• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Książki

Książki 7 lata 3 miesiąc temu #1000

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
Czytanie książek powoli przechodzi do przeszłośći, niestety. A żeby na naszym, ślicznym forum trochę się znowu postów ppojawiło moglibyśmy o tej prastarej sztuce porozprawiać ;)

Ja najbardziej lubię książki historyczne, tudzież fantastkę osadzoną we wczesnym średniowieczu (do fantastyki podchodzę raczej ostrożnie, bo niezwykle jestem czuły na punkcie kretyńskiej, amerkańskiej mody na głupawy humor i oklepane historyjki), czytuję też "ulotki propagandowe" jak to kiedyś powiedział Wizun, bodajże :P Zdarzy się również jakaś klasyka typu Zemsta, Skąpiec itp.

Moje ulubione to Władca Pierścieni, Wiedźmin Sapkowskiego, Kiedy Bóg Zasypia - Rafał Dębski, Wichman: Krucjata - Piotr Owcarz. Słowiańska Moc - Zdzisław Skrok, Dzieje Polityczne Obodrzyców - Adam Turasiewicz, Troja Północy - Zofia Kossak. Ulotki propagandowe Zadrugi: Mit Polski, Na pohybel katolictwu, Polski charakter narodowy, Filozofia Polska - Antoni Wacyk, Jan Stoigniew Stachiniuk. BArdzo podobają mi się też książki Roberta Ludluma - Bourn'y, Pakt Cholcrofta.
Bardzo często wracam do Wyznania Lechickiej Wiary i chylę czoła przed autorem/ami.
Podnieś swą broń, bo tam stoi Twój wróg
To Twoja ziemia, tutaj Ty jesteś panem!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Książki 7 lata 3 miesiąc temu #3769

• Nord
  • Nord Avatar
  • Moderator
Czytanie książek powoli przechodzi do przeszłośći, niestety. A żeby na naszym, ślicznym forum trochę się znowu postów ppojawiło moglibyśmy o tej prastarej sztuce porozprawiać ;)

Ja najbardziej lubię książki historyczne, tudzież fantastkę osadzoną we wczesnym średniowieczu (do fantastyki podchodzę raczej ostrożnie, bo niezwykle jestem czuły na punkcie kretyńskiej, amerkańskiej mody na głupawy humor i oklepane historyjki), czytuję też "ulotki propagandowe" jak to kiedyś powiedział Wizun, bodajże :P Zdarzy się również jakaś klasyka typu Zemsta, Skąpiec itp.

Moje ulubione to Władca Pierścieni, Wiedźmin Sapkowskiego, Kiedy Bóg Zasypia - Rafał Dębski, Wichman: Krucjata - Piotr Owcarz. Słowiańska Moc - Zdzisław Skrok, Dzieje Polityczne Obodrzyców - Adam Turasiewicz, Troja Północy - Zofia Kossak. Ulotki propagandowe Zadrugi: Mit Polski, Na pohybel katolictwu, Polski charakter narodowy, Filozofia Polska - Antoni Wacyk, Jan Stoigniew Stachiniuk. BArdzo podobają mi się też książki Roberta Ludluma - Bourn'y, Pakt Cholcrofta.
Bardzo często wracam do Wyznania Lechickiej Wiary i chylę czoła przed autorem/ami.
Podnieś swą broń, bo tam stoi Twój wróg
To Twoja ziemia, tutaj Ty jesteś panem!

Ciekawostka książkowa 5 lata 11 miesiąc temu #5387

SŁOWO I MIECZ to powieść dziejąca się w XI wieku, w czasach pierwszych Piastów.
Wkraczające na nasze ziemie chrześcijaństwo zmaga się z wciąż jeszcze niepokonanym żywiołem pogańskim. Skrzywdzona przez Bolesława Chrobrego dziedziczka książąt mazowieckich rodzi bękarta Miecława i wychowuje go na mściciela. Za sprawą rodzimych bogów i demonów nadchodzą Czasy Zamętu: trzej synowie Chrobrego giną w niezwykłych okolicznościach, buntują się możni, a lud pali kościoły i morduje znienawidzonych misjonarzy.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Ciekawostka książkowa 5 lata 11 miesiąc temu #5388

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Czy da się może tą książkę znaleźć w emipku ?

Ciekawostka książkowa 5 lata 11 miesiąc temu #5390

• Zadrug
  • Zadrug Avatar
  • Użytkownik
W niektórych księgarniach jest ta książka na zamówienie dostępna....ja już ja przeczytałem od dechy do dechy :)
Tutaj link :
www.skapiec.pl/site/cat/1016/comp/733947
Jaksar
Ostatnio zmieniany: 5 lata 11 miesiąc temu przez Zadrug. Powód: dodanie linku na zakup ksiazki

Ciekawostka książkowa 5 lata 11 miesiąc temu #5391

Pogan napisał:
Czy da się może tą książkę znaleźć w emipku ?

Tak, można ją tam znaleźć :)
Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Jare Gody 20.03.2019 20:00 4 Dni Jare Gody

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος