TEMAT: Lalek - Brzask Bogów

Lalek - Brzask Bogów 3 lata 1 miesiąc temu #8003

Coś niesamowitego! Otwierający utwory to Hymn do Swaroga!
"Brzask Bogów" to debiutancki album formacji Lelek.

Zapomniane teksty XIX i XX wiecznych poetów: Ryszarda Berwińskiego, Władysława Broniewskiego, Antoniego Wacyka i Ryszarda Danekiego, uzupełnione współczesnymi wierszami twórców młodego pokolenia: Tomasza "Georgigenesa" Połońskiego i Jakuba Zieliny.

Oryginalne instrumentarium, obejmujące analogowe syntezatory Mooga i Hammonda, tradycyjne polskie membranofony i chordofony (fidel płocka, lira korbowa), bliskowschodnie lutnie oraz etniczne perkusjonalia trzech kontynentów.

Supergrupa, reinterpretująca najciekawsze poematy i pieśni odwołujące się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny. W jej skład wchodzą:

Michał Rudaś
Maciej Szajkowski (KzWW, R.U.T.A)
Kamil Rogiński (ŜANĜO)
Jakub Koźba (Power Of Trinity)
Piotr Stefański (Studium Instrumentów Etnicznych)
Patryk Kraśniewski (Vavamuffin, Patryk Kraśniewski Trio)

Grono niezwykłych gości. W nagraniu materiału na płytę udział wziął żeński front KzWW, czyli Magdalena Sobczak, Sylwia Świątkowska oraz Ewa Wałecka, a także Tadeusz Konador, Maciej "Maćko Korba" Cierliński, Mikołaj Janowski, Mikołaj Rybacki oraz Artur Beling.

Koncept - Maciej Szajkowski
Produkcja - Kamil Rogiński, Maciej Szajkowski, Mariusz Dziurawiec, Jarosław Smak
Mix, mastering - Studio AS One - XI -XII.2015, I.2016 - Mariusz Dziurawiec, Jarosław Smak
Projekt graficzny, skład - Czarli Bajka oraz Paweł Sky (logo)
Konsultacja naukowa - dr Jakub Zielina, dr Łukasz Maurycy Stanaszek

wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,53340

Само слога Славjанa спашава - Свуда пођи, својој кући дођи.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lalek - Brzask Bogów 2 lata 10 miesiąc temu #8214

Dzięki przyjacielu, że to tu wrzuciłeś, inaczej bym chyba tego nie znalazł :cheer:
Płytę dzisiaj zakupiłem w empiku (jakieś 43 zł), warto, podnosi na duchu.
Po prostu śpiewane modły do Naszych Wielkich Bogów. Sława!

Lalek - Brzask Bogów 2 lata 6 miesiąc temu #8362

Słuchałem cały album. Jest podniosły, ale jednocześnie wesoły, nie przygnębiający, po za tym na wskroś słowiański. Melodię utworów tworzą często instrumenty, pochodzące z czasów starożytnych i wczesnego średniowiecza. Słowa piosenek też są piękne, bardzo poetyckie, niektóre znane, jak "Pieśń Bojana", inne to już twórczość własna autorów. Album jest też bardzo ładnie wydany, z książeczką na temat rodzimej wiary Słowian. Zaskakująca jest też jego dobra dostępność- można go kupić np. w Empiku za 40 zł.
Liczę na to, że nie skończy się na jednej płycie i powstaną kolejne, w podobnej tematyce, gdyż jest to znakomita promocja rodzimowierstwa.

Lalek - Brzask Bogów 2 lata 4 miesiąc temu #8519

• sylwius
  • sylwius Avatar
  • Użytkownik
Jestem zaskoczona, że mi się spodobało bo nigdy nie słuchałam akurat takich dźwięków. Bardzo ciekawe. Muszę posłuchać całości i poszukać płyty.

Logowanie

Najbliższe święto

Kupała 20.06.2019 20:00 25 Dni Kupała

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος