• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6177

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Rodzimowierstwo słowiańskie praktycznie nie istnieje. Liczebnie nie przekraczamy ludności kilku bloków mieszkalnych. W świadomości społecznej religia słowiańska skończyła się 1000 lat temu, o ile ktoś taki wie, że Słowianie nie byli ateistami, skaczącymi po drzewach. Nic nie robiąc możemy najwyżej czekać na śmierć naturalną tego ruchu wyznaniowego. Dlatego warto zastanowić się co powinniśmy robić, aby nie tylko utrzymać się przy życiu, ale również rozwijać się w społeczeństwie. Chodzi o pewien plan generalny, który powinniśmy realizować, aby osiągnąć wspólny cel społeczny.

Otóż powinniśmy pokazać Polakom, że ruch rodzimowierczy to nie jest zabawa nastolatków, którzy w ten sposób pokazują swoją niechęć do Kościoła Katolickiego (np. dlatego, że rodzice im każą chodzić na mszę świętą), lecz że jest to poważny ruch wyznaniowy, w którym uczestniczą ludzie poważni.

Dlatego moim zdaniem powinniśmy wykorzystać okres państwa socjalnego, zanim ono zbankrutuje (co nastąpi z całą pewnością) i na resztkach tego państwa stworzyć elitę intelektualną, aby ludzie mogli zobaczyć, że rodzimowierstwo słowiańskie wyznawane jest również przez ludzi z tzw. wyższej pułki. Potrzebujemy rodzimowierczych polityków, urzędników, dziennikarzy, prawników, lekarzy, nauczycieli i im podobnych. Wiem, że to co piszę może się wydać jakąś abstrakcją, wręcz bajaniem, ale nie jest to niemożliwe, pod warunkiem że ma się chęci, samozaparcie i wiarę w cel (szczególnie teraz, kiedy przynajmniej studia są finansowane z podatków). Powinniśmy sami iść w tym kierunku, albo posyłać tam nasze dzieci, żeby za 30 lat Polacy zobaczyli, że rodzimowierstwo nie jest buntem nastolatków, ani nawet zabawą historyków-amatorów, lecz wyznaniem praktykowanym przez przynajmniej część ludzi elity, a to radykalnie zmieni sposób w jaki nas postrzegają.

Proszę zabaczyć fragment czasowy: 2:30 - 5:00.
Niezależnie od prawdziwości powyższego, powinniśmy zrobić właśnie to!
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc temu przez Aleksy.
Temat został zablokowany.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6181

Moim zdaniem wystarczyłoby aby w każdym województwie powstało przynajmniej jedno oficjalne stowarzyszenie promujące rodzimą wiarę i kulturę, które przybliżałoby nasze dziedzictwo niewtajemniczonym oraz tak zwanym jednostkom nic o nim nie wiedzącym.

Jeżeli zaś planujesz wygryźć katolicyzm to przypominam, że rodzimowiercy stanowią ułamek procenta w naszym społeczeństwie i praktycznie się nie liczą jeżeli chodzi o strukturę wyznaniową w naszym kraju (i nie tylko). Tak więc lepiej zacząć popularyzować naszą wiarę bo chwilowo nie ma rewelacji :)
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6182

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Załóżmy, że w każdym województwie powstanie takie stowarzyszenie. W jaki sposób miałyby one prowadzić akcję informacyjną?
Nawet, jeżeli zastosować twój postulat, to nigdzie nie koliduje on z moim. Można ludziom pokazywać rodzimowierstwo, a jednocześnie przeć na wyżyny, aby nadać rodzimowierstwu charakteru elitarnego, co jest ważne właśnie dlatego, że praktycznie nie istniejemy.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6183

No jak to? Uważasz, że złym pomysłem byłoby uświadamiać niewtajemniczonych o wielkości naszej kultury i religii? Oczywiście, że lepiej jest zebrać się w określoną grupę i zacząć działać niż indywidualnie wyznawać rodzimą wiarę i udawać kogoś ważnego. W każdym razie tworzenie "elity" państwowej w gronie rodzimowierczym jest całkiem dobrym pomysłem, jednak wymagałby ogromnego nakładu pracy, jeżeli chodzi o ich samych przedstawicieli. Mówię tu o doskonałej znajomości historii, kultury, prawa a także fajnie by było jakby posiadali umiejętność perswazji aby wszystko co mówili nie trafiało grochem o ścianę.
Tako uczą mię rodzice,

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6184

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Ktoś Serdeczny napisał:
No jak to? Uważasz, że złym pomysłem byłoby uświadamiać niewtajemniczonych o wielkości naszej kultury i religii?

Źle mnie rozumiesz :). Jestem jak najbardziej za pomysłem uświadamiania ludzi, ale zastanawia mnie w jaki sposób miałoby to następować, ponieważ przed oczami mam Świadków Jehowy, chodzących po domach :). Oczywiście jednym ze sposobów jest, aby rodzimowiercy w wieku szkolnym na zajęciach o kulturze (mitologia na języku polskim, religioznawstwo na wiedzy o kulturze) zgłaszali się z chęcią zorganizowania lekcji o rodzimowierstwie. Generalnie jednak pomysł dobry. Nie możemy wszak opierać się tylko na jednej formie działania.

Ktoś Serdeczny napisał:
W każdym razie tworzenie "elity" państwowej w gronie rodzimowierczym jest całkiem dobrym pomysłem, jednak wymagałby ogromnego nakładu pracy, jeżeli chodzi o ich samych przedstawicieli.

Owszem, będzie dużo ciężkiej pracy, ale kiedy przyjdzie trudna chwila trzeba sobie przypomnieć, że chodzi tutaj o coś więcej niż my sami, że chodzi o rozwój całego ruchu rodzimowieczego.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6185

Aleksy napisał:
Oczywiście jednym ze sposobów jest, aby rodzimowiercy w wieku szkolnym na zajęciach o kulturze (mitologia na języku polskim, religioznawstwo na wiedzy o kulturze) zgłaszali się z chęcią zorganizowania lekcji o rodzimowierstwie.

No, to byłoby dobre :) Chociaż jakby wprowadzono obowiązkowe (lub dodatkowe) lekcje rodzimej kultury w ramach planu zajęć, to korona z ich głów by nie spadła :)
Tako uczą mię rodzice,
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie