TEMAT: Nowy kawałek Donatana

Nowy kawałek Donatana 5 lata 3 miesiąc temu #6603

• Sowa
  • Sowa Avatar
  • Użytkownik
Witam,

co prawda temat liczy już 4 strony i powiedziano w nim chyba już wszystko, ale pozwólcie, że dorzucę swoje spostrzeżenia.

Zgadzam się w zupełności z Twardostojem, ten klip ewidentnie odwołuje się do stereotypu łatwej słowianki. Niestety opinia o Słowiankach (w szczególności o Rosjankach, Ukrainkach, ale także i o Polkach od kiedy nastąpił masowy exodus Polaków z kraju) na zachodzie jest wśród mężczyzn zła. I nie wzięła się niestety znikąd... Oczywiście generalizuję, ale taki stereotyp istnieje. Bo Słowianki pochodzą raczej z krajów biedniejszych i są często postrzegane jako takie, które olśnił poziom materialny na zachodzie i dla pieniędzy są w stanie zrobić bardzo wiele. Jakie mogą być inne przyczyny takiego prowadzenia się wielu Słowianek na zachodzie? Może to, że wyjechały z kultur jednak dużo bardziej tradycjonalistycznych do "zabawowego" zachodu i teraz czerpią pełnymi garściami z tej "wolności". Ogólnie mówiąc, jest to pewnie bardzo złożone zagadnienie.

(Zaznaczam, że nie mówię tu, że WSZYSTKIE słowiańskie emigrantki tak się zachowują, więc proszę mi nie zarzucać, że kogoś obrażam czy że wrzucam wszystkie Słowianki do jednego worka, może to nawet i mniejszość Słowianek się tak zachowuje na zachodzie, mimo to wyrabiając większości złą opinię :( )

Tyle o zjawisku socjologicznym. Ale jak to się ma do Donatana i jego ekhm... utworu? Otóż nie uważam, że to jest reklama dla Słowiańszczyzny, folkloru, lecz prymitywny pamflet. Czymś zupełnie innym są ludowe piosenki przepełnione naturalną witalnością i zdrową seksualnością, a innym taka wulgarna piosenka. Jak dla mnie odwołania do, nazwijmy to po imieniu, negatywnego obrazu puszczalstwa Słowianek jest ewidentne, już bym wolała, żeby taka "reklama" folkloru nie powstała, niż żeby powstało g... które powiela antysłowiańskie stereotypy :/
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 miesiąc temu przez Sowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowy kawałek Donatana 3 lata 7 miesiąc temu #7740

• Pacek
  • Pacek Avatar
  • Użytkownik
Osobiście nie przepadam za "słowiańskim" albumem Donatana. Byłoby super gdyby z tego albumu wykasować warstwę lityczną i zostawić samą muzykę - oo tak wówczas mógłbym się w tym albumie "rokochać". Bez dwóch zdań Donatan zna się na tworzeniu dobrych podkładów muzycznych. Niby tam wszystko gra, niby jest spoko - ale jakoś nie mogłem i nie mogę wkręcić się w album. No ale z drugiej strony słowiańska produkcja Donatana zdobyła naprawdę ogromny rozgłos - i dobrze! Wielu młodych, nieświadomych ludzi dzięki tej płycie z pewnością doczytało kilka rzeczy i być może "coś" w nich urośnie. Jeżeli będzie to nawet niewielki zalążek słowiańskiej świadomości - to jest sukces. Ode mnie brawa dla Donatana za produkcję, a najlepszy kawałek z płyty to hmmm...

Goreją Wici w czas rokowy,
Dziś znów jak przed tysiącem lat,
Posłanie niosą masławowe
I budzi się słowiański świat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 30 Dni Kupała

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος