TEMAT: Nowy kawałek Donatana

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6234

Donatan-Cleo "MY SŁOWIANIE"

Zobaczcie, posłuchajcie i oceńcie :)
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6237

Cóż teledysk ewidentnie hmm... seksistowski i sugeruje, że nasze Słowiańskie niewiasty są dosyć płoche, że się tak wyrażę. Natomiast sam Donatan chyba niema najwyraźniej pomysłu na Swoje utwory skoro skupia się tylko na takich tematach tandetnej Muzyczki. :) Co symbolizuje poniższe zestawienie. :(

Cóż dla obecnej sceny showbiznesu widocznie bardziej się podobają takie biesiadne i seksualne niż wzniosłe "bogoojczyźniane", że zacytuję. :)
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6246

Jak dla mnie to zdecydowanie najgorszy utwór roku, który Słowian dotyczy zarówno pod względem wizualnym jak i muzycznym. Ale nie ma co się dziwić, że i taka muzyka znajduje swoich amatorów, w tym wypadku hiphopowców z ulicy, którzy oglądają takie teledyski po to, aby napatrzyć się na falujące cycuszki ;)

A za najlepszy kawałek uważam ten: (i komentarz + 20 do fejmu :D)

Kto ty jesteś? Polak mały,
Polak – znaczy człowiek śmiały,
Śmiały myślą, mową , czynem,
Polak – prawym Słowianinem,
A Słowianin – to poganin!
Tako uczą mię rodzice,
Tako wierzę. Tym się szczycę.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Kamcio Jumper.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6251

Panowie... nieco za bardzo się spięliście oglądając/słuchając kawałka Donatana :) Widzę to nieco inaczej :) Za wspaniały uważam fakt, że taki producent jak Donatan zainteresował się słowiańskim i folkowym klimatem. Że stara się go włączyć do sceny hiphopowej, przemycić w nim elementy rodzimowiercze.

Nigdy nie spotkałem Donatana ale kilka razy czytałem jego wypowiedzi... w których określa siebie jako rodzimowiercę (!).

Nie ma co wieszać psów na kolesiu który robi fajną robotę. Czy toładne to faktycznie rzecz gustu: może się podobać lub nie... ale na pewno nie można przejść obok tego obojętnie.

Że seksizmem trąca? :) Twardostoj posłuchaj pieśni ludowych. One ociekają wręcz seksem :) To był jeden z głównych tematów pieśni ludowych... i nie ma się czego wstydzić. Polecam chociażby współczesne aranżacje Kapeli ze Wsi Warszawa.

Muzyka hiphopowa jest dość specyficzna i ma dość specyficznych odbiorców.. by nie powiedzieć dosadniej :) Dlatego taki styl...

A czy tekst nie mówi prawdy? Czy to nie szczycimy się pięknymi kobietami? :) Aha, no i komentarz na początku wiele wyjaśnia, nieprawdaż? :D

Mi się podoba jak najbardziej. Może nie puścił bym tego mojemu dziecku... ale sam chętnie posłucham i zawieszę oko ;) Nie bądźmy pruderyjni :D
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6253

Cóż Siristru teledysk to jedno i są różne gusta choć jest na czym oko zawiesić ale jest jeszcze sprawa tekstu, który już nie jest zbyt dobrze przemyślany o czym już pisałem:
Twardostoj napisał:
Cóż teledysk ewidentnie hmm... seksistowski i sugeruje, że nasze Słowiańskie niewiasty są dosyć płoche, że się tak wyrażę.

Widocznie jednak Mnie nie zrozumiałeś więc napiszę dosadniej z tekstu wynika przekaz jakoby nasze Panie były lekkich obyczajów kokietkami, które niczego nie mogą osiągnąć inaczej jak flirtując czy wręcz wskakując do łóżka o czym świadczy następujący cytat "My Słowianki wiemy jak użyć mowy ciała wiemy jak poruszać tym co mama w genach dała" bo to, że Słowiańskie Kobiety są uznawane nie tylko przez nas Słowian za najpiękniejsze to już inna para kaloszy lecz mógł to przekazać w inny sposób używając innych słów. Po za tym co innego pieśni weselne, które rzeczywiście ociekały seksem a co innego pieśni zwykłe, które już tyczyły życia powszechnego.
Natomiast sam Donatan chyba niema najwyraźniej pomysłu na Swoje utwory skoro skupia się tylko na takich tematach

Zaś co do tego to nie ma chyba, żadnych wątpliwości. Uważa, że ma jakieś Prawa do tego utworu tymczasem mignął ledwo kilka razy niczym statysta a przez cały utwór chował się za niewiastami, które mu napędzają klienteli. Bo co on zrobił: zadął w róg, podnosił jakieś tabliczki z numerami, robił coś w stodole z miotłą czy grabiami i na koniec pokazał się z akordeonem, nie zaśpiewał nawet jednego wersetu czyli robił wszystko to co mógł robić statysta. Tymczasem sam zaznaczasz, że to "jego utwór". Więc twierdzenie, że nie ma najwyraźniej pomysłu na swoją twórczość innego jak korzystanie z tematów seksualnych jest w pełni uzasadnione. Może by tak coś bardziej wzniosłego a no tak on jest tylko taki w klimatach niskich pobudek.

Po za tym co w tym Rodzimowierczego?!?!?! ani Słowa o Wierzeniach, Bogach o seksie czy śpiewanie o seksie świadczy o tym, że jest to Rodzimowiercze? Zaś do zachwalania Polski i Polskiej Ziemi, Niewiast nie musiał wykorzystywać tej tematyki no chyba, że nic sobą nie reprezentuje. :)
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Twardostoj.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6257

• katiusza
  • katiusza Avatar
  • Użytkownik
To ja się wypowiem jako kobieta :laugh:
Osobiście ten utwór średnio do mnie przemawia. Nie dlatego, że czuję się urażona czy coś w tym stylu. Po prostu wolę trochę inny typ muzyki jeśli chodzi o tematy rodzimowiercze, tekst już w ogóle nie powala, ale...
Tej muzyki słucha mnóstwo osób. Naprawdę mnóstwo (całego facebooka mam zawalonego przez linki rozmaitych osób do tego właśnie utworu, a niewielu mam znajomych słuchających hip hopu).
Być może duża część z tych ludzi wpisze sobie w wyszukiwarkę hasło słowianie, część pewnie to potraktuje tylko jako ciekawostkę, ale druga część od tego rozpocznie swoje zainteresowanie rodzimowierstwem.
Bez przesady z reklamą, ale fajnie gdyby świadomość społeczeństwa wzrosła.

Twardostoj, swoją drogą to tekst nie jest jakiś potwornie seksistowski jeśli pomyślisz sobie o tym, że niektórzy rodzimi raperzy raczą tekstami typu "ej suczki znamy wasze sztuczki", ewentualnie "je...ć mi się chce"

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 2 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος