TEMAT: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza 6 lata 2 miesiąc temu #5762

Zapraszam do dyskusji nad pomysłem utworzenia ugrupowania politycznego pod nazwą Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza.

Prototypowe założenia PPSR przewidują

1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo.

2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych.

3. Likwidację senatu.

4. Zmianę ustawy o szkolnictwie - likwidacja Gimnazjum i powrót do 8 klasowej podstawówki i 4 letniego liceum-5 letnie technikum. Usunięcie religii ze szkół, oraz wprowadzenia podstaw wiedzy o mitologii Słowian. Nauka przedmiotów matematyczno przyrodniczych od najniższych klas podstawówki, oraz wpajania najmłodszym zasad kultury osobistej czyli zasad właściwego zachowywania się w społeczeństwie, oraz szacunku dla zwierząt. Powrót mundurków szkolnych we wszystkich szkołach.

5. Więzienia miejscem przymusowej pracy społecznej- zgodnie z zasadą więzienie to nie hotel, kara to nie wyjazd na wakacje - resocjalizacja poprzez pracę. Więzień powinien zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu wykonywaniem ciężkich robót fizycznych, 15 godzin dziennie. Wygody i prawa więźnia do widzeń ograniczone do minimum. Jak powszechnie wiadomo obecne zakład penitencjarne nie są miejscem odbywania kary i poddawania się resocjalizacji. Zakłady karne stały się klubami wymiany doświadczeń, umiejętności i nawiązywania nowych przestępczych kontaktów. Co sprytniejsi gangsterzy potrafią kierować swoimi grupami zza więziennych krat. Obowiązkowa kastracja chemiczna dla gwałcicieli i pedofili

5. Upaństwowienie dużych przedsiębiorstw, od których zależy bezpieczeństwo polskiej gospodarki.

6. Uproszczonie systemu podatkowego.

7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi.

8. Zlikwidowania diet i imunnitetów poselskich

9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej

10. Bezwzględnego zakazu wykonywania tzw uboju rytualnego w granicach Słowiańszczyzny ( w naszym wypadku Polski ). Zwiększenia i bezwzględnego egzekwowania kar za znęcanie się nad zwierzętami.

11. Zapobieganie bezprawnej reprywatyzacji, ochronę lokatorów przed " czyścicielami " kamienic.

12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek.

Muszę uprzedzić że nie jest to program partii ale ogólna wizja i kierunek w którym partia miałaby iść. Na tym i na innych forach internetowych szukam inteligentnych i pracowitych osób którym nie są obojętne dalsze losy Polski aby pomogły mi stworzyć dobry program polityczny a przede wszystkim pomogły mi stworzyć nowe, solidne fundamenty rozwoju, nauki i pracy dla dobra naszego kraju.
Jak wiemy przedstawiciele obecnej sceny politycznej zawiedli i co można zaobserwować na co dzień dla utrzymania się przy korytach są gotowi kłamać, mamić i oszukiwać. Czas aby odsunąć ich od władzy.
Droga którą zamierzam iść nie jest prosta i nigdy nie powinna być. Rzeczy wielkich nie osiąga się łatwo i nigdy przy aprobacie tłumów. Dopiero efekt żmudnej pracy może zyskać szerokie poparcie i pociągnąć za sobą miliony.
Wiele osób na różnych forach zarzucało mi populizm oraz próbę ustanowienia rodzimowierstwa dominującą religią. Otóż to co dla wielu obywateli Polski jest populizmem, w innych wysoko rozwiniętych krajach gdzie ludzie nie muszą martwić się o swoją przyszłość jest cechą i częścią ustroju tych państw i nikt nigdy nie myślał o tych rozwiązaniach jak o szkodliwym populizmie. Co do rodzimowierstwa w tytule partii to ugrupowanie Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza nie łączyłoby jakichkolwiek obrzędów religijnych z uprawianiem polityki. Wiara wiarą ( w przypadku PPSR ma być to rodzimowierstwo, pogaństwo jak mówi Opolczyk opolczykpl.wordpress.com/ ) a polityka polityką i nie należy łączyć jednego z drugim ( chociaż nie będe ukrywał że " przepchanie " słowiańkich wierzeń to dla mnie całkiem kusząca perspektywa ). Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie przetransferowania wartości rodzimowierczych do programu partii bez otwartego odprawiania obrzędów plemion Słowińskich ( partie polityczne typu PiS robią to samo z katolicyzmem popierając prymat kościoła, bratając się z Rydzykiem, Flaszką - Głódziem itp)

Wartości są dużo ważniejsze od obrzędów. Moja propozycja wprowadzenia do programu nauczania w szkołach mitologii Słowian dotyczy tego że mitologię tą należy traktować przede wszystkim jako spoidło, nić braterstwa i porozumienia pomiędzy wszystkimi narodami słowiańskimi. Zresztą nie tylko słowiańskimi gdyż porównując starożytne politeistyczne wyznania z całego świata można dojść do wniosku że wszystkie opowiadają tę samą historię o bogach - przodkach - nauczycielach.

Określenie " Rodzimowiercza " w tytule partii jest więc jedynie domyślne i oznacza że w szeregach PPSR nie będzie miejsca dla osób otwarcie lub skrycie agitujących za dominacją religii abrahamowych, a także że nie będzie w nim miejsca dla postaw liberalnych i multikulturowych, natomiast mile będą widziane osoby wyznające rodzimowierstwo.

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie także i w kwestii rodzimowierstwa. Zapraszam do KONSTRUKTYWNEJ dyskusji.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc temu przez Piwosznik.
Temat został zablokowany.

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza 6 lata 2 miesiąc temu #5765

Przypominam, że jest to forum Związku Wyznaniowego, który jest apolityczny. Rzutuje to na to, że nie powinno się na nim prowadzić agitacji politycznych. Co innego jest dyskusja o poglądach a czym innym jest tworzenie ruchów politycznych na forum Związku Wyznaniowego. Twardostoj.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Temat został zablokowany.

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza 6 lata 2 miesiąc temu #5766

Załóż proszę temat na www.rbi.webd.pl/phpBB/. Tutaj temat blokuję - powód podał Twardostoj.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Temat został zablokowany.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος