TEMAT: Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary

Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary 6 lata 1 miesiąc temu #6044

• Niestek
  • Niestek Avatar
  • Użytkownik
tak jest
Temat został zablokowany.

Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary 6 lata 1 miesiąc temu #6045

n_one w punktach. :)

1. Opowiem jak to dojrzewanie wyglądało u Mnie już dawno wiedziałem, że Katolicyzm w jakim próbowano Mnie za młodu wychowywać to nie Moja bajka więc zacząłem szukać własnej drogi. Studiowałem o wielu systemach wyznaniowych między innymi Mitologię Słowiańską i poczułem, że jest to właśnie to a nie jakieś New-Age i temu podobne. Zacząłem więc coraz bardziej kopać w poszukiwaniu informacji i starałem się kultywować wiarę przodków tak jak to czułem absolutnie nie przypuszczając, że ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach może kultywować wiarę przodków. Taki stan rzeczy trwał dwa lata, któregoś dnia szukając materiałów w internecie o Słowianach natknąłem się na filmy z serii "Słowianie 10000 lat Polskiej Historii" dostępne tutaj w liście filmów na bocznym pasku natknąłem się na filmy ZZW Słowiańska Wiara w ten sposób dowiedziałem się, że oprócz Mnie jeszcze ktoś się tym zajmuje. Potem tylko dowiedziałem się, że oprócz ZZW SW są jeszcze dwa czynne Związki Wyznaniowe a mianowicie RKP i ZW RW (dokładnie w takiej kolejności) analizując materiały dostępne na stronach wyżej mienionych Związków stwierdziłem, że do ZW RW jest mi najbliżej. Cóż długa droga ale skuteczna i pozwala odsiać w większym stopniu tych co to się tylko buntują i są antyklerykalni. :)

2. Dla Mnie osobiście - TAK. Tutaj czuję się u siebie i Rodzimowiercą jestem całym sobą na co dzień zaś innych systemów, o których wiem równie dużo po prostu nie czuję. To nie mój trend. Nie wykluczam jednak, że inne osoby mogą tak samo uważać o swojej wierze. Lecz jest pewna zasadnicza różnica między Rodzimowiercami a np. Chrześcijanami. Chrześcijanie uważają tylko "swojego Boga za prawdziwego" i uważają, że inni (czytaj nie Chrześcijanie) "błądzą" i chcą ich nawracać. Natomiast Rodzimowiercy według Mnie mówią tak (do tych co nie są Rodzimowiercami) "nie wykluczamy tego, że wasi bogowie istnieją lecz My mamy swoich waszych znać nie chcemy".

Mam nadzieję, że zadowoliłem Twoją ciekawość? :)
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 miesiąc temu przez Twardostoj.

Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary 6 lata 1 miesiąc temu #6046

• n_one
  • n_one Avatar
  • Użytkownik
Do czwartku jestem bez neta z powodu awarii więc szybko napiszę korzystając z uprzejmości znajomego.

add.1
Jesteś farciarzem słowem. Masz w sobie intuicję, która Cię prowadziła. Sumienie (suma mnie czyli suma naszych wszystkich doświadczeń z poprzednich żyć; wcieleń) podpowiadało Ci, a Ty posłuchałeś. Jednak uczciwie - czy inni ludzie, nawet Ci czujący podobnie jak Ty są w stanie pójść Twą drogą? Szczególnie jeśli uwzględni się 2 czynniki:
a) oficjalnie obowiązuje niemiecka wersja historii, w tym historia Słowian, której się naucza, co już na starcie bardzo zniechęca wiele osób. Tak np ja miałem.
b) wiele osób odpycha sam termin "religia". Nawet jak będą czuli, że jest im to bliskie, to zniechęci ich sam termin.

I tym samym dochodzimy do...
add.2
Tu chciałbym WSZYSTKICH zachęcić do rozważenia kwestii, którą niżej stawiam.

REligia, REinkarnacja, REwaloryzacja, REtrospekcja, REnowacja - jak widać wspólnym elementem wymienionych słów jest przedrostek "RE" oznaczający coś wtórnego. REligia to system, ponowiony związek z Jednią stworzony przez ludzi i przez ludzi (pośredników) tłumaczony. Każda religia została stworzona przez ludzi dla ludzi by ludźmi manipulować i opiera się na absurdach oraz dogmatach, dlatego religie wymagają wiary, bo żaden rozumny i inteligentny człowiek nie zaakceptuje bzdur. Do tego trzeba obrzezanego intelektualnie bota.

Natomiast Wiara Przyrody, Rodzima Wiara nie opiera się na absurdach, lecz wiedzy. Wiedzy o naszych związkach z przyrodą, wzajemnych powiązaniach i relacjach; wpływach. Rodzimowiercą nie zostanie bezmyślny golem, co to tylko naśladować umie. Rodzimowiercą, wyznawcą Wiary Przyrody może być tylko osoba inteligentna i rozumna.

W ten sposób staram się wskazać jak rozumiem, że "do Rodzimowierstwa trzeba dojrzeć"

Dlatego też chciałbym w tym miejscu prosić przedstawicieli WSZYSTKICH Rodzimowierców by swej Wiary NIGDY nie nazywali REligią, lecz wiarą, a najlepiej... wierą by odróżnić od wiary religijnej, w tym katolickiej.

Jednakże Wiera to nie tylko bogowie i obrzędy, których głównym celem jest integracja oraz stworzenie wzajemnej więzi; poczucia przynależności i ma wymiar socjologiczny - społeczny. To także określony światopogląd oraz postawa życiowa, która zgodnie z Wyznaniem Wiary (pełnym jak i skróconym) powinna obowiązywać wszystkich członków jak i wyznawców przez 24h na dobę we wszystkich sytuacjach życiowych.

Zgadzacie się z takim przedstawieniem tej kwestii?

Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary 6 lata 1 miesiąc temu #6047

n_one a gdzie Ja nazwałem Rodzimowierstwo religią?

Wiarą możliwe ale religą? :)

Dla Mnie Rodzima Wiara to system wyznaniowy/kultowy, który po prostu właśnie wyznaję tak jak praprapra...praszczury nasze. :)

Ps.: Swoją drogą dlaczego kiedyś nie mówiło się praprzodek tylko praszczur? Orientuje się ktoś?
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary 6 lata 1 miesiąc temu #6048

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Starożytna Teoria Ewolucji :D .
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl

Domagajmy się Uważania Rodzimej Wiary 6 lata 1 miesiąc temu #6056

• n_one
  • n_one Avatar
  • Użytkownik
Twardostoj napisał:
n_one a gdzie Ja nazwałem Rodzimowierstwo religią?

Nie pisałem do Ciebie personalnie, lecz ogólnie niejako korzystając z okazji podniosłem tą kwestię, gdyż wiele osób popełnia ten błąd wielokroć zupełnie "odruchowo", gdyż słowo "religia" jest tak zakorzenione w naszej podświadomości, iż łatwo o to. Np w tym tekście rodzimawiara.org.pl/ksiaznica/artykuly/2...az-jej-wartosci.html także nie uniknięto tej pomyłki. Przykładowo w zdaniu:
Boski Ład Świata otacza nas żyjących w nim od narodzin do końca życia. My jesteśmy jego częścią. Jemu ufają rodzimowiercy, wyznawcy rdzennej religii Aryo-Słowian

Jednakże wcześniej jest inny fragment, który pośrednio podważa ten termin:
Nasze rodzimowiercze zasady etyczne opierają się na przyrodzonym prawie, na boskich prawach Przyrody, wprost wynikaja z nich. My jesteśmy częścią Przyrody. Wyobcowywanie się z Niej przynosi nieuchronnie ogromne szkody. System wartości rodzimej wiary ma swe odniesienie do rzeczywistego życia Narodu, Aryosłowian i całej wielkiej wspólnoty indoeuropejskich ludów.

Podważa dlatego, że aby opierać się na Boskich Prawach Przyrody, wcześniej należy dysponować wiedzą na ten temat. Tym samym potwierdza się mój pogląd - religie opierają się na wierze, która stanowi substytut wiedzy; taki gotowiec dla intelektualnych leniwców, co to "wierzą, a nie wnikają" przez co bardzo często światopogląd "wierzących" jest żałosny, oparty na paralogizmach i ogólnie totalnych bzdurach nie mających żadnego oparcia w rzeczywistości.

Wiara Przyrody zaś wymaga wiedzy i mądrości wynikającej ze zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Dla przykładu:

Czy to, że rośliny wdychają to, co wydychamy, a wdychamy to, co rośliny wydychają jest wiarą czy wiedzą?
Czy to, że nasze ciała pochodzą z ciała (atomów) będących ciałem Mokosz, należącym do Niej jest wiarą czy wiedzą?
Czy to, że Słońce jest życiodajne i bez niego ustało by wszelkie życie jest wiarą czy wiedzą?
Czy to, że nasze losy są wzajemnie splecione, że jesteśmy interaktywni i wpływamy na siebie wzajemnie jest wiarą czy wiedzą?

Tak można wymieniać w nieskończoność. Jednakże Wiedza (WieRa) Przodków idzie dalej. Po za tym, co można zmierzyć i zbadać "szkiełkiem i okiem" są ogromne obszary wiedzy niedostępnej dla nauki bądź też skrzętnie skrywanej.

Po głębszym zastanowieniu każdy samodzielnie dojdzie do wniosku, iż Wiera nie ma nic wspólnego z religiami oraz pustą wiarą w religijne absurdy, a wszelkie prawa etyczne wynikają z wiedzy o Boskim Porządku, nie zaś z jakichkolwiek nakazów "religijnych przywódców". Tym samym nie istnieje potrzeba by kogokolwiek przekonywać "jak postępować". Wystarczy pomóc każdej osobie by samodzielnie zrozumiała i/lub doświadczyła pewnych praw, aby sama chciała żyć w ściśle określony sposób w harmonii z otoczeniem.

Taka właśnie według mnie jest wyższość Wiary Przyrodzonej od jakiejkolwiek religii.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος