• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone

Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone 6 lata 2 tygodni temu #6104

To może właśnie skupmy się na tym czego wymagają od Rodzimowierców Słowiańskich nasi Etniczni Bogowie a nie na Chrześcijaństwie. Nie trzeba się skupiać na tej tematyce. :)
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Temat został zablokowany.

Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone 6 lata 1 tydzień temu #6116

Po chrystolubcach łatwo jechać, jak z lekturą nt. wierzeń rodzimych jest nie po drodze...
Nie chcę tu nikogo urazić, ale bardzo rzadko zdarza mi się porozmawiać z rodzimowiercą, który ma na tyle szeroką wiedzę o wierze rodzimej, aby konstruktywny dialog li tylko o naszej wierze trwał dłużej niż pół godziny. Zwykle bardzo szybko dyskusja schodzi na inne tematy (wbrew mej woli).
Nie wiem, może to ja mam nieszczęście, a może jednak coś w tym jest - wszędzie krytyka katolików, a o swojej wierze potem ciężko coś konstruktywnego powiedzieć. Nawet przed Zjazdem Rodzimowierczym ludzie postronni, a w miarę przychylnie nastawieni do rodzimej wiary, pisali w komentarzach, że nie rozumieją dlaczego tyle energii pakuje się w krytykę KRK, a tak mało w promowanie naszych idei. Kiedy się czyta wywiad z jednym z czołowych przedstawicieli rodzimowierstwa polskiego, w którym dziennikarz pyta o założenia naszej wiary, a każda odpowiedź owego przedstawiciela brzmi mniej więcej: "(...) bo kościół zniszczył, (...) bo katolicka mentalność (...), ponieważ KRK ma uprzywilejowaną pozycję w Polsce (...)" itp. Przykre to.
Żmisław Trygławic
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 tydzień temu przez Trygławic.

Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone 6 lata 6 dni temu #6131

Jeśli mówią do Ciebie Bogowie, to Wiesz jak stworzyć podstawową modlitwę o pomyślnosść dla siebie i narodu. działaj zatem.

Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone 6 lata 6 dni temu #6132

a jak chcesz bronic swoich podstaw wiary?? Godząc się na to co jest, czy dyskutując o tym co trwa?

Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone 6 lata 5 dni temu #6134

Malgorzata napisał:
a jak chcesz bronic swoich podstaw wiary?? Godząc się na to co jest, czy dyskutując o tym co trwa?

To, że z czymś (KRK) się nie zgadzamy nie oznacza, że musimy zaraz przeprowadzać wojnę religijną na forum Związku Wyznaniowego i w każdej dyskusji Rodzimowierczej zaczynać o tym elaboraty. Nie uważasz bo te elaboraty i tak nic nie dadzą.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Rozmowy o Chrześcijaństwie - wydzielone 6 lata 5 dni temu #6138

Rodzimowierstwo nie powinno się sprowadzać li tylko do bycia "anty". Jeśli zaś się sprowadza, to znaczy, że ktoś kto prezentuje taką postawę, nie jest w stanie godnie (konstruktywnie) reprezentować swoje wyznanie. Rzutuje to na rodzimą wiarą, jako na infantylne buntownictwo, a nie poważne wyznanie.
Żmisław Trygławic
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara