TEMAT: Narodziny

Narodziny 4 lata 9 miesiąc temu #6735

• katiusza
  • katiusza Avatar
  • Użytkownik
Po długiej przerwie wracam na forum z pewnym pytaniem.
Nie znalazłam podobnego tematu na forum, więc mam nadzieję, że się nie powtórzę.
Ostatnie Szczodre Gody okazały się dla mnie i mojego towarzysza bardzo... szczodre i tuż przed Świętem Plonów spodziewamy się efektu ;)
W związku z tym chciałam zapytać tych z Was, którzy już dzieciaki posiadają, czy są jakieś (pytam o takie, które ewentualnie sami stosowaliście) obrzędy/zwyczaje związane z narodzinami dziecka. Wiem, że w internetach można znaleźć co nieco, ale mi chodzi o informację od osób, że tak się paskudnie wyrażę 'praktykujących'.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Narodziny 4 lata 9 miesiąc temu #6736

• Pogan
  • Pogan Avatar
  • Użytkownik
Dziecka nie posiadam, acz wiem coś niecoś :P Po pierwsze to czerwone wstążki przywiązane do kołyski, żeby odstraszyć "złe". :) No i najważniejsza znana mi ceremonia związana z narodzinami to ofiara dla Rodzanic! Koniecznie miska kaszy ( i zdaję mi się, że miodu, ale tak czy siak im więcej tym lepiej):) No i w czasie noszenia dziecka kobieta nie powinna się przemęczać, nosić korali na szyi, ani nie powinno się jej odmawiać. :)

PS Gratuluje dzidziusia, mam nadzieję, że to będzie kolejny mały rodzimowierca. :)

Narodziny 4 lata 9 miesiąc temu #6742

Z tego co pamiętam kawałek pępowiny zachowywano :P Generalnie F. Kotula "Przeciw Urokom" - tam jest o tym dość dużo, a książka taniutka.
Żmisław Trygławic

Narodziny 4 lata 8 miesiąc temu #6765

• katiusza
  • katiusza Avatar
  • Użytkownik
Dzięki za odpowiedzi ;)
Nie wiem co Młoda wybierze, bo generalnie chcemy jej pozostawić wybór, ale na pewno Rodzimowierstwo pozna i to najwcześniej jak się da :)
Na Święto Plonów może jeszcze nie uda nam się przybyć, ale o ile nie będzie np. rzęsistego deszczu to na Dziadach na pewno się pojawimy.
PS. Tak dla braku wątpliwości - oczywiście chrzcin nie planujemy :laugh:

Narodziny 4 lata 4 miesiąc temu #7044

• Bożena
  • Bożena Avatar
  • Użytkownik
Szcześliwa ta wasza córeczka że będzie mogła poznać tak wspaniałoa wiarę jak RODZIMOWIERSTWO Przynajmniej nie nasiąknie przodującym wyznaniem w tym kraj.Oby więcej takich dzieci

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 55 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος