TEMAT: Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca

Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca 5 lata 10 miesiąc temu #6310

To jak wyjaśnisz kult Chorsa? Symbolikę lunuli? :) Nasi Przodkowie nie postrzegali Bogów jako dobrych a złych... noc nie była zła a raczej straszna (odwieczny lęk przed ciemnością).

Poza tym półksiężyc ma o wiele bogatszą symbolikę niż li tylko muzułmańską np. Matkę Boską Marię często przedstawia się w towarzystwie lub wręcz stąpającą po półksiężycu. A nasza rodzima heraldyka?

Sam motyw półksiężyca jest starszy niż zorganizowany islam...

Wybacz, twoja teoria nie trzyma się kupy :)
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Temat został zablokowany.

Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca 5 lata 10 miesiąc temu #6314

Arturro777 napisał:
matka boska to egipska Izyda .Żydowska wiara to czysty plagiat wiar sumeryjskiej , egipskiej , i babilońskiej nie ma w nich nic co by było prawdą z ich historii po prostu wzięli sąsiadujące religie zmieszali je przypisali sobie wszystkie zasługi i swojemu wymyślonemu Bogu .Po tym co znalazłem nie dawno nie mam już złudzeń to oszuści na niewyobrażalną skalę aż dziw bierze że do tej pory istnieje taki układ

Przecież oni doskonale o tym wiedzą i są z tego synkretyzmu niezmiernie dumni.

Arturro777 napisał:
kiedy zjedli owoc Bóg powiedział teraz będą tacy jak my znali dobro i zło teraz już wiem dla czego to się kupy nie trzymało wszystko bo to zlepek trzech różnych wierzeń .

Ano, nie trzyma się kupy ale zauważ, że przez n stuleci mieli po swojej stronie niezliczoną ilość filozofów i innych doskonale wykształconych ludzi, których jedyną fuchą było udowadnianie ludziom, że tylko i wyłącznie ich wiara w pełni wyjaśnia sens trwania Wszechświata i inne takie tam.

P.S. Jakby co to wszystko, co jest napisane w Biblii staje się idealnie ułożoną układanką, kiedy w tamte wydarzenia wpisze się interwencję obcej cywilizacji :P

No po prostu wtedy wszystko się przecudnie wyjaśnia B)
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc temu przez siristru. Powód: Język!
Temat został zablokowany.

Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca 5 lata 10 miesiąc temu #6315

Wszystko cacy ale my o tym wszystkim wiemy :) Jeśli czujesz, że masz misję by wyjaśniać tą sprawę to spróbuj na opoka.pl :) U nas na prawdę nie ma sensu by wałkować ten temat.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Temat został zablokowany.

Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca 5 lata 10 miesiąc temu #6319

My to wszystko wiemy czujesz w Sobie powołanie Misyjne to działaj ale prywatnie. Rodzima Wiara nie jest nastawiona na misjonarstwo. Mało tego uważam, że powinna tego uniknąć. Nikogo nie można "nawrócić", Człowiek może co najwyżej sam z Siebie stwierdzić, że dany system do niego nie przemawia i się nawrócić jedyny czynnik zaś jaki ma na to wpływ to impuls wewnętrzny wysłany duchowo przez Duchy Przodków lub Bogów. No i takie nawracanie mogło by nas zrównać z Świadkami Jehowy. :)

Zaś portal ZW RW służy Rodzimowierstwu. Zaś Rodzimowierstwa nie można budować na postawie Anty Chrześcijańskiej.

Tak więc z tymi treściami zapraszam na przykład na forumchrzescijanskie.org/ gdzie jest miejsce do rozmów na temat Chrześcijaństwa tutaj jest miejsce do rozmów na temat Rodzimej Wiary Słowian.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc temu przez Twardostoj.
Temat został zablokowany.

Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca 5 lata 10 miesiąc temu #6322

Siristru napisał:
Trygławic napisał:
Po chrystolubcach łatwo jechać, jak z lekturą nt. wierzeń rodzimych jest nie po drodze...
Nie chcę tu nikogo urazić, ale bardzo rzadko zdarza mi się porozmawiać z rodzimowiercą, który ma na tyle szeroką wiedzę o wierze rodzimej, aby konstruktywny dialog li tylko o naszej wierze trwał dłużej niż pół godziny. Zwykle bardzo szybko dyskusja schodzi na inne tematy (wbrew mej woli).
Nie wiem, może to ja mam nieszczęście, a może jednak coś w tym jest - wszędzie krytyka katolików, a o swojej wierze potem ciężko coś konstruktywnego powiedzieć. Nawet przed Zjazdem Rodzimowierczym ludzie postronni, a w miarę przychylnie nastawieni do rodzimej wiary, pisali w komentarzach, że nie rozumieją dlaczego tyle energii pakuje się w krytykę KRK, a tak mało w promowanie naszych idei. Kiedy się czyta wywiad z jednym z czołowych przedstawicieli rodzimowierstwa polskiego, w którym dziennikarz pyta o założenia naszej wiary, a każda odpowiedź owego przedstawiciela brzmi mniej więcej: "(...) bo kościół zniszczył, (...) bo katolicka mentalność (...), ponieważ KRK ma uprzywilejowaną pozycję w Polsce (...)" itp. Przykre to.
Trygławic napisał:
Rodzimowierstwo nie powinno się sprowadzać li tylko do bycia "anty". Jeśli zaś się sprowadza, to znaczy, że ktoś kto prezentuje taką postawę, nie jest w stanie godnie (konstruktywnie) reprezentować swoje wyznanie. Rzutuje to na rodzimą wiarą, jako na infantylne buntownictwo, a nie poważne wyznanie.

Trygławic trafiłeś w 10! Dokładnie tak jest. Ileż to miałem listów w których nadawcy wylewali żale na KRK. Często zdarza się, że rodzimowiercami zostają osoby "obrażone" na KRK lub zainspirowane muzyką do niechęci.

Wiara czy postawa zbudowana na byciu "anty" jest płytka i do nikąd nie prowadzi. Jeśli ktoś się spodziewa, że Rodzima Wiara będzie atakować KRK to jest w poważnym błędzie. Oczywiście, że mamy swoje zdanie na temat wierzeń KRK czy jego filozofii tudzież postaw społecznych... tak samo jak mamy swoje zdanie na temat islamu, judaizmu, bahaizmu czy pastafarianizmu.

W niektórych sprawach jest nam po drodze z KRK w innych nie. Logicznym jest, że czujemy się oburzeni i budzi się nasz sprzeciw kiedy KRK lub jego wyznawcy próbują nas atakować bądź korzystając z uprzywilejowanej pozycji, dyskryminować.

Żyjemy w XXI wieku. Nie ma sensu rozpamiętywać jak to chrześcijanie wprowadzali ogniem i mieczem nowa religię wśród naszych Przodków. To było i się nie odstanie. Lepiej się skupić na budowaniu naszych własnych struktur i społeczności niż w czambuł biadać, ze KRK to i siamto.

My jako Rodzima Wiara nie szukamy konfliktu z KRK ale też nie zamierzamy godzić się na niektóre jego postawy wobec nas.

1. Niech powyższy cytat starczy za komentarz.
2. Chcesz by Rodzimowierców szanowano a nie dyskryminowano to zmień nastawienie i retorykę. Jak Mają nas innowiercy szanować skoro pewni "Rodzimowiercy" sami nie traktują się i swojej wiary poważnie?
Jak Mają nas szanować skoro wszystkie zorganizowane grupy wyznaniowe nie potrafią ustalić i przyjąć dość ogólnych norm, które określą kto może o Sobie mówić Rodzimowierca Słowiański bo obecnie to ktoś se weźmie trochę z Celtów, trochę z Hindusów, trochę z Egiptu, trochę z Ameryk do tego dołoży to co się dowiedział w szkole o Słowianach i mówi o Sobie, że jest Rodzimowiercą Słowiańskim a My niczym nie możemy mu zamknąć gęby bo powie, że Rodzima Wiara nie jest dogmatyczna?
Tylko, że kurna felek nie rozumie, że Rodzima Wiara to nie New Age czy inny misz-masz.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 5 lata 10 miesiąc temu przez Twardostoj.
Temat został zablokowany.

Wiara Słońca przeciw Wierze Księżyca 5 lata 10 miesiąc temu #6325

I tym optymistycznym akcentem zamykam dyskusję - chętnych do wyprowadzania z błędu chrześcijan zapraszam na forumchrzescijanskie.org/
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Temat został zablokowany.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος