TEMAT: Nowy kawałek Donatana

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6410

A teraz bardziej akceptowalne? :D

Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6412

No, jeśli Donatan będzie wykazywał jakąś skłonność do wchłaniania wiedzy nt. rodzimej wiary, a nie okopie się w swych nieco dyletanckich poglądach na jej temat, to jakaś nadzieja zawsze pozostaje...

Człowiek ten źle mi się kojarzy z jeszcze jednego względu - z tego jak wykiwał Percivala pod względem m. in. finansowym, ogólnie wykazał się brakiem honoru. Z Mikołajem z Percivala rozmawiałem o tym osobiście, nie chcę wchodzić w szczegóły, ale po tym co usłyszałem nikt normalny Donatana szacunkiem by nie darzył.

Zaś co do jego twórczości, to jest strawna w odbiorze, ale nie porywa mnie. Niektóre teksty, jak osławione "tajskie cipki" rujnują przekaz niemal doszczętnie. W sumie jedyną zaletą jest dla mnie to, co już było tu podnoszone - docieranie do szerokiego grona ludzi z odwoływaniem się do słowiańskiej kultury.
Żmisław Trygławic

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6413

Już się dzięki Donatanowi i Cleo oraz utworowi "My Słowianie" kreują jakieś "gwiazdki" z V-Unit choć ich klip gdyby nie duża popularność "My Słowianie" nie miałby racji bytu. Tak więc wątpię by cel, na który liczą niektórzy (dotarcia do mas) odniósł sukces.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Co prawda mimo, że nie przepadam za bardzo za Donatanem to nie mogłem się powstrzymać od komentarza.
"Głód, powietrze, ogień, woda
I wszelaka zła przygoda
Będą temu, kto by starą
Ojców swoich wzgardził wiarą!"

Fragment Pieśni Bojana
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Twardostoj.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6414

No cóż, nie mogę się wypowiadać na temat czegoś czego nie słyszałem... jeśli to co mówisz jest prawdą to faktycznie fatalnie.

Równonoc była ciekawym projektem wizualnym i muzycznym. problem przeważnie leżał w tekstach (co poniektórych). Momentami teksty były zupełnie "od czapy" vide tekst Soboty i nie miały z klimatem nic wspólnego.

Utwór "My Słowianie" zdecydowanie lepiej się plasuje. To, że jest parodiowany tylko potwierdza jego sukces.

Niestety Donatan ma tylko FB... a ja konta tam nie mam (i nie zamierzam mieć). Ale chętnie bym z nim porozmawiał :)
Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.

Nowy kawałek Donatana 5 lata 7 miesiąc temu #6431

• kat666i
  • kat666i Avatar
  • Użytkownik
Co do Donatana muzyki , nie mój klimat.
Ale jestem mu wdzięczny za ten szlak po którym idzie. na pewno nie jest to nic złego w naszym kierunku wręcz przeciwnie.
Dzięki jego kawałkowi "My Słowianie" nawet moja żona bardziej czuje klimat słowiański. Jest jedną nogą w kościele a drugą w pięknej słowiańskiej kulturze.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc temu przez Twardostoj. Powód: Literówki :P

Nowy kawałek Donatana 5 lata 4 miesiąc temu #6571

• wojmil
  • wojmil Avatar
  • Użytkownik
Antek z Mańką tak wywijał
aż ją chwycił za specyjał
a ona go za onego
tańcowali powolnego

Dziękuję ci, Wojtek
za piscołkę z portek
tak ci pięknie grała
aże dupka drgała
:laugh: :laugh: :laugh: Dawniej dużo kaset z wiejska muzyka i podobnymi tekstami było dostępnych, jak "Wiejskie Przyspiewki", albo "Kieleckie Przboje". Co do donata to nie wiem nawet czy warto jest się rozwodzić za bardzo nad tym kawalkiem. Jeżeli on przedstawia slowianszczyzne w ten sposób to znaczy ze jest pięknie ograniczony i ma mało wiedzy na ten temat. Jedynym chyba plusem to sa dorodne panie z fajnymi cycuszkami ;)

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 30 Dni Kupała

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος