• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6186

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Raczej nie ma szans, dlatego powinniśmy szukać rozwiązań, do których nie potrzeba polityków.
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl
Temat został zablokowany.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6187

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Aleksy, nie wiem gdzie Ty mieszkasz, ale u nas na Śląsku rodzimowierstwo ma się ... nie najgorzej. Organizowane są spotkania rodzimowierców z samego spotkania i z tego, co widziałem ostatnio to przybyło chyba z 20-30 osób z samego zagłębia, więcej na ostatnim koncercie w Zabrzu również spotkałem mnóstwo pogan.
Tak to prawda, że należy bardziej popularyzować nasz ruch, ale liczę na to, że nikt ulotek jeszcze rozdawać nie ma zamiaru :).
Natomiast nie wiem jak się ustosunkować do tych lekcji nt. rodzimowierstwa. Pamiętam, że mnie rówieśnicy wzięli za satanistę, a pewna adwentystka(Ci to dopiero mają w głowach) do tej pory próbuje mnie nawrócić -,-, no ale jednak to już zależy od ludzi, dzięki mnie moi 2 przyjaciele zainteresowali się tym no i po pewnym czasie oznajmili mi, że przechodzą na rodzimą wiarę ;).
Zresztą i tak sporo osób, gdy pozna parę faktów zaczyna się bardziej interesować.

No ale to już zależy od osoby tak jak mówiłem.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6206

• Aleksy
  • Aleksy Avatar
  • Użytkownik
Na Śląsku w Sosnowcu? :silly:
Ludzi przybywa, ale obiektywnie patrząc jest nas mało. Dlatego powiniśmy podjąć takie działania, które nie wymagają ogromnych mas ludzkich, a do takich należy elitaryzacja. Poza tym takie działanie pozwoli nam nie tylko istnieć, ale również wpływać na sytuację w Polsce.
Forum Polityczne (z udziałem rodzimowierców)
www.forumwolnosciowe.cba.pl
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc temu przez Aleksy.

Rozwój rodzimowierstwa - plan generalny 5 lata 10 miesiąc temu #6264

Tak mi się kojarzy, że już był poseł którego kojarzono z poganami :D Nie będę linkował do szmatławca pana P. ale jeśli ktoś chce poszukać to niech szuka hasła "Poseł ze swastyką w podpisie ".

Generalnie politykę i rodzimowierstwo łączy Niklot to to oni budują ruch polityczny w oparciu o rodzimowierstwo.

Aleksy, to o czym piszesz to praca na lata i pokolenia. Zobacz w jakim wieku są dzisiaj rodzimowiercy... średnia to 27-37 lat. To ludzie młodzi którzy albo jeszcze nie założyli rodzin albo zrobili to nie dawno... a ich dzieci są wieku 8-10 lat.

Nie ma co marzyć, że dokonamy przełomu w świadomości naszych rodaków przy pomocy polityki.

Naszym wkładem muszą być odpowiednio wychowane dzieci, noszące w sobie wartości rodzimowiercze.

Taki plan trzeba by podzielić na etapy... a my moglibyśmy być odpowiedzialni za teraźniejszy etap.

Moim zdaniem nie stowarzyszenia a zarejestrowane związki wyznaniowe. Stowarzyszać się może każdy, choćby i miłośnicy kanarków :)

W chwili obecnej skupiał bym się raczej na budowie naszej rodzimowierczej społeczności. Aby ludzie mogli coś powiedzieć o swojej religii w jasnych słowach... a nie tylko abo Przodkowie, a bo chrześcijaństwo zniszczyło... Tak jak już Trygławic tutaj pisał.

Budowanie struktury wewnętrznej, edukacja i dialog w środowisku, popularyzacja obrzędów, odkłamywanie naszego wizerunku, wspieranie i popularyzowanie rodzimowierczych twórców, popularyzowanie rodzimego zdobnictwa, motywów przewodnich, inspirowanie do fuzji współczesności z dawnym, rozmowy o duchowości rodzimowierczej.

Religia wszystkich Polaków nigdy nie będziemy a i rodzimowierstwo to nie religia uniwersalistyczna dlatego ważne by działać umacniając środowisko i przez to "promieniować" na zewnątrz niż tracić energię na informowanie społeczeństwa... to kula w plot.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος