TEMAT: Nowy kawałek Donatana

Nowy kawałek Donatana 5 lata 6 miesiąc temu #6340

twardostoj mysle nie rozumiesz o co chodzi w tym wszystkim .mowisz o walorach artystycznych w tej muzyce i o showbiznesie i seksizmie!kolego jeszcze 10 lat temu malo kto odwazyl sie cos nakrecic o slowianach .donatan uswiadamia mlodych ludzi o rodzimej wierze i nie wazne jakie walory artystyczne ma jego muzyka ale na dzien dzisiejszy ten utwor na ponadz 17 mln odslon i niech 5ciu procentom mlodych ludzi zaswieci sie lampka nad glowa i niech zaczna szukac czytac i poznawac prawde to bedzie ogromny sukces .rozne drogi prowadza do celu i niech dzieki tej muzyce choc troche spoleczenstwa otworzy oczy to bedzie dobrze
Ostatnio zmieniany: 5 lata 6 miesiąc temu przez Hubertus.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 6 miesiąc temu #6341

Zgadzam się, hip hop to muzyka bardzo nośna. Byle łepek teraz jej słucha. A dzięki takim utworom mogą (może po raz pierwszy w życiu) usłyszeć, że jest Słowianinem. Kto wie ilu pójdzie za ciosem.

Propagowanie slawizmu czy wręcz rodzimej wiary powinno odbywać się każdymi dostępnymi środkami przekazu czy to metal, folkrock, folk, hip-hop, elektronika, reggae czy cokolwiek innego.
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 6 miesiąc temu #6342

• katiusza
  • katiusza Avatar
  • Użytkownik
Dokładnie i nawet jesli w tekście nie ma nic konkretnego dot.kultury słowiańskiej, tak jak chociażby w 'Historii pewnego dębu' Bas Tajpana to miło, że w ogóle temat został poruszony w pozytywnym kontekście, a nie w znaczeniu palmy heretyków na stosie ;)

Nowy kawałek Donatana 5 lata 5 miesiąc temu #6401

Wywiady z Donatanem i CLEO :)

Mój szacunek wzrasta :)

A rozbawiła mnie reakcja Polek za granicą. Pań "ekspertów":

Ostatnio zmieniany: 5 lata 5 miesiąc temu przez siristru.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 5 miesiąc temu #6404

Chyba czas na łyżkę dziegciu:
www.wprost.pl/ar/427000/Donatan-Kosciol-...-obcej-kultury/?pg=1

Donatan napisał:
Kultywujesz jakoś tę wiarę? Dziady, noc Kupały...

Nie. Właśnie to jest piękne w rodzimowierstwie, że nie musisz niczego kultywować, pokazywać, że dokądś chodzisz. Dziś religie są bardzo mocno na pokaz. Trzeba manifestować, że chodzę, daję, przynależę. A tu nie musisz przynależeć do niczego. Wystarczy, że wierzysz i to czujesz. Chociaż przy pracy nad „Równonocą” jeździłem na zjazdy rekonstruktorów.

Dawno nie widziałem głupszej wypowiedzi o rodzimej wierze Słowian. Niestety Donatan przedstawia ją jako wyznanie zupełnie niepoważne, naraża rodzimowierstwo na śmieszność. Cóż to bowiem za wiara, która zupełnie nic nie wymaga od wyznawcy? Donatan niestety nie rozumie czym jest nasze wyznanie.
Żmisław Trygławic

Nowy kawałek Donatana 5 lata 5 miesiąc temu #6409

Faktycznie, to fatalna wypowiedź... Widzę w tym raczej brak wiedzy niż przekonanie. A brak wiedzy można uzupełnić... a już jakiś czas temu chciałem napisać do Donatana... zobaczymy ;)

Wiem, że na Wolinie, podczas nagrywania teledysków raperzy mocno "odbili" się od wojów i rekonstruktorów. Nastroje serdeczne nie były. Wojom trudno "przełknąć" ziomalstwo (gwiazdorzenie?) raperów. Ale znam te opowieści z drugiej ręki. Anthonymk widział to na własne oczy ;)

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 25 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος