TEMAT: "(...) archaiczny język pradawnych Słowian" KINO

"(...) archaiczny język pradawnych Słowian" KINO 6 lata 4 tygodni temu #5733

Przygotowania do "Władczyni lasów"Ruszyły przygotowania do nakręcenia fanowskiego filmu o przygodach Kriss de Valnor i jej bandy, który opatrzony został tytułem "Władczyni lasów". Projekt realizowany jest przez duet artystyczny Siostry Bui przy współpracy z Murena pictures.

Zdjęcia do filmu odbywać się będą w podlubelskiej wsi Gardzienice w drugiej połowie lipca. Za kamerą staną Mai Bui-Ngoc i Severine Walter. W rolach głównych wystąpią: Chi-chi Ude jako Kriss de Valnor, Magdalena Kielar, Marta Suzin oraz Włodzimierz Dembowski. W projekcie wezmą również udział adeptki Szkoły Wachlarzy założonej przez Julię Bui-Ngoc i Katarzynę Stefanowicz. Muzykę skomponują Ifi Ude, Jarosław Jóźwik oraz Agnieszka Mendel. Scenografią zajmie się Zofia Lubińska. Za charakteryzację i kostiumy odpowiadać będzie Kamila Czerwińska. Rekwizytami zajmie się rzeźbiarz Przemysław Pietrzak. Wciąż trwa kompletowanie ekipy.

Film zostanie nakręcony w skonstruowanym specjalnie na jego potrzeby archaicznym języku pradawnych Słowian, opartym przede wszystkim o język staro-cerkiewno-słowiański. Przekładem scenariusza zajęła się ukrainistka i tłumaczka książek fantasy Iwona Czapla.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

"(...) archaiczny język pradawnych Słowian" KINO 6 lata 4 tygodni temu #5734

Projekt ma już swoją stronę - warto zobaczyć :)

wladczynilasow.blogspot.com/
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 60 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος