TEMAT: Piosenka po polsku w „mrocznym” klimacie

Piosenka po polsku w „mrocznym” klimacie 2 lata 6 miesiąc temu #8601

• Vilkan
  • Vilkan Avatar
  • Użytkownik
Dane mi było już poznać, że osoby z tego forum często mają patriotyczne nastawienie i słuchają sporo muzyki. Dlatego pomyślałem, iże nie najgorszym pomysłem będzie rzucić tu takie zagadnienie muzyczne.

Mianowicie: poszukuję piosenki po polsku, która miałaby „mroczne” i / lub mocne brzmienie (ale nie chodzi mi o cover metalowy, a po prostu o utwór o takim charakterze) oraz najlepiej silny tekst, powiedzmy o potężnym przesłaniu, takim wręcz inwazyjnym, krwawym – coś w tę stronę :evil: I też dobrze by było, jakby to właśnie było coś patriotycznego (ale niekoniecznie).

A pytam dlatego, że uwielbiam krzepkie utwory rosyjskie / radzieckie w takim guście. Bardzo mi też podchodzi hymn Czarnogóry, także mroczny, i Warszawianka z 1905 roku – tekst ma to porządny i brzmienie w temacie. No i właśnie chciałbym coś takiego polskiego odszukać. Znaczy wiem, że Warszawianka jest po polsku, ale coś jeszcze bym chciał poznać, niekoniecznie tak „ludowego” ;)
Czy szczęśliwi są ludzie,
Którzy żyją w ułudzie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Piosenka po polsku w „mrocznym” klimacie 2 lata 6 miesiąc temu #8602

Proszę cię bardzo, dodatkowo polecam Hammer Of Hate Słowianie oraz wiele innych jak chcesz to mogę wrzucić linki.

Piosenka po polsku w „mrocznym” klimacie 2 lata 5 miesiąc temu #8617

• Vilkan
  • Vilkan Avatar
  • Użytkownik
Ohoh :laugh: Dziękuję za odpowiedź, chociaż nie do końca o to mi chodziło :D Tekst jest, owszem, mocny – jak i cały kawałek – ale to właśnie jest czysty metal w dodatku cały na ryku ;)
Czy szczęśliwi są ludzie,
Którzy żyją w ułudzie?

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 1 Day Święto Plonów

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.
1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος