwie Lechitów, instynkcie, rozsądku, doświadczeniu, rozumie i nauce. Naszym obowiązkiem jest przyczyniać się jak najwięcej do jej rozkwitu.
II. Lechici czczą Bogów jak wszyscy Aryowie, czcząc Słońce i cały Wszech-Świat, Matkę-Ziemię naszą rodzicielkę i całą Przyrodę.

W ten sposób otrzymujemy ,iż bezpośrednie literalne odczytanie tekstu :"Rodzimej wiary Lechitów" może prowadzić do fałszywych wniosków,iż Słowianie europejscy (Polacy)jakoby czcili...Słońce uważając za Boga?

Jako tutaj konsekwencja nie odwoływania się do podstawowej literatury vedyjskich Arian :Bhagawad-gity Taka Jaka Jest(w tłumaczeniu na j.polski).

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος