• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Książki

Książki 2 lata 1 miesiąc temu #8566

• Vilkan
  • Vilkan Avatar
  • Użytkownik
Pierwsze książki, jakie w ogóle samodzielnie czytałem, to byli "Zwiadowcy" Johna Flanagana. Zacząłem w wieku 10 lat i przez długi czas uważałem, że ta seria to mistrzostwo, cud-miód i nie ma bata, żeby ktoś tego nie zekranizował. Po jakimś czasie umiem już bardziej chłodno spojrzeć na "Zwiadowców" i poddać ich krytyce, a nie ubóstwiać ;) I szczerze arcydzieło to nie jest – świat przedstawiony chwilami niezwykle dosłownie zżyna od rzeczywistego, bohaterowie po pewnym czasie nabierają dość stabilnego charakteru, a część rzeczy da się przewidzieć. Mimo to Flanagan pisze lekko, przyjemnie i wciągająco, a "Zwiadowcy" mogą doskonale wprowadzić w zamiłowanie do książek. I właśnie za to wciągnięcie do czytelnictwa – i z sentymentu – uważam to za udaną pozycję ^^ Od jakiegoś Flanagan pisze też "Drużynę", gdzie jest to w pewnym sensie rozwinięcie wszechświata znanego ze "Zwiadowców", klimaty te same.

Teraz kończę powoli "Zbrodnię i karę", klasyk literatury rosyjskiej. Zadowolony jestem bardzo; psychologia, kryminał, gierki międzyludzkie – cudeńko :D Rodia niezwykły ^^ W dodatku momentami przypomina mi Dead Note'a, gdzie Raskolnikow to Raito, a Porfiry to L ;)
Czy szczęśliwi są ludzie,
Którzy żyją w ułudzie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Książki 2 lata 1 tydzień temu #8603

• Gryzek
  • Gryzek Avatar
  • Użytkownik
Ja mam maraton z Tolkienem. Przeczytałem Hobbita, który swoim bajkowym klimatem bardzo mnie urzekł, a teraz lecę z pierwszym tomem Władcy Pierścieni.
Myślałem, że po obejrzeniu filmu książka mnie nie wciągnie, ale jednak książka lepsza od ekranizacji.
Wszyscy narzekają na to, że Tolkien tak rozwlekle pisał o przyrodzie, a dla mnie to plus.
Chyba dlatego, że podobnie jak autor jestem mocno związany z przyrodą i tak jak on ubolewam, że ludzie coraz mniej żyją z nią w zgodzie.

Książki 1 rok 10 miesiąc temu #8633

Od dawan próbuje z małym powodzeniem zapoznać się z mitologia słowian. Rzecz polega na tym, że interesuje się wierzeniami starożytnym i innymi (przykładowo mitologie grecką mam w malym paluszku co potwierdza wysokie miejsce w ogólnopolskim konkursie). Nie jestem jednak fanką zdobywania informacji z sieci, bo wolę mieć to na papierze, w książce (co chyba nietypowe u 17-latki). Skoro trafilam na forum przedstawicieli odradzania wiary dawnych Słowian chcę z tego skorzystać i zapytać:
Jaka książka będzie najwierniej opisywała stworzenia tej wiary, bogów, mity i opowieści o powstaniu wszystkiego?
Uważacie za godne pozycję takie jak np.
  • "Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści" - Ł. Wierzbicki
  • "Mitologia słowiańska i polska" - A. Bruckner
  • może bestiarjusz?
  • czesto wspominana księga welesa (ktorej zarzuca się bycie falsyfikatem)
Może coś innego? Zależy mi na jak najwyższej ilości informacji w w miarę rzetelnych w jednej pozycji.
Prócz hobbistycznej ciekawości i gromadzenia informacji o mitologiach z różnych stron świata kieruje mną chęć napisania książki inspirowanej tą wiarą.

Książki 1 rok 4 miesiąc temu #8720

Ja uwielbiam fantastykę w prawie każdej formie tylko nie książkowej,byłam w stanie przeczytać tylko Harrego Pottera,Władcę Pierścieni i Hobbita.Teraz męczę Silmarillion i mam w planach zabrać się za dzieci Hurina a poza tym w ogóle mnie nie ciągnie do innych tego typu książek.
Za to uwielbiam horrory i kryminały,czytam je maniakalnie.
aranelelbereth.tumblr.com
zenbudda.blogspot.com
Bóg istnieje dla tych,którzy w niego wierzą.
Bóg nie istnieje dla tych,którzy w niego nie wierzą.

Książki 1 rok 2 tygodni temu #8838

Podbijam temat. Robię spis dobrych pozycji. Ktoś coś jeszcze dorzuci? :silly: :evil: :cheer:
,,Na słowiańskiej góry szczycie
Pod jasną nadziei gwiazdą,
Zapisuję wróżby słowa:
Wróci, wróci w stare gniazdo
Stare prawo, stara mowa,
I natchnione Słowian życie.”
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Logowanie

Najbliższe święto

Jare Gody 20.03.2019 20:00 4 Dni Jare Gody

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος