TEMAT: Neopoganie przeciw walentykom

Neopoganie przeciw walentykom 9 lata 5 miesiąc temu #785

 • Sokul
 • Sokul Avatar
 • Offline
 • Zrzeszony
 • Posty: 19
Tak brzmi nagłówek artykułu w wyborczej 10,02,10 (wkładka Szczecin)
"Poważny" artykuł oparty między innymi na wikipedi i tzw anonimowym mieszkancu Szczecina w najprostszym tłumaczeniu pokazuje jak nie odpowiednie w dzisiejszych czasach jest pamięć o tym skąd pochodzimy wręcz tłumaczenie ze plakaty o treści pier... <editADMIN> walentynki, Noc Kupały OK
w jakiś nie sprecyzowany sposób łamią prawa człowieka
Całość kończy wypowiedz Macieja Bernatta, prawnika z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
"Każde miasto powinno wytoczyć wojnę takim organizacjom (...) To prokuratura czy policja powinny wziąć pod lupę takie grupy i jeżeli okaże się, że łamią prawo, wszcząć postępowanie"

Powyższe jak i niedawny neewsweek powoli przekonują mnie stwierdzenie że z Głupimi nie wygrasz
Ostatnio zmieniany: 5 lata 8 miesiąc temu przez anthonymk.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Neopoganie przeciw walentykom 9 lata 5 miesiąc temu #1640

 • Nord
 • Nord Avatar
 • Offline
 • Moderator
 • Posty: 292
niestety, na głupotę lekarstw jeszcze nie wynaleziono... :S Aż przykro czyta się wypociny tego (...).

"Przeciwstawiamy się mieszaniu kultur, języków, narodów i ras! Zemsta jest podstawowym prawem człowieka. Pamiętamy jednak o tym, aby nie mścić się na swoich! Wykorzystujemy swoją wrożdę (słowiańska zemsta rodowa) przeciwko najeźdźcom, których nigdy nie brakuje! Publiczne wykonywanie kary śmierci uważamy za zemstę całego narodu, za krzywdy wyrządzone któremukolwiek z nas!"
naprawdę dobry tekst! :cheer:
Podnieś swą broń, bo tam stoi Twój wróg
To Twoja ziemia, tutaj Ty jesteś panem!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Neopoganie przeciw walentykom 9 lata 5 miesiąc temu #1641

 • Sokul
 • Sokul Avatar
 • Offline
 • Zrzeszony
 • Posty: 19
Akurat przytoczony fragment jest elementem statutu Niklota
a tu całość:
Nasz stosunek do:

Europy: Zamierzamy żyć i współistnieć pokojowo z innymi państwami tego kontynentu, na zasadzie zdroworozsądkowej: każdy panem w swoim domu!!! Zdajemy sobie sprawę z faktu bycia pomiędzy Południem a Północą oraz między Wschodem a Zachodem. To daje nam możliwość decydowania o losach tego kontynentu. Nie odrzucamy osiągnięć innych państw europejskich, gdyż przepływ kulturowy jest podstawą rozwoju dynamicznych struktur społecznych.

Globalnej wioski: Przeciwstawiamy się mieszaniu kultur, języków, narodów i ras!!! To właśnie różnice między ludźmi dają piękno świata i pozwalają mu się rozwijać!

Śmierci: Członkowie Stowarzyszenia „Niklot” nie umierają! Odchodzą!!! Ktoś, kto się wybitnie zasłużył dla budowy gmachu narodowej twórczości, dzięki aktywności w swoim życiu jest zawsze obecny w życiu swoich potomnych!

Zemsty: Zemsta jest podstawowym prawem człowieka. Pamiętamy jednak o tym, aby nie mścić się na swoich! Wykorzystujemy swoją wrożdę (słowiańska zemsta rodowa) przeciwko najeźdźcom, których nigdy nie brakuje!!! Publiczne wykonywanie kary śmierci uważamy za zemstę całego narodu, za krzywdy wyrządzone któremukolwiek z nas!

Prawdy: Prawdą naszą jest nasze życie ucieleśnione w pracy i czynie twórczym. Wiemy, że to w co wierzymy jest prawdą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Neopoganie przeciw walentykom 9 lata 5 miesiąc temu #1642

Komentarz stowarzyszenia "Niklot" do artykułu :


forum.gazeta.pl/forum/w,70,107072940,107...ciw_walentynkom.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Neopoganie przeciw walentykom 9 lata 5 miesiąc temu #1643

 • Sokul
 • Sokul Avatar
 • Offline
 • Zrzeszony
 • Posty: 19
Tak w sumie w zaistniałej sytuacji poprzez to jak i newsweeka z przed miesiąca nasuwa mi się chęć rozpoczęcia dyskusji na temat poprawy RW w śród opinii publicznej co by nie było to kojarzone z bandą narwańców biegających po lesie itp.
Nie chodzi mi tu teraz o wielkie propagowanie kultury rodzimej jak to np robi Pan Górewicz organizując Kupałę na zamku bo to jednak wymaga sporych nakładów finansowych, lecz korzystając np z możliwości Pana Majucha do udostępniania sali konferencyjnej w okolicy Uniwersytetu na Cukrowej organizować otwarte wykłady na temat RW i pokrewne

Oczywiście jeżeli większość ten lub podobne pomysły za bardzo kojarzy z czymś na kształt roznoszenia książeczek przez jechowych to proszę o sprostowanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Neopoganie przeciw walentykom 9 lata 5 miesiąc temu #1644

 • Lisek
 • Lisek Avatar
Cześć, jestem tu nowy, miło mi zagościć na tym forum.

Natknąłem się już na ten artykuł w necie. ja ogólnie z jednej strony nic nie mam do walentynek, ot i tak w sumie całkiem sympatyczne święto, oczywiście o ile odrzemy je z tej komercyjnej otoczki, bo faktycznie nie brakuje tego w walentynki, co gorsza, choć to tylko może ino moje obawy, idzie za tym coraz więcej na chama wszędzie się wpychającej pornografii. Myślę, że gdyby przemianować walentynki na noc kupały, to na dzisiejszym rynku wiele by to nie zmieniło, nie licząc nazw i określeń w reklamach, tu trzeba zmian kulturowych i nowej mentalności, a nie tylko nazw.
Sam Niklot, trochę mi nie pasuje póki co. Niby piszą że nie interesują ich mniejszości homoseksualne, ale już na stronach tejże organizacji jest przynajmniej jeden artykuł anty homo. O faszyzm bym jeszcze raczej ich nie oskarżył, co najwyżej porównał ze skrajną prawicą typu LPR (tak tak wiem co niektórzy mogą sądzić o LPR a faszyzmie), choć może to tez zbyt daleko posunięte, trudno osądzić, za mało ich znam. Ich statutowe założenia tez nie bardzo mi poprawiają humor, ale to wolny kraj, choć nie zgadzam się z nimi we wszystkim to ich akceptuje, byle tylko krzywdy nikomu nie robić. Wracając do walentynek, mój kolega trochę się pośmiał gdy zobaczył plakat Niklotu. Niby walczą z tym brzydkim zachodem, chcą walentynki precz itp, a chłoptaś z plakatu na koszulce ma wulgarny napis w języku angielskim, no ale może chodzi tu o jakieś starodawne powiązania kulturowe, których nie rozumiem ;).
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logowanie

Najbliższe święto

Święto Plonów 22.09.2019 20:00 60 Dni Święto Plonów

Ostatnio na forum

1996-2019 Rodzima Wiara
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος